Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Dávám knize 50 stran, jestli mě zaujme..a nezaujala. Autorčin styl psaní mi nesedl, příliš přeskakuje, jako lousknuti prstem a jsme jinde..bez valného vysvětlení. Nelze upřít humor, ale hl hrdinka je nesympatická, pro mě lehce mimo, i když samozřejmě prožila co prožila...ale u policie by být neměla ani náhodou. Vedoucí týmu a jeji trapné poznámky..a to pouze do 50. strany, jsem nemohla vystat. Tři ženy..a to do 50. strany, se jmenují Cat, Kate, Karen+ několik dalších detektivů, u kterých si nezapamatujete ani jediné jméno, protože není šance se s nimi postupně dostatečně seznámit. Bohužel nafouknuté nic, zklamání!

31.01.2020 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Bohužel asi nejhorší kniha z řady. Linie s Rose byla sice velice zajímavá, ale naopak příběh Aneline a jejích nanynek byl děsný...

23.12.2019 3 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Od začátku velice napínavé, nutilo mě to číst stále dál, ale cca od poloviny zlom a pro mě nuda, víceméně stejný scénář dokola a místo popisů i faktů, převažovaly popisy myšlenek a pocitů hrdinů, což je samozřejmě nutné, ale nesmí to být hlavní náplň!

06.12.2019 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ježíš marja! Číst, celkem s chutí, prvních cca 100 stran, abych se pak opět dostala k povrchnímu priběhu o přitažlivém zbohatlíkovi, který je kapitola sama pro sebe, a od toho se odvozující zajetá témata: sex, sex..., drahé dary, chytré řeči, večeře, místa a pod., sex, sex....a totální změna chování hrdinek pod vlivem tohoto perfekcionisty, tak padám do mdlob! Od té chvíle už mě absolutně nezajímalo,jak to bude dál, protože kniha padla na své dno!

28.11.2019 2 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Pro me mírné zklamání. Čtivost a styl autora se nedá popřít, ale 180 stran, než se dostanete k jádru knihy, o co má vlastně jít. A ještě k tomu celkem nudných stran. Marcovo příběh byl chytlavý tak první dvě jeho kapitoly, dále bohužel rušivý element. Tato kniha mě nezaujala.

27.11.2019 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Kvalita..jako vždy... vraždy úděsné, kniha je plná napětí od samého počátku. Ale musím ubrat jednu hvězdu za,pro mě, vleklý a roztahaný konec, který se snažil napínat,ale moc to nešlo. Také dějová linka pana J. mě spíše rušila.

11.11.2019 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Škoda, ale na mě kniha působila ve dvou rovinách... první z přítomnosti mě příliš neoslovila a jak jsem se pročítala dál, stávala se až rušivou a chtěla jsem ji mít vždy rychle za sebou.... postava Tuparnaaq mi vadila, ať měla být v jádru nejslechetnejsi, pro mě tedy nikoliv. Oproti tomu části z minulosti byly skvělé, svižné, udržovaly v napětí, postavy mnohem sympatičtější a uvěřitelnější. Bohužel jako celek mě kniha moc nezaujala, ač byl příběh nápaditý!

23.08.2019 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Napínavá! Začala jsem od toho dílů, aniž bych věděla, kolikátý to je,zkrátka mě zajímalo téma knihy a už teď se klepu na celou sérii. Začala jsem číst večer, sama doma a bála jsme se již spát hne spí pár prvních kapitolách!

13.04.2019 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Bohužel zatím nejslabší díl série. Stále jen Cersei, Jaime, Brienne a sem tam okolo někdo další. Cersei má alespoň šťávu,ale kapitoly Brienne jsou velice zdlouhavé a nudné,v podstatě nic se v nich neděje. Značná část se dá přeskočit. Stejně jako ostatním hodnotitelům mi chybí lehkost vyprávění, překvapení a nečekané zvraty, schopnost pohltit čtenáře i v místech, kde nečte zrovna o svých oblíbených postavách, místech apod. To zde absolutně chybí a kniha mě v mnoha místech nudila,přeskakovala jsem i celé stránky. Sérii samozřejmě dočtu, jsem fanoušek,ale doufám v opět lepší časy!

27.03.2019 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Už Věž vlaštovky byla slabší a Paní jezera je na tom zrovna tak,v některých ohledech ještě hůře. Hledání správného místa a času Ciri bylo úmorné a velice nešťastně popsané a příliš rychle za sebou. Bitevní pole rozvleklé a často se opakující,v této části knihy jsem s chutí jen otáčela stránky,než příliš zajímavější čtení. Geralt je vždy jednička a jeho linie vede, zajímavá je Yenefer, Jarre a Ciri opět baví o něco méně,kromě poslední třetiny knihy. Samozřejmě silný příběh a skvělé čtení, které by ale mohlo mít o 200 stran méně, a to mám ráda bichle!

18.03.2019 3 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Výborné čtení,jako vždy,ale ...poslední čtvrtina pro mě příliš vlekla a utahaná, některé kapitoly čteny letem světem,rozmluvy okrajových postav až nadmíru a dle mě k ničemu. Vítězí stále Geralt, Ciri mě baví, ale o něco méně, a ostatní postavy už jen natahují děj. Často velmi nudně a místy, alespoň pro mě, nechápavě!

12.03.2019 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Kniha se mi velice líbila a nebýt tak vleklého konce,dala bych 5 hvězd. Příběh je poutavý, napínavý a těžko se odkládá,ke konci to tedy bohužel lehce opadá. Příjemné střídání minulosti s přítomností a vyprávění Catherine a Simona. Nic není,jak se zdá!

24.02.2019 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Opravdu magické, napínavé, propracované s příměsí politiky a hrozby nadcházejících událostí.

15.01.2019 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Tři hvězdy nakonec jenom díky poslední třetině knihy,jinak nuda a absolutní nevyužití potenciálu námětu knihy. Velká škoda, čekala jsem více. Navíc četba spíše pouze pro dospívající.

23.11.2018 3 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Vidím zatím samé vyšší hodnocení,ale za mě tedy spíše slabší průměr. Od druhé poloviny knihy už čtenář ví,jak to vlastně všechno je a dokonce i to , jak to asi dopadne a koná se neskutečná nuda. Jedna či dvě dojemné scény z oblasti práce hlavní hrdinky,ale jinak nic moc, čekáte,že to avizované tajemství bude jaksi složitější.

18.10.2018 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Po dlouhé době kniha,u které jsem se bála a nesčetněkrát s napětím hltala další řádky. Některé odstavce mi místy přišly zbytečně navíc, ale jinak King,jak má být.

15.08.2018

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

Předešlé dva díly byly o malinko lepší, tady mi už lehce vadil výběr poslední oběti, ale budiž. Nicméně se velice těším na další díly!

02.05.2024 4 z 5

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Tři hvězdy za ten ,, bombastický " konec. To už bylo vážně hodně přitažené za vlasy. Jinak je to klasika a kdyby by byl příběh uvěřitelnější, lépe by se to četlo.

10.11.2023 3 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Já tedy obdivuji všechny, kdo se tím dokázali vůbec prokousat a to hned od počátečních kapitol. Už jsem dlouho neměla v ruce takto uknouranou knihu... celkově... Corrine teda vede, ale všichni jsou jaksi ,, měkčí". Bohužel, je to dáno tím, že autorka od sebe postavy nedokáže pocitově příliš rozlišit, kniha nemá grady, každý má být jiný, ale přitom je vlastně stejný. Docela zklamání!

19.10.2021 2 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Ačkoliv je příběh založen na historických faktech a ověřených informacích, je k němu přidána ta správná dávka fantazie a osudy dvou celkem sympatických sester, je kniha bohužel příšerně nudná. Jediný drobný záchvěv emocí se dostaví při čtení vzpomínek hlavní hrdinky. Velké a tahle.

23.09.2021 2 z 5