Liduka Liduka komentáře u knih

Ruslan a Ludmila Ruslan a Ludmila Alexandr Sergejevič Puškin

Poéma o Ruslanovi, kterému je ukradena jeho novomanželka Ludmila přímo z manželského lože o svatební noci. Na stopu únosce se Ruslan vydává se svými třemi soky v lásce. Kdo nakonec zvítězí, to se dozvíte v této pěkné knize.

19.04.2018 5 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

Opět skvělá kniha od autora a líbila se mi více než ta první. MALÝ SPOILER: Paní Andersonová napíše Violet anonymní dopis se jménem její skutečné matky, aby se tak pomstila rodině pozůstalých, která se po smrti její paní Diany Ritchieové, k ní chová povýšeně a velmi hrubě. Oni ale netuší, že Diana měla tajemství, které paní A. střežila. Teď však svůj slib hodlá porušit, aby učinila spravedlnosti za dost.

15.04.2018 5 z 5

Čtvrtý případ Čtvrtý případ Stanley Pottinger

SPOILER: Musím říci, že mám z knihy smíšené pocity. Velice dobře se četla, ale čekala jsem, že to bude něco na styl knih od Henreyho Denkera z právního prostředí. Bohužel soud se tam moc neobjevoval. Na začátku pro mě bylo až příliš mnoho postav a až později jste se dozvěděli jaký vztah kdo ke komu má. Řekla bych, že hlavní postavou je tam kongresman Jack, který stále bojuje s tím co se mu stalo v minulosti a ta jej nečekaně dostihne. Jeho přítelkyně Viktorie ho sice miluje, ale nechce s ním mít žádné děti a ani si ho nechce vzít, navíc mu přijde, že před ním něco tají a ma v tom prsty i její kamarádka Ráchel. Všechno se to odehrává na politickém pozadí kdy proti sobě vedou kampaně strany bojující pro a proti interrupcím a v době kdy dojde ke třem vraždám. V každé mrtvole se najde panenka se vzkazem: "Nech si to" Kdo za vším stojí a proč se dočtete v tomto strhujícím thrilleru, který vás bude nutit číst dál a dál.

08.04.2018 4 z 5

Jarní vánice Jarní vánice Rosamunde Pilcher

Kniha se mi líbila. Nejprve jsem viděla film a pak teprve po dlouhé době přečetla knihu. Musím ale říci, že filmové zpracování se mi líbilo o něco více.

20.03.2018 4 z 5

Ach, ty vraždy 2 Ach, ty vraždy 2 Zdeněk Zelenka

Pro mě byla tedy kniha trochu zklamáním. Vše bylo takové průhledné a předvídatelné. Také mi vadilo, že dva příběhy měly otevřený konec. Nejvíc mě zaujal Případ doktorky Kalendové.

16.03.2018 3 z 5

Darebák David a jídlo Darebák David a jídlo Francesca Simon

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě - kniha o jídle - a musím říci, že se mi moc líbila. Čtenář se díky nenásilné a vtipné formě psaní dozvěděl zajímavosti o jídle.

17.02.2018 5 z 5

Láska přichází po špičkách Láska přichází po špičkách Janette Oke

Musím se přiznat, že mě kniha trochu zklamala. Koupila jsem si jí proto, že jsem viděla film, který se mi moc líbil. Na knize mi hodně vadila Clarkova nespisovná mluva, protože se mi tak jevil jako nějaký neotesaný křupan, což ve skutečnosti nebyl. Také mi tam chyběla trocha více akce a vtipných scén, jako tomu bylo ve filmu. Tam přeci jenom byla už Missii větší dívka a dávala Marty co se týče výchovy dost zabrat. Za mě tedy tři a půl hvězdičky.

07.02.2018 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Ann Granger

Pro mě tedy byla kniha zklamáním. Prvních 100 stran bylo prakticky o ničem a teprve pak došlo k vraždě. Vlastně mi ani není nějak jasné, jak se Meredith dostala k odhalení pachatele, protože najednou s tou osobou mluvila a vinila jí z vraždy. Co se týče posledních asi 50 stran, tak to jsem se nemohla odtrhnout, to musím autorce nechat k dobru. Více než samotná vražda Natálie, mě dostal příběh Felstonovy rodiny.

29.01.2018 3 z 5

Pohřešovaný Pohřešovaný Graham Hurley

Mě se kniha dost líbila. Pátrání po tom, co se stalo v tunelu ještě doplňoval případ nedávno zmizelého muže. Je pravda, že autor díky tomu dost přeskakoval od jednoho případu k druhému a to nemuselo někomu vyhovovat. Každopádně oba případy měly nečekané rozuzlení. Určitě doporučuji k přečtení.

05.01.2018 5 z 5

Prohraná sázka Prohraná sázka Jana Kratochvílová

Asi budu jediná, ale mně se kniha prostě nelíbila. Sice už nejsem cílovou skupinou, ale ráda si přečtu knihy z prostředí střední školy a tak, ale tohle ne. Na mě se tam hlavní postavy chovaly opravdu moc puberťácky a vypadalo to, že na vesnici je každý kluk nadržený jako stepní koza. Navíc jsem Danovi nedokázala uvěřit, že se najednou dokáže tak změnit kvůli jedné holce, kterou v podstatě vůbec nezná. Bohužel jsem čekala něco jiného.

22.12.2017 2 z 5

Tajemství osudu Tajemství osudu Lilly Schönauer

Romantická oddechovka, která nepřekvapí, ani neurazí. Mrzelo mě ale, že odhalení, kdo jsou Charlottiny rodiče, bylo takové urychlené. Myslela jsem, že se tím bude autorka více zabývat.

18.11.2017 3 z 5

Moje první láska Moje první láska Callie West

Moc hezká kniha. Taky jsem si prošla tímto obdobím, kdy mě láska rozptylovala od učení.

02.11.2017 4 z 5

Holky jsou slepice, až na Ruby! Holky jsou slepice, až na Ruby! Thomas Brinx

Skvělá kniha, u které jsem se dost nasmála. Dokonce byla i lepší než první díl.

13.10.2017 5 z 5

Kluci jsou machři, až na Tima! Kluci jsou machři, až na Tima! Thomas Brinx

I když už dávno nejsem cílovou skupinou, tak jsem si knihu moc užila a zasmála se. Nejlepší bylo, jak si vždy Ruby představovala, jak se co seběhne a nakonec to bylo všechno úplně jinak. Určitě doporučuji k přečtení

11.10.2017 5 z 5

Muž z nástupiště č. 5 Muž z nástupiště č. 5 Robert Llewellyn

Na knihu jsem se moc těšila, protože mě zaujala anotace. Bohužel pro mě byla zklamáním. Nesedl mi styl psaní a nebyla mi sympatická snad ani jedna postava. SPOILER: Grasham byla mrcha a Ian měl mozek v kalhotách. Nechápu Eupheme, že s ním nakonec navázala vztah, poté co měl s její nevlastní sestrou.

10.10.2017 1 z 5

Stírací losy Stírací losy Kerstin Ekman

Kniha absolutně o ničem. V anotaci je řečeno vše, co se v podstatě stane. Kdo je otcem Inge se dozvíte asi tak v polovině a pak jen čekáte, zda přijde ještě nějaký skandál, ale to se nestane. Třičtvrtě knihy jsem přeskákala rychlostí blesku a i to jsem si mohla odpustit a přečíst si posledních pár stran a o nic bych nepřišla.

16.09.2017 2 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Na knihu jsem se moc těšila, protože mám ráda knihy, kde se střídá minulost a současnost, ale docela mě zklamala. Byla psaná dost rozvláčně a moc se tam toho v podstatě nedělo, na to že měla kniha tolik stránek. Navíc byla dost předvídatelná. SPOILER: Sally mě svým chováním rozčilovala, jak se neustále nemohla rozhodnout co vlastně chce a Kitty byla sama proti sobě, když Edovi nic neřekla. Nicméně mě překvapil onen poslední dopis, co si četla Laura v letadle. KONEC SPOILERU. Za mě tedy tři a půl hvězdičky

25.08.2017 3 z 5

Duchové minulosti Duchové minulosti Janet Dailey

Popravdě mě kniha dost zklamala. Čekala jsem nějakou pěknou akci, kdy se hledá vrah, najevo se dostávájí rodinná tajemství a dva lidé se do sebe zamilují - přesně jak je psáno v anotaci. SPOILER: Jenže to byla strašná nuda. Asi třičtvrtě knihy bylo o tom, jak se Kelly vypracovala na své místo v televizi a o životě na vinici Rutledgeových. Vražda byla spáchána až v poslední třetině a ta to taky nevytrhla. Neříkám - někomu se kniha může líbit, zvláště tomu, kdo má rád víno a jeho pěstování. Mě ale kniha neuchvátila.

17.08.2017 3 z 5

Bestie Bestie Thomas Laird

OBSAHUJE SPOILER: Musím se přiznat, že na mě byly vraždy až moc brutální a přišlo mi i těžko uvěřitelné, že by někdo zavraždil tolik svědků, jen aby ochránil bestiálního vraha, vždyť to muselo být samo o sobě podezřelé. Navíc knize sebralo další důveryhodnost to, že se čtenář nakonec vůbec nedozvěděl, proč Carla vláda chránila. Všechno byly jen domněnky a navíc tak nějak přitažené za vlasy. Knize se ale musí nechat, že byla velmi čtivá.

04.08.2017 3 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Jak už tady někdo psal - kniha je opravdu doplňující a vše je zde vysvětleno. Je úžasné, jak to měla autorka promyšlené, to se jí musí nechat. Druhý díl jsem také hltala jako ten první, nicméně první konec byl lepší, protože tam přeci jenom bylo více časových linií a já se nemohla dočkat, až se opět dozvím více z každé z nich. Tady mi také vadilo (ne že bych měla něco proti homosexuálům), že Clove byla lesba, prostě mi to k ní nějak nesedělo. Více by se mi líbilo, kdyby našla lásku, která by byla opačného pohlaví.

22.07.2017 4 z 5