Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Šest let Šest let Harlan Coben

Uživatelé tady hodně zmiňují, že má kniha přeslazený konec. Tak to musí být extra sladak, protože mě to přišlo přeslazene od prvního slova. A jsem ráda, že mě ten úžasný konec mine. Tomu příběhu snad nikdo nevěří, že nee? Jak ta telenovela z toho prýští hned v první kapitole. Ja se nedostala dál, než ke třetí čtvrté. Katastrofa.

22.10.2020 1 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

No tak tento díl,tedy zvlášť jeho konečná gradace, bylo něco nadpozemského, ovšem ne v kladném slova smyslu. Takové super dedukce od každého zúčastněného, to jsem tedy nestačila zírat. Navíc byl konec jaksi jednostranný a utahaný. Za mě ne úplně nejlepší díl a to pouze kvůli tomu konci.

07.10.2020 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Už chápu, proč je to tak oblíbené a to i napříč staletími. Klasická červená knihovna, akorát z jiné doby a podle diktátu tehdejších společenských poměrů. Zkrátka obyčejná romantarna se vznešenějším jazykem, to se musí nechat. Kniha jako taková je nudná, zdlouhavá, dětství hrdinky typické, ohrané a jeji vyvolený absolutně nesympatický a povýšený. Všechny loudave popisné části jsou alespoň dobře jazykově vystavěné, o rozhovorech hl. hrdinů se to bohužel říct nedá. Absolutní zklamání. Preskakano, nedocteno. Na Větrné hůrce to bylo mnohem lepší, záživné a i drsnější čtení!

16.02.2020 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Kniha pro mě měla dva oddělené děje....Carl bavil jako vždy, ale kapitoly o Pirjo jsem přečetla asi jen dvě hned na začátku a pak jsem je vesela celé přeskakovala. Byly k ničemu a strašně zdlouhavé a nudné! Za to pouze 3 hvězdy.

17.12.2019 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Velice předvídatelné, ve většině situací předem tušíte, co nastane.... navíc ten předlouhý popis všeho, katastrofální... Nedotčeno

21.11.2019 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ach jo..to je tak, když čtete knihu, která je zpočátku celkem slibná a velmi čtivá, ale jak to začíná,tak to také končí.... Procetla jsem se přes polovinu a knihu odložila, protože mě už děsně nudila. Stále to samé,jen možná s lehkou obměnou, dokola, žádná gradace, natož rozvíjející se dějová linka.

22.09.2019 3 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Musim říct, že ze začátku jsem byla nadšená a knihu hltala. Ale jak jsem postupovala, zhruba v polovině, zapadla kniha do opakujících se momentů a vše je příliš vlekle popsáno a kdyz už autorku trochu znáte, pomalu mam vyvstává namysli, jak to cele bude....

31.08.2019 3 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Ze tří čtvrtin jedna z nejlepších detektivek, co jsem četla, ale nakonec padlo obrovské zklamání z překombinovaného, nepravděpodobného a co nejvíc zamotaného konce....ubiram jednu hvězdu... opravdu ten konec byl pro mě velikým zklamáním a zmatkem!

26.08.2019 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Asi stejně vleklé jako Hostina pro vrány, další slabší díl. Mnoho postav.....nekdy ani nevíte o kom čtěte. Prvních 400 stran to bylo super, zajímavé,odsypalo to, ale dal tedy horší a horší, některé kapitoly za mě tedy netřeba číst, stačí si přečíst jejich poslední dvě stránky,kde se konečně k něčemu doberete a je to. Taháky byli Jon a Theon, Denearys postupně nudnější a nudnější, potěšila mě Aria a Cersei, ale premnoho stran o piklech otrokářů a neskutečně ubíjející Tyrion pro mě knihu degradovali.

22.06.2019 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Oproti Za zavřenými dveřmi úplný propad. Nezáživný, předvídatelný a hlavně tuctový příběh. Absolutně bez šťávy a napětí. Po pár kapitolách a silného pocitu vědění, jak to dopadne, jsem jukla na konec a bylo to tam. Děs běs! Hrdinka trapná a nudná. Klišé od začátku. Odloženo cca u třicáté stránky.

07.04.2019 2 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Zatím nejméně napínavá kniha,kterou jsme od autorky četla,na čtivosti to ale pranic neubírá. Chybělo to napětí,jinak opět příjemně ubíhající čtení.

07.10.2018 3 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Velice rychle jsme se začetla a nakonec přečteno jedním dechem. Na jednu stranu oddechová kniha, na druhou plná zvratů a napětí.

04.09.2018 4 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

První kniha od autorky vybraná spíš na oddech,ale zase aby to nebyla klasická červená knihovna, což bylo splněno. Ke konci i celkem napínavé čtení.

26.08.2018 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Za mě velice dobré čtení. Z mého pohledu se styl vyprávění podoba Frenchové, což je moje oblíbená autorka,nebo něco málo z Cormorana Strika,a tak i Mráz zabodoval. Vedlejší dějové linky postav velice vítám i popis prostředí mi přišel v rozumné míře. Všimla jsek si, že pole hodnotitelů je poměrně rozdvojené, převažuje velice dobré nebo naopak horší hodnocení... Myslím, že čtenáře Poirota apod., nebo třeba kratičkých thrillerů\detektivek typu Manželé odvedle, se takovéto knihy asi příliš líbit nebudou.

24.07.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zpočátku celkem slibné, rychle obývající čtení, které ale postupně zabředne do myšlenkových pochodů manželů, které se nesčetněkrát opakují stále dokola a nudí a nudí a nudí... Děj je nakonec plný překvapivých zvratů, až negativně šokujících,které se ale na jednu stranu dají dobře předvídat. V třetí třetině knihy přeskakovany odstavce o ničem nebo o tom, co už jsem xkrat četla předtím .

17.07.2018 2 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Poslední čtvrtina už mi přišla strašně natažená, ač mělo jít o konečnou gradaci, zmáhalo mě to dočíst. Bylo to překombinované. Plus za otevřený konec. Klasický Hole, nic spásného, i přesto ale musím uznat, že postup vraha byl velmi originální.

26.06.2024 3 z 5

Mstitel Mstitel Jan-Erik Fjell

(SPOILER) Mě tento díl příliš neoslovil. Působilo to na mě těžkopádné a vymyšlené už od začátku. Prvních pár kapitol to vypadalo velmi slibně, i Danny měl tah, ale jak jeho vyprávění pokračovalo, budilo to dojem vybajeni.... Vlastně jsem si říkala, jak mu to může Hege a Christian tak žrát? Anton a Torp jsou super jako vždy, ale příběh mi přišel velice slabě podaný.

19.04.2024 2 z 5

ADHD - porucha pozornosti s hyperaktivitou ADHD - porucha pozornosti s hyperaktivitou Michal Goetz

Opravdu výborná kniha, vše srozumitelné a hlavně čtivé. Člověk má pocit, že čte opravdu o svém dítěti. Dobré rady, jak zvládnout to, co by vás mohlo trápit. Za mě by si měli knihu přečíst hlavně prarodiče nebo komentátoři typu: Co by ne.... vždyť je chytrý, jenom zbrklý, je živější, je rozmazlený, apod....

07.01.2024 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Poutavé, napínavé, ale nijak ohromující. Moc se mi líbilo množství postav, které příběh více či méně, vědomě či nevědomě, ovlivnilo, ale některé úseky s nimi byly až příliš dlouhé a k ničemu (např. čekání v lékárně). Kniha se čte dobře, konec zamotaný jak jen to jde, no což :D, je to takový lepší průměr.

27.07.2021 3 z 5

Slyším sirény v ulicích Slyším sirény v ulicích Adrian McKinty

Jak už předchozí komentátor zmiňoval... Přijdou američtí agenti a je po sarmatnosti příběhu. Konec mě trošičku zklamal.

20.02.2021 3 z 5