Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Král utíká z boje Král utíká z boje Oldřich Daněk

Krásný historický román pana Oldřicha Daňka.

Král bez přílby Král bez přílby Oldřich Daněk

Krásný historický román pana Oldřicha Daňka.

21.03.2020 5 z 5

Jak snadné je vládnout, aneb, Karel IV. Jak snadné je vládnout, aneb, Karel IV. Oldřich Daněk

Krásná divadelní hra pana Daňka.

Hříčky o královnách Hříčky o královnách Oldřich Daněk

Zajímavě a vtipné podaná historie.

Veselá vdova Veselá vdova Vladimír Neff

Skvělá je celá série Sňatky z rozumu. Neff umí krásně zachytit historickou atmosféru doby. V příběhu se posunujeme dál. Úžasný je i skvělý stejnojmenný seriál Zlá krev.

16.03.2020 5 z 5

Milostný kruh Milostný kruh Eduard Bass (p)

Průměrná kniha.

15.03.2020 4 z 5

Zákon bohyně Nemesis Zákon bohyně Nemesis Karl May

Myslím, že toto je docela slušné zakončení Mayovy série Tajemství starého rodu. Jsou tam sice nějaké ty nedostatky, např. na posledních stránkách lze dokonce spatřit antisemitismus, ale celkově bych tento závěr hodnotil kladně.

09.03.2020 4 z 5

Žhavé slunce Mexika 2. část Žhavé slunce Mexika 2. část Karl May

Opět slušný díl od Karla Maye v této sérii. Děj se konečně opět přesouvá do Mexika v období Mexické občanské války. Všichni protagonisté se zapojují do boje po Juarezově boku. A děj se opět zamotává, i když už se blíží poslední díl.

29.02.2020 5 z 5

Žhavé slunce Mexika 1. část Žhavé slunce Mexika 1. část Karl May

Opět slušný díl od Karla Maye v této sérii. Děj se konečně opět přesouvá do Mexika v období Mexické občanské války. Všichni protagonisté se zapojují do boje po Juarezově boku. Jen škoda, že místy je ten díl trošku blbý, a to v tom bodě, kdy po velké bitvě nikdo z klaďasů neumře, ale Francouzi jsou všichni rozprášeni.

19.02.2020 5 z 5

Assassin's Creed: Průvodce světem Assassin's Creed: Průvodce světem kolektiv autorů

Úžasná encyklopedie Assassin's Creed. Odhaluje nová zajímavá fakta. A celý vzhled vazby i celé knihy je nádherný.

14.12.2019 5 z 5

Osud člověka Osud člověka Michail Alexandrovič Šolochov

Krásná historická kniha z období, kdy hlavní hrdina je zajat v zajateckém táboře.

23.11.2019 4 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Stejně skvělá jako Horalka, ale bohužel zase s obsáhlými popisy.

06.11.2019 4 z 5

Narozeniny Asterixe a Obelixe Narozeniny Asterixe a Obelixe René Goscinny

Oslava Asterixových a Obelixových narozenin. Příběh je lehký. Humor lehký. Je to vlastně rekapitulace Asterixových a Obelixových dobrodružství. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale ze dvou zásadních důvodů jsem dal nakonec čtyři.
1. Je to Uderzovo rozloučení s Asterixem a Obelixem. Prožil s nimi půl století a nerozlučné přátelství s René Goscinnym, až do jeho smrti. To si zaslouží obdiv a potlesk.
2. Krásný dopis Asterixe a Anny Goscinnové. Asterix děkuje svým dvěma stvořitelům a Anna Goscinnová píše s láskou o Asterixovi, jako o postavě, která jí pomohla se vzpamatovat z otcovy smrti - Reného Goscinnyho, a o Albertu Uderzovi jako o svém milovaném rodinném příteli, strýci.
Pádné důvody pro čtyři hvězdy.

09.09.2019 4 z 5

Růže a meč Růže a meč Albert Uderzo

Růže a meč: vznik feminismu v Galii a Římské říši, svět podle žen. Odsunutí mužů.

09.09.2019 4 z 5

Asterix a Rahazáda Asterix a Rahazáda Albert Uderzo

V tomto Asterixovi je spíš romance než humor. Uderzo přivedl Asterixe do Indie. Podobné jak Velký příkop.

Asterix a velký příkop Asterix a velký příkop Albert Uderzo

Je to velmi smutný Asterix, jak romantickým příběhem zakázané lásky, tak faktem, že z úžasné dvojice Goscinny-Uderzo, zbyl už jen Albert Uderzo, který, smrtí Goscinnyho, ztratil svého nejlepšího přítele. Teď začíná u Asterixe Uderzova éra. A já myslím, že Velký příkop byl jeden z jeho lepších dílů.

Obelix a spol. Obelix a spol. René Goscinny

Obelix a spol. aneb, jak se může stát z Obelixe kapitalista.

Asterix legionářem Asterix legionářem René Goscinny

Jeden z mých nejoblíbenějších Asterixů. Má vše. Skvělý příběh, humor a samozřejmě romantický podtext. Kdo by nechtěl splnit Halabale její přání? Osvobodit Tragikomixe.

Asterix a slavný štít Asterix a slavný štít René Goscinny

Skvělý Goscinnyho text, krásné Uderzeho kresby. Honba za Vercingetorixovým štítem, Majestatix v lázních a špinaví a opilí legionáři. A hlavně zábava.

Asterix a kotlík Asterix a kotlík René Goscinny

Trochu jiný Asterix než ho známe, ale krásný. Odporný záporák, ale spravedlivý konec pro všechny.