Lasti Lasti komentáře u knih

Léto skončilo v neděli Léto skončilo v neděli Eva Hlavatá

Škoda, že autorka vydala pouze tuto jedinou detektivku - já bych si ráda od paní Hlavaté přečetla i další podobné knihy. Pro mě příjemné překvapení.

30.04.2018 5 z 5

Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy Michaela Mlíčková Jelínková

Moc milá a chytrá knížka, četla jsem já i děti ( 7 a 10 let, každý zvlášť :) ) a obě nadšené. Chválím ilustraci pana Laštovičky. Více takových knih!

18.01.2018 5 z 5

Kočka - případ starších pánů Kočka - případ starších pánů Břetislav Hodek

Do Bínovy kanceláře vstoupil mladý čahoun s náznakem knírku pod nosem. Pozdravil podle předpisu a představil se. ,,Nadstrážmistr Svoboda Jan.''
Bína sundal brýle a podíval se na návštěvníka pozorněji. Tak to je ta naše nová akvizice, kterou mi před týdnem ohlásili, pomyslel si; nové kožené sako, rozhalenka s hedvábným šátkem u krku, čerstvě vyžehlené kalhoty - nejnápadnější snad byly na nadstrážmistrovi pečlivě vytažené manžety s velkými onyxovými knoflíky: vypadal jako ze žurnálu, manekýnový kriminalista střižený podle filmových detektivek. Ale chytrý bude, jinak by neměl tak dobré doporučení ze školy; to se kapitán Exner podiví, že tu má v oblékání konkurenci.

26.03.2017 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Stačilo u nás na chalupě vynést plasty do kontejneru a co jsem během toho potkala bylin, kterých jsem si už nějak nevšímala a zapomněla, že to vlastně není jenom plevel. Vzpomínám, jak jsme s babi byliny sbíraly do školy, hluchavka byla zábavná, taky jsem zkoušela vzít celé patro, vysávala sladkou šťávu, dávala pozor na mravence... A pak na půdě ta vůně, hmmm.

06.08.2016 5 z 5

Veselé vyprávění dětem Veselé vyprávění dětem Vlasta Burian

Když jsem už chodil do obecné školy, měl jsem jednou přednášet báseň Polednice od Karla J. Erbena. Učil jsem se básničkám velmi rád a ještě raději jsem je přednášel. Když mne tedy pan učitel vyvolal, chtěl jsem si dát hodně záležet a pro samou horlivost řekl jsem hned na začátku místo polednice- pohlednice. Hoši se dali do smíchu, i pan učitel vyprskl. To mě ještě více spletlo.
I začal jsem: U lavice dítě stálo, z plna hrdla mečelo...
Teď se rozesmála celá třída i s panem učitelem. Já byl už tak spleten, že jsem pokračoval ještě hůře: dveře cvakly, táta letí, klika vchází do dveří...
Pletl jsem páté přes deváté, až mne pan učitel poslal sednout. Ale pětku mi nedal - protože jsem ho tak rozesmál... Mě také:)

22.02.2016 5 z 5

O zeleném prasátku O zeleném prasátku Béla Horgas

Jak je dobře na světě pokud máte dobrého přítele!
Kniha se líbila jak synovi, tak i dcerce. které jsem knihu ještě musela číst já. A ráda!

12.11.2015 5 z 5

Krtek kamarád Krtek kamarád Jiří Žáček

Vypůjčeno z knihovny- zřejmě budeme muset koupit. Pěkné, rýmující se básničky, líbí se nám.

14.10.2015 5 z 5

Neštěstí bývalo mým bohem Neštěstí bývalo mým bohem Bruce Duffy

Umírající muž usnul. Zmizel v hlubokém propadlišti pokřivených snů. Prvotních snů. Dětských snů,které ho vracely do doby před poezií a všemi zklamáními a šílenými útěky.Do časů,než v něm zemřelo mládí a s ním i slunce.Než mu Habeš ještě víc začernila jeho srdce.Ve snu je zase zářivě čistý, malé dítě právě rozrážející bělostně čisté široké dveře života.
Den před svou smrtí dokonce Isabelle nadiktoval dopis lodní společnosti Aphinar, o které nikdo nikdy neslyšel,přinejmenším ne během jeho života.Jejímu řediteli sděloval, že by si rád,ubohý mrzák,rezervoval plavbu do Afriky, východním směrem k rovníku do vycházejícího slunce. Azimut znal jenom Bůh.
Mrzí mě ne zrovna moc dobré hodnocení tohoto románu, naštěstí se žádné zklamání nedostavilo, ba naopak, nemohu jinak než doporučit knížku k přečtení. Pokud je kniha dle někoho zbytečně vulgární, ať shlédne film Úplné zatmění.

30.09.2015 5 z 5

Panoptikum Města pražského Panoptikum Města pražského Jiří Marek (p)

Škoda, že takových knížek není víc.

28.06.2015 5 z 5

Pekárnománie Pekárnománie Radka Hrevušová

Dámám pekařkám se tato kniha velmi povedla, ráda z ní peču a pečivo z ní nezklame!

01.02.2015 5 z 5

Tři oříšky pro Popelku Tři oříšky pro Popelku Miroslav Graclík

Kniha asi špatná nebude, ale bohužel je v ní mylná informace- královnu nenadabovala Vlasta Fialová ( jak se ostatně uvádí i jinde), ale Květa Fialová.

19.01.2015 4 z 5

Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc Arnold Lobel

Půjčila jsem Kvaka a Žbluňka synovi v knihovně a jsme z žabáků nadšeni oba. Moc milé knížky.

11.01.2015 5 z 5

Vaříme na chatě Vaříme na chatě Jiřina Šejbalová

Milé počtení.

06.01.2015 5 z 5

Tulákova hůl a jiné pohádky Tulákova hůl a jiné pohádky Olga Scheinpflugová

Moc pěkná kniha pohádek a příběhů. Opravdu stojí za přečtení a je jedno kolik je vám let.

27.12.2014 5 z 5

Hugo a jeho velký objev Hugo a jeho velký objev Brian Selznick

Moc hezká.

10.12.2014 5 z 5

Nech mě jít, mami Nech mě jít, mami Helga Schneider

Jsem ráda, že jsem si ji přečetla...

08.12.2014 4 z 5

Malá povzbuzení pro mámy a táty Malá povzbuzení pro mámy a táty Helena Chvátalová

Knížku jsem dostala když se mi narodila dcerka a musím říci, že mezi kojením, přebalováním, praním a všemi činnostmi okolo malých dětí, to bylo příjemné a milé čtení. Délka jednotlivých příběhů mi naprosto vyhovovala! :)

05.12.2014 5 z 5

Pískací kornoutek Pískací kornoutek Jiří Kahoun

Ráda jsem ji předčítala dětem, velice vtipné a ne zbytečně zdlouhavé pohádky na dobrou noc.

03.12.2014 5 z 5

Knížkový pejsek Knížkový pejsek Jiří Kahoun

Souhlasím s paní Marikou, děti spokojené a mě předčítání nesmírně bavilo. Opravdu milá knížka.

03.12.2014 5 z 5

Velký příběh Večerníčku Velký příběh Večerníčku Marie Kšajtová

Dospěláci, kteří jste měli nebo stále máte rádi večerníčky, tak byste určitě tuto knihu neměli vynechat. Zajímavé čtení o historii tohoto pořadu nejen pro děti.

25.11.2014 5 z 5