ladyfromskye ladyfromskye komentáře u knih

Případ Máří Magdaleny Případ Máří Magdaleny Gerald Messadié

Trošku zklamání, Máří Magdalena se jako hlavní postava knihy z texty jaksi vytratila a některé pasáže byly jaksi navíc. Ale jinak je to zajímavé dílo, určitě si přečtu i jiné autorovy knihy.

11.04.2018 3 z 5

Hořká vůně mandlí Hořká vůně mandlí Arnošt Lustig

Můj druhý Arnošt Lustig a opět zklamání. První povídka byla zbytečně rozvleklá a trochu šílené postavy a jejich osudy mi byly úplně lhostejné. 3*. Druhá povídka se mi, po chaotickém začátku, jevila jako lepší, ale nakonec ani ona mě nijak nezasáhla. 3*. Třetí povídku řadím mezi ty nejhorší texty, jaké jsem kdy četla. S bídou 1*, za těch několik posledních stránek, které něco přinesly. Poslední povídka byla nejlepší. Ale ani ona si ode mne nevysloužila plné hodnocení. 4* dávám proto, že to bylo celé takové bez energie, unavené, skoro jako by to autor psal v nějakém polospánku.
Začínám se obávat, že Arnošt Lustig asi nebude pro mě. Ne tak jako Bohumil Hrabal, k tomu, doufám, jednou dospěji, ale jako autor, jehož psaní prostě není můj šálek čaje.

07.04.2018 3 z 5

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

Dávám 5*, i když spisovatelské umění autora hodně pokulhává. Za příběh, který bychom si měli také zapamatovat a poučit se z něho. Za odvahu, že se autor nebál dát tento příběh českému národu, který ho více než potřebuje. A za film, který je prostě klenotem.

02.04.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Fujtajbl, takhle mě nevyděsil ani Stephen King.

23.03.2018 5 z 5

Předškoláci v pohybu 2 - cvičíme jako zajíc, žába a had Předškoláci v pohybu 2 - cvičíme jako zajíc, žába a had Hana Volfová

Předem říkám, že nejsem odborník na tuto problematiku a že nejsem ani praktik, takže se možná budu v lecčems mýlit, za což se předem omlouvám.
Celkově se mi knížka moc líbila. Mile mě překvapil počet ilustrací a fotografií, ale hlavně fakt, že jednotlivá cvičení byla popsána sice jednoduše, až zkratkovitě, ale zároveň dostatečně srozumitelně, což se moc často nestává. Rovněž se mi líbí spojení her s příběhy, určitě to děti baví víc a ty děti, které ke sportu nemají kladný vztah jaksi geneticky, u nepopulární činnosti jistě trpí méně. A nakonec, potěšilo mě i to, že se nejedná jen o soubor různých cviků, ale přímo o cvičební jednotky, takže učitelé nemusí zdlouhavě vymýšlet, jak mají cviky seřadit (ale samozřejmě zároveň mohou vymýšlet různé obměny).
Na druhou stranu, někdy mi připadalo, že jednotlivá cvičení na sebe někdy příliš nenavazují: dělá se například cvik v sedě, pak cvik ve stoje, pak cvik v leže... To by mi jako dítěti i teď jako dospělému člověku vadilo, navíc by mě to fyzicky nevhodně vysílilo, a proto strhávám knížce jednu *.

09.03.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

První knížka od Cobena, která mě zklamala. Zájem o autorovy knihy však ve mně nezahubila.

18.02.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knížku jsem začala číst jednoho pochmurného večera na liduprázdné koleji a musím se přiznat, že i když jsem se hned od počátku snažila k pravdivosti příběhu přistupovat s velkými rezervami, nakonec mě těch prvních 40 stránek docela semlelo. Jakmile jsem dorazila do společnosti lidí a začala číst knihu během dne, mnoho z kouzla knihy se ztratilo, přestože jsem stále neměla problém vzít ji do rukou a se zájmem číst. Je opravdu skvělá, ale co se mě týče, budu si ji muset zopakovat. Na podzim, za mlhavých nocí a hlavně... když budu sama. To bude to správné vzrůšo :)

14.02.2018 4 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Úžasná knížka o muži, kterého nelze než obdivovat. Martin Fourcade se ve své autobiografii skutečně otevřel. Přiznává vše - to dobré i to špatné - a pouští nás do svých nejniternějších emocí.

11.02.2018 5 z 5

České dějiny očima Psa České dějiny očima Psa Martina Drijverová

Nápad to byl dobrý (za něj taky tak jedna *). Ale z toho, co vzniklo, mi vlasy vstávají hrůzou. Prosím, rodičové, nedávejte to svým dětem číst!

06.02.2018 1 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Knížku jsem dostala jako dárek, a když jsem zjistila, kdo ji napsal, přistupovala jsem k ní hodně skepticky. Přeci, ten, kdo píše takové kraviny jako je scénář k seriálu Ulice, nemůže napsat něco normálního. Jenže světě div se, může. A není to jen normální knížka, je to moc dobrá knížka. Jedinou vadou na její kráse je tak nepřítomnost korektury (kdyby kniha prošla jinou než redaktorskou korekturou, která však čelí "nemoci" jménem autorská slepota (neboť i redaktor je jí po měsících práce na knize postižen), bylo by to napsáno v tiráži). Žádné nakladatelství by nemělo podceňovat její důležitost. Tady se tak bohužel stalo.

05.02.2018 4 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Jedna z nejlepších knih žánru, jakou jsem četla. Kdo ještě nejste přesyceni, nic nedejte na slova těch, kteří už ano, a knížku si přečtěte. Nebudete litovat.

20.01.2018 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Za mě bohužel zklamání. První tajemství jsem odhalila po padesáti stránkách. Po dalších deseti mi začalo docházet, jak to bude s tím druhým, kterým jsem si byla stoprocentně jistá jen o chvíli později. Fajn, možná za to může fakt, že jsem knížku s podobným rozuzlením už četla, a navíc poměrně nedávno. Budiž to argumentem všem, kterým se knížka líbila, jenže pro mě osobně tento argument nemění nic na tom, že od první čtvrtiny jsem se s knížkou nudila jako už dlouho ne. Kdyby byla delší nebo, nedej bože, rozdělená do více dílů, pak bych u toho tak skřípala zuby, že bych si po dočtení musela dojít k zubaři pro nové zuby a do lékárny pro coregu. Rovněž se obávám, že romantická linie byla v tomto příběhu zcela zbytečná a náhlý zvrat asi v polovině knížky naprosto nedůvěryhodný.
Škoda této knížky. Potenciál v ní byl. Obrovský. Jen se v ní... ano, to bude to správné vyjádření... moc tlačilo na pilu.

14.01.2018 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Mimořádná sbírka s mimořádnou výpovědí.

08.01.2018 5 z 5

Královská dcera z Erinu Královská dcera z Erinu Barbara Bartos-Höppner

Jeden z nejkrásnějších příběhů, které lidská kultura má. Navíc autorka ho převyprávěla velmi citlivě, s obrovským zanícením. Proto je Královská dcera z Erinu dokonalá.

05.01.2018 5 z 5

Co vyprávěly staré pražské domy Co vyprávěly staré pražské domy Jan Wenig

Vcelku pěkná knížka, ale jedno přečtení mi bohatě stačí. Chvilkama jsem vlastně byla až zklamaná. Zdálo se mi až příliš často, že jsou příběhy chaoticky vyprávěné a že odbočují od hlavní linie - od příběhů jednotlivých domů. Ale nejvíce mi vadila ta poplatnost době. Tohle téma šlo zpracovat i bez ní.

23.12.2017 3 z 5

U snědeného krámu - díl I. a II. U snědeného krámu - díl I. a II. Ignát Herrmann

I když je příběh neveselý, je to jedna z nejlepších knih, kterou se může česká literatura pyšnit. Vřele doporučuji ji a nakonec i film, který byl, až na Vlastu Buriana, také velmi pěkný.

09.12.2017 5 z 5

Ignát Herrmann Ignát Herrmann Miloslav Hýsek

Jedna ze tří monografií tohoto českého spisovatele není špatná, ale co se týče výkladu děl, je hodně povrchní, a tudíž skončil původní úmysl někde v polovině cesty, což je nejen škoda, ale také smůla, protože na školách se o Ignátu Herrmannovi opět začíná mluvit a sekundární literatury je neuvěřitelně málo.

02.12.2017 3 z 5

Velké zklamání. Vyprávění vlastně o ničem, humor křečovitý, emoce nepředsvědčivé. Doporučuji jen zarytým fanouškům.

24.10.2017 2 z 5

Skrytá čísla Skrytá čísla Margot Lee Shetterly

Z knihy jsem docela zklamaná. Těšila jsem se na poutavou biografii o úžasných ženách, o nichž jsem dosud neměla ani nejmenší tušení, přestože o vesmír jsem se jednu dobu zajímala dost intenzivně. Jenže. Celou dobu jsem měla pocit, že příběhy počítaček tak nějak zapadají v té hromadě informací o světě kolem. Neříkám, že to tam nepatří, patří, ale ne v takovém množství. Autorka sama v epilogu přiznala, že něco musela vyškrtnout - ale, že to bylo zrovna na úkor hlavního tématu, to je hodně špatně. Seznam použité literatury je impozantní a inspirující, nicméně právě on, respektive nezkušenost autorky, měla za následek toto pochybení. Do příště by se spisovatelka měla naučit zabíjet své miláčky. Jinak každý svůj příběh utopí v omáčce. Teď se těším na film, tak nějak předpovídám, že bude mnohem lepší než kniha.
Edit 24. 10. 2017 Tak film je skutečně mnohem lepší než kniha. Jeho jedinou vadou je, že historická fakta si trochu překroutil ve svůj prospěch. Takže moje rada zní: přečtěte si knihu a pak se podívejte na film. A i když si pak budete chtít příběh lidských kalkulaček připomenout pouze filmem, nezapomínejte na to, že ne všechno, co je řečeno a viděno ve filmu, se odehrálo i ve skutečnosti.

22.10.2017 3 z 5

12 kroků ke štěstí 12 kroků ke štěstí Eveline Bouillon

Parádní záležitost, kam se na 12 kroků ke štěstí hrabe opěvovaná knížka Miluj svůj život!

18.10.2017 5 z 5