lenyleny lenyleny komentáře u knih

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Skoro všechny knihy spisovatele Herriota jsem již četla, hodně si z nich pamatuji, ale přesto se k nim stále vracím. Tak jsem sáhla i po tomto dílu. Zase ve mne zanechal pohodu, teplo, dobrou náladu a pocit jistoty, že zase bude lépe. Děkuji za takovéto knihy.

11.12.2020 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Knihu jsem četla ve zkrácené verzi od edice Nejkrásnější čtení. Tento román od Nicholase Sparkse mne moc neoslovil a již se k této knize asi nevrátím. Jiné romány od tohoto spisovatele se mi líbily víc.

10.12.2020 3 z 5

Tak jsem se odhodlala a pustila se do obsáhlé epopeje. A musím přiznat, že obavy z velikosti díla byly zbytečné (alespoň tak usuzuji po přečtení prvního dílu). Kniha se četla velice dobře děj mne vtáhl již od začátku a již se těším na další díly. Musím přiznat, že ve škole mne toto období v dějepisu moc nebavilo, ale takto podané jsem si to vychutnávala.

13.11.2020 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Několikrát jsem viděla film, ale poprvé jsem si přečetla knihu. A musím přiznat, že se mi kniha líbila více než jakékoliv filmové zpracování. V psané formě si více čtenář vychutná myšlenkové pochody detektiva a jeho vysvětlení a dedukce.

13.11.2020 5 z 5

Křížovkářský slovník Křížovkářský slovník Jan Novotný-Kuzma

O této knize se nedá napsat, že je přečtena, ale asi že je neustále čtena. No v současné době, kdy doma trávíme více času a křížovky se staly skoro denním rituálem je dalo by se říci nejpoužívanější knihou. Díky za ní. Bez ní bych asi některé křížovky nedoluštila.

06.11.2020 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Tak nevím. Kniha se četla velice dobře, a námět mne také zaujal, ALE ale . Pro mne kniha neměla konec, na to jak se dobře četla a držela čtenáře stále v očekávání, tak najednou nic. Ale přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Bylo to něco jiného a docela jsem si při ní odpočinula. Za ten konec nekonec dávám o jednu hvězdičku méně.

14.10.2020 4 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

I druhý díl mne nadchnul. Tato rodinná sága je pro mne tak nějak srdcovkou a důvod je v tom, že pocházím ze severu Čech. A všechna města a obce, které se zde vyskytují znám velmi dobře a osobně. Takže se těším na pokračování. Dočetla jsem právě v době, kdy se začal prodávat třetí díl a tak si ho neprodleně musím koupit .

04.10.2020 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Kniha nemá chybu. ¨Velice dobře se čte, děj i postavy se perfektně prolínají, snadno si je zapamatujete. Ani popisy dějin a prostředí vás nenudí a velice dobře se čtou Prostě moc fajn kniha. Hned jsem se pustila do druhého dílu

04.09.2020 5 z 5

Nápadník z inkubátoru Nápadník z inkubátoru Ivan Milan Jedlička

Sice krátké, ale perfektně napsané příběhy ze života. Smekám, protože takto umí psát jen málokdo. Stručné, jasné ,ale přitom poutavě napsané, a přes minimalismus výpravné.

14.08.2020 5 z 5

O liščí mámě O liščí mámě Irina Korschunow

S vnučkou jsme dočetly , ale nějak se jí to nelíbilo. Asi proto , že hned na začátku bylo napsáno, že malé lištičce zabili maminku. To si pamatovala z celé knihy nejvíc. Asi jsem ji měla přečíst později.

11.08.2020 3 z 5

Slunečný den Slunečný den Ljubov Fjodorovna Voronkova

Při hledání nějaké knihy, kterou bych četla své vnučce, jsem narazila na tuto ohmatanou knihu. Je to knížka, která mi hned připomněla mé dětské prázdniny u babičky a dědy. Krásný melodický hlas dědy když mi ji četl a babiččino napomínání abychom již přestali a já šla spát. Krásná knížka a hezký příběh. Snad se bude vnučce také líbit.

11.08.2020

Domeček na Vesuvu Domeček na Vesuvu Ludmila Vaňková

Knihu jsem četla již dříve, ale stále se mi vybavují některé pasáže. Prostě tato PANÍ SPISOVATELKA umí napsat knihu, tak aby se na ní nezapomnělo a může to být román ze současnosti nebo historický. Díky.

04.08.2020 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Tak tento díl se mi moc nelíbil ani se mi ne moc hezky četl. Dvě třetiny románu byl rozvleklý, chvílemi rádoby romantický, chvílemi rádoby akční. Nejvíce se mi líbily a hezky četli pasáže vzpomínkové. Je pravda že poslední třetina románu byla lepší a přečetla jsem ji rychle, ale celkově se můj názor nezměnil, ke knize se již asi nikdy nevrátím.

02.08.2020 3 z 5

Hodinky s lokomotivou Hodinky s lokomotivou Václav Čtvrtek (p)

Byla to jedna z oblíbených knih mého syna a nyní z ní čtu i jeho dětem. Ale takové obliby nedosáhla. No je to již jiná generace

17.07.2020 3 z 5

Encyklopedie vyšívání Encyklopedie vyšívání Melinda Coss

Dobrý základ pro vyšívání. doporučuji mít při ruce, jestliže se chcete věnovat vyšívání.

Co tu kvete? Co tu kvete? Dietmar Aichele

Nyní se k této knížce ráda vracím neboť vnoučata dorostli do věku, kdy se na vše ptají.A při vycházkách jsem zjistila, že neznám plno názvů květin a trav. Takže moc děkuji za tuto knihu. Její předností je i malý formát. No člověk se učí v každém věku.

17.07.2020 5 z 5

Vyšívame na netradičných materiáloch Vyšívame na netradičných materiáloch Margita Barišová

Knih o vyšívání mám několik, ale tato mi dala asi největší inspirace. Stále se k ní vracím.

17.07.2020 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Jsou knížky ke kterým se vracíte i několikrát. Pro mne jsou to všechny knihy od pana Herriota. Tak třeba tuto jsem četla několikrát a nikdy mne neomrzí a vždy najdu něco "nového",čeho jsem si při předešlých přečtení tak detailně nevšimla. Zde mne zaujala jedna věta
" Je důležité vědět, že toto je náš jediný a neopakovatelný život a že je na nás, abychom ho přijímali statečně a úsměvně." Tak to dělám a proto se vracím k těmto knihám.
Přímočaré a laskavě jednoduché vyprávění je prostě balzámem na duši.

10.05.2020 5 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Tak dnes jsme s vnučkou dočetly tuto nádhernou knihu. No vlastně dočetla jsem já , vnučka poslouchala každý večer před spaním a i když je v jiném městě tak WhatsApp umožňuje mnohé třeba i prohlížení krásných ilustrací, které děti tak milují.
Pohádky se moc líbily a my se nyní rozhodujeme co budeme číst dál. No máme na to několik dní protože nyní čte druhá babička. Ale určitě se nějaká knížka najde.

21.04.2020 5 z 5

Čaroděj / Útěk do samoty / S tichým souhlasem / Deník Čaroděj / Útěk do samoty / S tichým souhlasem / Deník Wilbur Smith

Dva romány z této knihy jsem si na doporučení přečetla jako originály , tedy ne ve zkrácené formě v této knize. Jednalo se o román Čaroděj a Deník. Komentáře jsem uvedla u jejich vydání. Útěk do samoty od Nicholase Sparkse mne moc neoslovil a již se k této knize asi nevrátím. Asi nejlépe se mi četla kniha S tichým souhlasem od Jamese Pattersona. Rychlý děj, ale i posouzení a rozbor jednotlivých postav mělo spád a bylo velmi čtivé.

29.03.2020 4 z 5