Liduka Liduka komentáře u knih

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Cat je svobodná matka, která píše do novin svůj sloupek. Jeho popularita ale klesá, tak se rozhodne, že dá na radu své kolegyně a bude se řídit radami v knize "Pravidla zásnub", která je podle ní horzný brak, a potom o tom napíše. Shodou okolností se seznámí se dvěma muži. Jeden je arogantní holkař a druhý milý gentleman. Na kterém z nich si vyzkouší pravidla a se kterým mužem nakonec zůstane, se dozvíte v této pěkné a čtivé knize. Jediné co bych snad autorce vytkla je příliš mnoho vulgárních slov v textu.

07.02.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá kniha. Autorka si se čtenářem hraje celou dobu a nejvíce mě tedy dostal konec. Všem doporučuji!

04.01.2016 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Nádherná kniha o tom jak vám jeden zmeškaný let dokáže obrátit život naruby. Originální způsob psaní knihy byl úžasný! Jediné co se mi nelíbilo bylo, že autorka ke konci zbytečně protahovala dobu (a zároveň tedy i jejich věk), kdy se dali konečně dohromady.

19.11.2015 5 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

krásná kniha o tom, že i zatvrzelé srdce se dá obměkčit.

13.11.2015 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Závěrečná část samozřejmě nezklamala, ale konec mi přišel trochu odflinklý a nedodělaný.

19.09.2015 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

kniha se mi moc líbila, kostýmy, prolínání minulosti a budoucnosti a samozřejmě trocha té ramontiky - co víc si přát. Moc se těším na poslední díl, až to do sebe všechno zapadne....

14.09.2015 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Janey King

Krásná kniha. Moc se mi líbil, jako ostatním zde, popis života na antarktidě a začínající vztah dvou účastníku expedice a Aliciino tajemství tomu dává ten správný šmrnc.

23.07.2015 4 z 5

Nekropole Nekropole Anthony Horowitz

(SPOILER) Další skvělý díl. Jen mi pak už vadilo, jak všechno bylo proti strážcům a že každý, kdo jim pomohl, musel zemřít. To bylo i v minulých dílech. Jako by se autor potřeboval postav, které už nejsou v knize potřeba, zbavit. Každopádně jsem zvědavá na závěrečný díl a na to, jak se všichni zase dají dohromady a jak porazí Staré.

07.09.2024 4 z 5

Temnota Temnota Anthony Horowitz

(SPOILER) Musím říct, že tenhle díl se mi líbil zatím nejvíce. Bylo to napínavé od začátku do konce. Ta schopnost, kterou kluci měli, byla velmi nebezpečná, ale zároveň dost zajímavá.
Jediné, co bych vytkla, byl ten useknutý konec. Jak se Jamiemu povedlo Matta najít? Nathalie jim přece řekla jenom, že jsou někde u pouště Nazca...
Každopádně jdu na další díl.

01.09.2024 5 z 5

Zlověstná hvězda Zlověstná hvězda Anthony Horowitz

(SPOILER) Moc se mi to líbilo, dokonce víc než první díl. Bylo zajímavé sledovat, jak se Matt snažil přežít v Peru odříznutý ode všech a vydán napospas klukovi, který mluvil úplně jiným jazykem. A překvapilo mě jak nakonec nebylo všechno tak, jak to zpočátku vypadalo. Jdu se vrhnout na další díl.

30.08.2024 5 z 5

Krkavčí brána Krkavčí brána Anthony Horowitz

(SPOILER) Byla to jedna velká jízda a byla jsem zvědavá, co se z toho nakonec vyklube. Štvalo mě ale jak každý, kdo chtěl Mattovi pomoct, musel zemřít. Neměl to chudák vůbec jednoduché. Každopádně jdu na další díl.

26.08.2024 4 z 5

Hrobka stínů Hrobka stínů Peter Lerangis

(SPOILER) Třetí díl se mi asi líbil nejméně a byla jsem dost rozčarovaná, když jsem zjistila, že série není kompletně přeložená. Tohle mě teda fakt štve. Když už teda někdo vydává série, tak ať jsou alespoň kompletní.
Každopádně i když mi přišlo putování podsvětím takové zvláštní a moc mě nezaujalo, určitě bych si přečetla další díly, abych věděla, jak to nakonec dopadne s vyvolenými a kdo vyhraje, jestli KI a nebo Massa. A kdo je teda ten padouch a kdo ten hodný.

25.08.2024 4 z 5

Ztraceni v Babylonu Ztraceni v Babylonu Peter Lerangis

(SPOILER) Opět skvělý díl plný akce a dobrodružství tentokrát s cestováním v čase, což mám moc rada. Akorát jsem se trochu ztrácela ve všech těch jménech a názvech. Také mě hodně zklamal Marco. Každopádně jdu na poslední díl, ať vím kdo je nakonec padouch a kdo je ten hodný.

23.08.2024 5 z 5

Daltonovi už zase na útěku Daltonovi už zase na útěku René Goscinny

Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Byl to vcelku příjemný komiks. Trochu jsem zavzpomínala na dobu, kdy jsem čítávala čtyřlístek.

23.08.2024 4 z 5

Ptolemaiova brána Ptolemaiova brána Jonathan Stroud

(SPOILER) Úžasná kniha, jejíž konec mě naprosto rozsekal. Tak jako fakt? Jelikož jsem romantická duše, tak jsem doufala, že všechno dobře skončí a Kitty se s Nathanielem dá po všech úskalích dohromady. Každopádně jsou knihy úžasné a Bartimeus má úžasně prořízlou pusu. Nejvíc mě asi pobavila zmínka o tom, že do Nathaniela nevstoupí, protože po jeho bližším prozkoumání zjistil, že je to herka, která se sotva drží na nohou

20.08.2024 5 z 5

Nozaki, mistr romantiky 1 Nozaki, mistr romantiky 1 Izumi Cubaki (p)

(SPOILER) Popravdě jdu proti proudu. Podle mě to byla hrozná, naprosto chaotická blbost absolutně o ničem. Žádná romantika v tomu vůbec nebyla a navíc byly postavy neustále nakreslené rozčilené a neměly k tomu podle mě důvod. Navíc to byla první knížka, která se četla odzadu dopředu, takže to bylo dost nepraktické.

16.08.2024 2 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

(SPOILER) Přečetla jsem kvůli čtenářské výzvě. Kniha mě popravdě moc nezaujala. Nelíbilo se mi, jak tam byla zvířátka bita, ani jak se občas choval Modroočkův páníček. Každopádně se mi líbily ilustrace od legendární Heleny Zmatlíkové.

24.07.2024 3 z 5

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

(SPOILER) Musím říct, že mě kniha mile překvapila. Dost jsem se bála, aby to nebyla nuda, když to má celkem dost stran, ale příběh krásně plynul a jedno dobrodružství stíhalo další. Nemohla jsem se od toho odlepit. No a ty hlody od džina byly famózní. Dost jsem se u toho nasmála. Jenom Nathaniel mi k srdci nějak nepřirostl. Na můj vkus byl až moc namyšlený. Jsem ale zvědavá na další díly.

21.07.2024 5 z 5

Bílý slon a jiné pohádky Bílý slon a jiné pohádky Mika Waltari

Popravdě mě kniha dost zklamala. Líbil se mi asi jenom jeden příběh a to ten o autech. Přišlo mi, že pohádky snad ani nejsou pro děti a mnohdy byly i dost morbidní a příliš depresivní.

15.07.2024 2 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

(SPOILER) Kniha byla hodně čtivá a jsem zvědavá na pokračování, kde se snad dozvím víc o Vivian a Evie a také o jejich původu. Lease byl taky celkem v pohodě a Retha jsem nesnášela. Víc samolibou postavu jsem snad nikde neviděla. Překvapilo mě, že víly jsou tu vykreslené jako zlé postavy, kterým se nemá věřit.

02.07.2024 4 z 5