Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Opuštěný Opuštěný Oliver Bowden (p)

Assassin's Creed Opuštěný je Bowdenův zatím nejlepší knižní assassin, kterého kdy napsal. Bowden se narozdíl od vývojářů Assassin's Creed 3, mého oblíbeného dílu, poučil a celou knižní zápletku postavil pouze na životě sympatického Haythama Kenwaye. Ano Haytham Kenway je má nejoblíbenější postava z Assassin's Creed serií. A navíc Bowden doplnil v této knize Haythamův život, který nebyl v AC3. Bowden asi už nikdy nenapíše lepší díl jak tenhle, ale věřím že napíše další a stejně dobré.

12.11.2018 5 z 5

Černá vlajka Černá vlajka Oliver Bowden (p)

Po asi nejúspěšnějším díle knižní série Assassin's Creed, po díle Opuštěný, byla Černá vlajka studená sprcha. Už k herní verzi této knihy, Assassin's Creed 4: Black Flag, jsem měl jako hráč velké příběhové výhrady. Už u hry jsem říkal, že AC4 je dobrá pirátská a historická hra, ale příběhově to bohužel žádný assassin není. I když se Oliver Bowden snažil Edwardovi vsunout do života víc assassinů a templářů, tak na té knize jde teprve vidět, jak ten příběh je nedokonalý ve hře.

12.11.2018 4 z 5

Odhalení Odhalení Oliver Bowden (p)

Stejně jako Tajná křížová výprava bylo Odhalení Bowdenův docela dobrý díl knižních Assassin's Creed.

12.11.2018 5 z 5

Tajná křížová výprava Tajná křížová výprava Oliver Bowden (p)

Tajná křížová výprava byla první assassinská Bowdenova knížka, do které dal své vlastní příspěvky a navíc nám víc přiblížil i Altaira Ibn-La'Ahada. Dle mého názoru nejzaslouženějšího assassinského velmistra.

12.11.2018 5 z 5

Bratrstvo Bratrstvo Oliver Bowden (p)

Bohužel to není od prvního knižního dílu žádná velká senzace, ale stejně jako renesance je bratrstvo založeno na docela dobrém dílu herní série Assassin's Creed.

12.11.2018 4 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Vražda v Mezopotámii určitě patří k vrcholovým Poirotovkám. Sice se mi jako muži úplně nečetlo dobře v ženském rodě, ale strašně mě chytnuly dialogy mezi Poirotem a všemi podezřelímy z vraždy. Proto dávám pět hvězd.

Spása templářů Spása templářů Raymond Khoury

Ještě lepší pokračování Poslední templáře. Stejně čtivá kniha jako jeho prequel a úžasnž druhý díl o templářích.

12.11.2018 5 z 5

Zkáza templářů – Vzestup a pád křižáckých států Zkáza templářů – Vzestup a pád křižáckých států Michael Haag

Pokračování na knihu Templáři - fakta a mýty

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Jak je důležité míti Filipa je pro mě nejlepší kniha Oscara Wilda, narozdíl od Obrazu Doriana Graye, který jsem nedočetl, protože mě naprosto nezaujal, tak tady ve svém satirickém rozpoložení napsal Wilde maximum dobrého. Jeho satira konzervativní anglické společnosti, bonmoty a vtipy mě naprosto uchvátily. Wilde mně při četbě připomněl takovou anglickou verzi našeho prezidenta Miloše Zemana.

07.10.2018 5 z 5

O ševci Matoušovi a jeho přátelích O ševci Matoušovi a jeho přátelích Antal Stašek (p)

Kniha mě zaujala, i když byla díky staré češtině trochu obtížněji čitatelná. Přesto považuji tuto kniha za druhé jeho nejlepší dílo (po V temných vírech)

07.10.2018 4 z 5

V temných vírech V temných vírech Antal Stašek (p)

Přesné vyobrazení života tehdejšího dělníka.

Jan Hus Jan Hus Josef Kajetán Tyl

Krásné vlastenecké Tylovo drama.

01.09.2018 5 z 5

Síť víry Síť víry Petr Chelčický

Tato kniha dokonale popisuje Chelčického představy pravé víry v Boha, a kde je i kritika tehdejší církve.

01.09.2018 5 z 5

Zápisky o válce občanské, alexandrijské, africké a hispánské Zápisky o válce občanské, alexandrijské, africké a hispánské Gaius Iulius Caesar

Stejně jako zápisky o válce galské jsou i tyto zápisky výborně Caesarem napsány.

20.07.2018 5 z 5

Její pastorkyňa (román) Její pastorkyňa (román) Gabriela Preissová

Gabriela Preissová není moje vyvolená spisovatelka, ale toto je její neúspěšnější kniha.

Zvíkovský rarášek Zvíkovský rarášek Ladislav Stroupežnický

Nejlepší divadelní hra od Ladislava Stroupežnického.

F. L. Věk II. F. L. Věk II. Alois Jirásek

I pokračová zatím vypadá velice zajímavě. Uvidíme jak se Jirásek rozepsal v dalších dílech.

Temno Temno Alois Jirásek

Jirásek brilantně vyjádřil politickou a náženskou situaci v Čechách a na Moravě po Bílé hoře. Bohužel na Psohlavce Temno nedosahuje proto jen 4 hvězdy.

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Toto je sice Jiráskova nejznámější a nejhranější divadelní hra, ale na divadelní hry o husitských představitelích to nemá.

Jan Žižka Jan Žižka Alois Jirásek

Z Jiráskových divadelních tato je asi nejlepší a toto dílo posloužilo i jako úžasná předloha ke stejnojmennému filmu se Zdeňkem Štěpánkem v hlavní roli.