Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Pád Pád Lauren Kate

Do téhle série jsem se pustila, protože mi pár lidí napsalo, že se jí prý podobá sága Sedmé nebe, ze které jsem momentálně úplně unešená, tak jsem to chtěla sama porovnat. No, nevím, ale mě to nepřijde. Téma padlých andělů a příběh odehrávající se na střední škole je dle mého jediná podobnost. Tahle kniha se mi až tak moc nelíbila (možná proto, že jsem stále srovnávala), takže dám šanci ještě jednomu dílu a uvidím.

23.10.2019 3 z 5

Pravá tvář temnoty Pravá tvář temnoty Michal Sabó

Začátek vypadal zajímavě. Bezvýznamného zloděje, specializujícího se na krádeže knih na objednávku, si najme záhadná žena na krádež knihy (údajně z rodinného dědictví). Hlavní hrdina zakázku přijme, vydá se pro ní a knihu nalezne v malé truhle s ostatními "drobnostmi" a vše ukradne. Tím však končí veškerá uvěřitelnost příběhu, protože začíná neskutečná cesta téměř po celé evropě se šíleným počtem vražd, které nikoho nezajímají a záhadnou sektou, která si dělá co chce a nikomu to nevadí. Tahle kniha se dle mého názoru opravdu nepovedla a navíc obsahuje velké množství gramatických chyb.

18.10.2019 odpad!

Aglajina zem Aglajina zem Petra Variant (p)

Když jsem si na poště vyzvedla tuto knihu, tak mě hodně překvapilo jak je útlá, má jen 142 stránek. Přestože mám ráda knihy psané v ich formě, tady jsem se se stylem psaní chvíli srovnávala a v první polovině knihy mě i vadil rychlý a nepropracovaný spád děje. Vše se odehrávalo hrozně rychle. Myslím, že kdyby autorka tolik nepospíchala na Aglaju a více rozepsala děj knize by to vůbec neublížilo, ba právě naopak. Na druhou stranu děj odehrávající se v Aglaijině zemi byl strhující a hrozně mě bavil. Vzhedem k otevřenému konci předpokládám, že nás časem čeká pokračování a já si ho ráda přečtu.

13.10.2019 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Tak jo, všechno, co mě chybělo v předchozích dvou dílech, jsem našla v tomto. Tady nechybělo napětí, dějové zvraty ani emocionální otřesy. S velkým napětím jsem sledovala jak to vše dopadne a tento poslední díl jsem slupla za pár hodin.

06.10.2019 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

I v tomto díle jsem stále čekala na nějaký ten dějový zvrat s velkým Z, ale nic takového se tam nestalo. Přesto jsem zjistila, že i když děj plyne více méně bez velkých zvratů nemůžu přestat číst. Takže hurá na třetí dil.

05.10.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Celá série Skleněného trůnu mě naprosto uchvátila a tak nešlo tento závěrečný díl dlouho odkládat. Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná, ale musím přiznat, že i když byl opět nabytý dějem a o nečekané zvraty taky nebyla nouze, tak samotný závěr celý dojem malinko pokazil. Na můj vkus byl až příliš sladký a roztahaný.

24.08.2019 5 z 5

Měla jsem náladu na nějakou romantickou upířinu, ale tahle kniha tak úplně nesplnila má očekávání. Přesto se mi příběh líbil. Bylo napínavé sledovat jak se Taně behem chvilky změnil život k nepoznání i to jak v sobě neuszale objevovala sílu postavit se všemu co se s ní a kolem ní dělo. Škoda, že autorka nechala konec tak nějak otevřený, ale třeba se někdy dočkáme pokračování.

28.07.2019 4 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Docela mě bavilo sledovat jak se vyvíjí vztah mezi Evie a Carterem a to v období miluji tě, tak i v období nenávidím tě :-). Kniha má navíc ještě jedno poselství, a to že někdy to ženy na vedoucích postech fakt nemají jednoduchý, protože takových "Bradů" běhá po světě stále mnoho.

27.07.2019 3 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Za mě to bylo velké zklamání. Příliš roztříštěný děj. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu dva příběhy najednou a ani jeden není dobře propracovaný. Nějak mi nedochází co je v této knize hlavní dějovou linkou. Je to pátrání po zmizelé Anně, nebo šlo o příběh Elly? A aby toho nebylo málo, tak do toho autorka stihla nacpat ještě třetí zločin, jako by ty dva nestačili.

17.07.2019 1 z 5

Kniha ke spálení Kniha ke spálení Bruce Holsinger

Středověké pátrání po ztracené knize, která neměla spatřit světlo světa, začínající vraždou neznámé dívky, to je Kniha ke spálení. Přiznám se, že i když to nikdy nedělám, tak jsem v první půlce knihy několikrát uvažovala, že ji odložím a nedočtu. Podle mého názoru je začátek těžkopádný a více-méně nesrozumitelný, ale zhruba v půlce se to zlomilo a kniha dostala spád. Ve chvíli, kdy se začal celý příběh rozmotávat už jsem knize propadla. Škoda toho začátku.

02.06.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Zpočátku jsem si říkala proč je tahle kniha zařazena mezi thrillery, ale jak jsem četla dál tak mi to došlo. Autorka velmi dobře stupňuje napětí, takže se s každou stránkou dostavate hloub do příběhu, až nakonec potrebujete vedet jak to bude dál, kde je pravda a jak to tedy vlastně skončí :-) .

21.05.2019 4 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

K téhle knize mám jedinou výtku a to její název, který si ne a ne zapamatovat. Neustále přehazuji ta dvě slova v názvu a mluvím o ní jako o Malostranských čarodějkách :-(. A jinak.... i když je kniha určena pro mnohem mladší čtenáře než jsem já (hlavní hrdince je 14) tak jsem si příběh užívala. Myslím, že Ginever, Teo, Šprtka i Barbie by si časem zasloužili další příběh. Moc by mě zajímalo, jak se bude jejich vztah vyvíjet :-)

10.05.2019 5 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

Tento díl se mi líbil o chlup méně než ten první, přesto mě bavilo ho číst. Jen jsem si už v prvních větách jsem všimla chyby. Nejspíš jde o chybu v překladu, ale v prvním díle nám hlavní hrdinka sděluje, že poprvé vyvolala stín z andulky a na prvních stránkách druhého dílu to byl najednou pes? To je ovšem jediná závažnější chyba, kterou jsem objevila :-). Už se těším na další díl.

05.05.2019 4 z 5

Vzestup Vzestup Kiersten White

Druhý díl byl plný krve a války, přesto bylo zajímavé sledovat osudy obou sourozenců. Lada, která si jde tvrdě za svým cílem je nucena dělat rozhodnutí, na která by neměl žaludek leckterý chlap. Na druhou stranu Radu se díky sultánovu přání dostává do Konstantinopole a prožívá boj o dobití uvnitř města, kde se musí rozhodnut na čí straně vlastně stojí.

08.04.2019 4 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

I druhý díl byl super. Příběh Ruby se nám krásně zamotal, i když pravdu o jejím původu jsem tušila už v prvním díle. Tedy mám na mysli to s její mámou, to druhé mě překvapilo. Doufám, že brzy bude další díl.

31.03.2019 4 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Hezký příběh, kde se potkávají dvě naprosto rozdílné druhy magie. vyvoj vztahu hlavnich postav byl sice předvídatelný, ale i tak mě to bavilo. Už se těším na další díl.

27.03.2019 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Viděla jsem stejnojmenný film a jen co skončil, tak jsem se začala shánět po knížkách. Jak ksem předpokládala, kniha je mnohem lepší. Jedna se o milý příběh, který se čte velmi dobře. Už se těším na další díl.

06.03.2019 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Jo, tak poslední díl mi spravil náladu. Na začátku došlo z pohledu Hartley k "resetu" všeho co se dělo mezi ní a Eastonem v předchozím díle, aby měli možnost najít k sobě cestu. Díky mnoha dramatickým situacím dostal i Easton šanci dospět a uvědomit si, že jájínek jakým byl nemá moc šancí na štěstí.

02.03.2019 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

I druhý díl byl velmi čtivý. Líbilo se mi, že autorka přidala i Reedův pohled, který mi v prvním díle trochu scházel a ubírala na vulgaritě. Už se těším na další díl.

23.02.2019 4 z 5

Hádanky naší minulosti 1: Kam odešli Keltové? Hádanky naší minulosti 1: Kam odešli Keltové? Jiří Bílek

I když se jedná o ryze naučnou literaturu, tak se to čte celkem dobře. Najde se sice par pasáží, které mě vyloženě nebavily a říkala jsem si, že knihu po dočtení kapitoly odložím, ale vždy jsem se pustila do kapitoly následující :-). Nakonec musim říct, ze jsem se dozvěděla nekolik velmi zajímavých hypotéz jako např. ta o praotci Čechovi.

03.02.2019 3 z 5