Liduka Liduka komentáře u knih

Nad propastí Nad propastí Jonathan Kellerman

Kniha, která vás vtáhne do děje a nepustí. Prohloubila jsem si své znalosti o schizofrenii a jsem ráda, že závěr byl logický a velmi překvapivý. Nicméně jednu hvězdičku strhávám za některé příliš popisné a nezáživné pasáže (např. kudy Alex jel a kde odbočil, co tam bylo k vidění atd.). Každopádně knihu mohu jen doporučit.

20.05.2018 4 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Moc hezký a dojemný příběh. SPOILER: Jediné, proč nedávám plný počet hvězd je, že mi lezla na nervy ta Mariina nerozhodnost a její neustále utíkání od Vladimíra.

12.05.2018 4 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Knihu jsem začala číst, protože mě nadchl Hrabě Monte Christo od stejného autora. Bohužel i když mám ráda filmy s mušketýry, tak jsem se do čtení musela trochu nutit. Příběh jako takový nebyl špatný, pokud pominu pomalejší rozjezd na začátku, ale asi jsem o třech mušketýrech měla trochu zkreslené představy, když jsem si myslela, že to jsou chrabří hrdinové s vybraným chováním. Autor je podle mě vykreslil jako totální zabedněnce bez mozku, kteří se opíjejí, hrají hazardní hry a neustále střídají milenky a k tomu navíc umí používat meč. Alespoň, že d´Artagnan byl muž jak má být. Každopádně druhý díl si přečtu, abych zjistila, jak to dopadne s paní B.

14.01.2018 3 z 5

Prokleté údolí Prokleté údolí Marcia Muller

Skvělá kniha, u které do poslední chvíle nevíte, kdo byl vrahem. Napětí se postupně stupňuje a konec je rozhodně překvapující. Moc se mi líbilo, jak autorka kapitoly prokládala také těmi, ve kterých Chrystal vzpomínala na to, co se vlastně stalo před její vraždou.

17.12.2017 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Miluju knihy Lucindy Riley a sama hraji na hudební nástroj, přesto si nemůžu pomoci, mě prostě tato kniha nezaujala jako autorky předchozí knihy. Přišlo mi to hrozně rozvláčné a chudé na nějaké velké zvraty. Také to useknutí příběhu (i když to mělo svůj smysl) mě dost naštvalo. Navíc mi přišlo divné, že by v rodině bylo tolik hudebních géniů. Přesto se mi kniha četla dobře a určitě za přečtení stojí. Za mě ale tři a půl hvězdičky.

05.12.2017 3 z 5

Uprchlík Uprchlík Phillip Margolin

Mě se kniha líbila. Postupně se v ní čtenář dozvídá, jak se Charlie stal slavný po jednom incidentu ve vězení a jak se seznámil se Sally. Vražda jejího manžela mu pak převrátila život naruby. Čekala jsem, že v knize bude více z nově probíhajícího soudního procesu. Bohužel tomu tak nebylo. Závěr byl celkem překvapivý.

26.10.2017 4 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Kniha se mi líbila, ale předchozí dvě byly určitě lepší SPOILER: Nemůžu si pomoci, ale vypadalo to, jakoby si autorka nevěděla rady s tím, jak by měla Fay najít insignie a tak je k ní prostě přivolala. Také celkový Panův příběh na mě působil až příliš komplikovaně a ztrácela jsem se v něm. Možná budu jediná, ale nějak jsem pořád něvěřila Leeově lásce k Fay a stále jsem doufala, že nakonec podlehne Ciaranovu kouzlu. Ten bohužel skončil tak, jak skončil. Co bych autorce ještě vyčetla bylo příliš mnoho nasazených "agentů" ve škole. Působilo to tak nějak nereálně (pokud pominu, že se jedná o fantasy)

28.09.2017 4 z 5

Duchové minulosti Duchové minulosti Janet Dailey

Popravdě mě kniha dost zklamala. Čekala jsem nějakou pěknou akci, kdy se hledá vrah, najevo se dostávájí rodinná tajemství a dva lidé se do sebe zamilují - přesně jak je psáno v anotaci. SPOILER: Jenže to byla strašná nuda. Asi třičtvrtě knihy bylo o tom, jak se Kelly vypracovala na své místo v televizi a o životě na vinici Rutledgeových. Vražda byla spáchána až v poslední třetině a ta to taky nevytrhla. Neříkám - někomu se kniha může líbit, zvláště tomu, kdo má rád víno a jeho pěstování. Mě ale kniha neuchvátila.

17.08.2017 3 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Skvělá kniha, která ovšem na Hodnou holku nemá. Začátek měl až moc pomalý rozjezd, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi líbily pohledy jednotlivých postav a také to průběžné odhalování Willowiny minulosti. Určitě doporučuji k přečtení

13.08.2017 4 z 5

Mrtvý dům Mrtvý dům Linda Fairstein

Popravdě mě kniha zklamala. Do třetiny se skoro nic nedělo a těžko jsem se začítala. Navíc mě strašně rozčilovalo, jak Chapman nazýval Alex "děťátkem". Rušivé mi také přišly další Alexandřiny případy, které neměly s hlavní zápletkou nic společného. Poslední třetina však byla velice zajímavá, ale ani to nezměnillo můj názor na hodnocení.

09.08.2017 3 z 5

Všechno zlé je k něčemu dobré Všechno zlé je k něčemu dobré Katherine Center

Skvělá kniha, u které jsem zavzpomínala na to, jak byly začátky péče o dítě těžké. Určitě doporučuji přečíst nastávajícím maminkám.

06.08.2017 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Rozuzlení bylo velmi nečekané. Místy jsem ale musela přeskakovat i celé odstavce, které byly až moc popisné, abych se dozvěděla jak to bylo dál.

30.07.2017 4 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Výborná kniha, u které není nic tak jak to vypadá. První polovina měla pomalejší rozjezd a občas jsem i přeskakovala některé odstavce. Nicméně druhá polovina to hodně vylepšila a s napětím jsem čekala, kdo to tedy nakonec byl.

16.07.2017 4 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Kniha mě trochu zklamala. Byla psaná zvláštním stylem, který mi vůbec nesedl a těžko jsem se do ní začítala. Nebylo to ale střídáním současnosti a minulosti - to mám ráda. Co se týká děje, tak mi vadilo, že tam autorka nepopsala onen zásadní okamžik, od kterého se to všechno odvíjelo - nalezení Tess po útoku vraha. Za překvapující konec dávám nakonec tři a půl hvězdičky

29.06.2017 3 z 5

Včera tě budu milovat Včera tě budu milovat Cristin Terrill

Tak tohle je knižní skvost. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout a stále čekala, jak to bude dál. Konec mě dost překvapil a musela jsem nad ním i chviku přemýšlet, abych si ujasnila, jaký pak měla závěrečná scéna následek pro zúčastněné osoby.

11.06.2017 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Skvělá kniha. Moc se mi líbil styl psaní autorky. Díky krátkým kapitolám byl čtenář stále v obraze, co se děje v každé časové linii. No a ty mapky a články byly skvělým zpestřením knihy. Ke konci to bylo tedy trochu zamotané, ale to se zřejmě všechno vysvětlí v druhém díle, už se na něj moc těším.

04.06.2017 5 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Skvělá oddechovka. Cheta nešlo si nezamilovat a to jeho špičkování se Stellou bylo super. Napětí, které vás provázelo polehounku po celou dobu a vygradovalo na konci, dodávalo této knize šmrnc. Rozhodně to není poslední kniha od této autorky.

03.05.2017 5 z 5

Nikdy nelži Nikdy nelži Hallie Ephron

Musím se přiznat, že jsem nejprve viděla film a pak četla knihu, takže mě tam nic nedokázalo překvapit. Nicméně obojí se mi moc líbilo, ale film o malinko víc.

30.04.2017 4 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Krásný příběh během něhož se hlavní hrdinové mění, zejména díky vlivu svého okolí. Moc se mi líbilo jak tam autorka popsala onu dobu z pohledu obou hlavních postav. Kromě romantiky se tam také setkáte se sílou přátelství, zklamáním a velikým překvapením. Konec se mi moc líbil.

13.04.2017 5 z 5

Paní z Šedivého domu Paní z Šedivého domu Eduard Fiker

May Cohenová je nalezena utopená v řece. O rok později jde Kinsley Dafforne za jejím otcem, aby mu řekl, že to nebyla sebevražda, jak si všichni mysleli, ale vražda. Než se však k tomu dostane, je zavražděn během čekání na pána domu. Musím říci, že sice nemám moc v lásce českou tvorbu, ale tohle byla pecka. Myslela jsem si, že už znám vraha, jenže všechno bylo úplně jinak.

06.04.2017 5 z 5