LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Chtěla jsem prvoplánovou romantiku, s dobrým koncem, bez rádoby hloubavých myšlenek. To jsem taky dostala, ale ani 4. díl téhle "smluvní" série mě nenadchl. Nevyhovuje mi styl psaní ani vyprávění. A všechny ty postavy a jejich problémy mi prostě připadají divné (tady i v těch předchozích dílech).
Ale Wolfe by mohl být zajimavý ;-)

25.02.2016 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

První 3/4 knihy jsou pro mě doslova MUST READ! Jude a Noah, dvě časové roviny, dvě dějové linky, jedna před a jedna po. Stejně jako u jedné z mých nej nej knih -Ugly love (Odvrácená tvář lásky). "Duchařina", babiččina bible, všechny ty pověry, rady, nemoci, ty obrazy, které Noah v duchu maloval... Prostě dokonalý!!!

Bohužel mi ta poslední čtvrtina k tomu všemu nějak nesedla. Chápu, proč to takhle v knížce muselo být. Chápu všechnu tu osudovost a ten úžasný propletenec, který autorka vytvořila. Jenže mi i přes to připadal přehnaný.

23.02.2016 4 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Bylo to čtivé, forma vyprávění zajímavá. Ale tyhle "virové" zápletky mám radši rovnou zfilmované ;-)
Kdo to naopak vyhledává, tak se mu to nejspíš bude hodně líbit. Ehm, pokud spadá tak trochu k young adult/new adult.

21.02.2016 3 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Měla jsem až moc velká očekávání. Představovala jsem si spíš Caspera pro dospělé nebo Město andělů.
Je to tak na 3 hvězdičky a kousek. Na 4 hvězdičky to nestačí a ani to k nim zaokrouhlit nemůžu.
Ze začátku se to četlo hezky, jenže v tom příběhu bylo příliš ale. Chvílemi jsem měla co dělat, abych se donutila ve čtení pokračovat. Až konec v dětské herně se mi zase líbil.

21.02.2016 3 z 5

První láska První láska James Patterson

Kdybych si napřed nepřečetla konec, tak to asi vzdám.
Axi mi nepřišla skutečná. Premiantka, co se sebere a uteče, a její problém s kradením dopravních prostředků je spíš "problém"? Ještě k tomu se nerozloučí s tátou, který je lehký alkoholik, umřela mu jedna dcera a utekla mu manželka? Ne prostě tomu ani teď nevěřím.
Road trip knížky mám ráda, ale tahle se Amy a Rogerovi ani Na hraně zapomnění prostě nemohla rovnat.
Ale šibeniční humor neměl chybu. Kdyby to nebyly současně spoilery, tak je sem snad všechny vypíšu ;-)

19.02.2016 3 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

"Finn by vám rozložil vagínu a dokázal by ji složit zpátky."
Takže asi tak :-D Z Vášnivého svůdníka jsem byla zklamaná, ale u Vášnivého sprosťáka mám pocit, že jsou autorky zpět v plné síle :-) Zajímaví hrdinové, dobře zvolené osobní problémy, je to psina... Prostě přesně to, co od takovéhohle typu románu čekáte, taky dostanete.
I když toho sexu v erotických románech na mě začíná být už prostě moc.

19.02.2016 4 z 5

Ohniboj Ohniboj Brandon Sanderson

Nářez!!! To byla zase jízda :-) Od začátku do konce akce střídala akci a na nudu nebo nemístné okecávání nezbyl žádný prostor ;-)
A hlavně ta Davidova přirovnání stojí vážně za to :-D Oranožový jako lev :-D Brambora na minovém poli... A Ixel a ty jeho pohřebáčský hlášky taky dobrý ;-)
Komu se líbila jednička, tak rozhodně neváhejte ani minutu ;-)

18.02.2016 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Bylo to prostě přechválené. Tak moc jsem se těšila, že budu napnutá jak kšandy, že se nebudu moct odtrhnout, že to vážně bude stát za to...
Až mi to celé připadalo nijaké. Ne že by to bylo vyloženě špatné, chápu, co se na tom může líbit, ale já čekala něco víc.

17.02.2016 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Četla jsem to anglicky. Docela jsem se těšila, většinou si totiž chlapský úhel pohledu užívám, ale tohle mi nějak nesedlo. Nevím, jestli to nebylo tím, že Padesát odstínů šedi jsem četla několikrát, ale prostě mě to nudilo.

17.02.2016 1 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

Ani jsem to nedočetla. A to mi knihy s jasným vývojem i koncem nevadí. Na nějaké ty oddechovky mě taky užije. Tohle prostě bylo utahané a styl psaní ani jednoho z autorů mi nijak zvlášť nevyhovoval. Jedna hvězdička je možná hodně málo vzhledem k tomu, jak hodnotím jiné knihy, ale já tam prostě žádnou druhou nenašla ;-)

17.02.2016 1 z 5

Nečekaný návrat Nečekaný návrat Gayle Callen

Nalákala mě docela dobře znějící zápletka. Ale Emily i Matthew byly hrozně neslané a nemastné postavy. To, že to občas bylo přitažené za vlasy, se dalo čekat. Přece jen to není detektivka, ale pravá červená knihovna ;-) Ale ten konec byl tak překombinovaný... že s čistým svědomím tomu nemůžu dát ani ty 3 hvězdičky.
PS: ani jsem netušila, že to má i jiné díly ;-)

17.02.2016 2 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Nemyslela jsem si, že mě pokračování Královny Tearlingu může překvapit, a ono mě překvapilo. Opět to bylo napínavé a hodně nápadité.
Pasáže s Lily mě opravdu hodně bavily a jsem zvědavá, jak se to všechno bude vyvíjet dál. I když nějaké odpovědi nám tedy autorka poskytnout mohla ;-)

16.02.2016 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Super nápad, zajímavé postavy, ehm. Lily mi ze začátku tak uťápnutá nepřipadala, to až pak v průběhu...
Ale bohužel jsem se ke konci spíš pronudila než cokoliv jinýho..
Takovou knihu o Dashovi bych si ale ráda přečetla ;-)

11.02.2016 3 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Vážně nechápu, proč ještě dávám některým erotickým románům šanci... moc sexu, prakticky žádný příběh a dva hrdinové, kteří mi lezli na nervy...

10.02.2016 2 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Žádný literární skvost. Povinná četba pro ty, co volí komunismus nebo zapomínají, co se dělo. Hlavně je to pro někoho, kdo se o Korejskou problematiku nikdy nezajímal. Místy to totiž působí spíše jako učebnice dějepisu. Vím, že opakování je matka moudrosti, ale...
A proč tedy 4 hvězdičky? Protože přesně takovéhle příběhy je potřeba vydávat, aby lidi nezapomněli...

10.02.2016 4 z 5

Tvůj svůdný dotek Tvůj svůdný dotek Teresa Medeiros

V rámci žánru špička ;-)
Přece jen se nedá čekat, že by byl někdo z vývoje překvapený ;-)

10.02.2016 4 z 5

Něžná pomsta Něžná pomsta Teresa Medeiros

Nemůžu si pomoct, ale působilo to na mě lehce pedofilně.
A to se červené knihovně vůbec nevyhýbám a jsem zvyklá na kde co.

09.02.2016 odpad!

Já to doufejme ňák zmáknu Já to doufejme ňák zmáknu kolektiv autorů

Napřed jsem se hlasitě smála a pak jsem z některých slohových prací s oblibou předčítala :-D vždy to sklidilo velký úspěch.

09.02.2016 5 z 5

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

To bylo táááááák přeslazené :-D Ještě, že jsem věděla, že se jedná o červenou knihovnu a nečekala jsem nic jiného.
Prvních pár stránek jsem měla co dělat, abych se tím vůbec prokousala, seškrtala bych to tak o 250 stránek a pak by to v rámci žánru možná dostalo i 4 hvězdičky ;-) Ale to by se ještě hlavní hrdinka musela chovat trochu jinak...

08.02.2016 3 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Hned na úvod musím všem vyjasnit, že jsem z knihy nebyla nijak odvázaná, ale oproti prvnímu dílu to prostě bylo milionkrát lepší. Normálně bych dala 3 hvězdičky, ale ta 4. hvězdička se tam vloudila díky zjištění, že to není jen prostřední díl trilogie, ale prostě konec příběhu! :-D I když jsem měla pocit, že už to autorka prostě chtěla mít z krku.
Jak jinak si vysvětlit (SPOILERY): že z trojúhelníku se stal čtyřúhelník, zákon padl a všichni žili šťastně, až do smrti? :-D Vlastně ta 4. hvězdička je i za ten brutální happy end, který se u tohohle druhu (Hunger games, Divergent...) nepěstuje ;-)
Jo a přiznejte se, kdo by lvážně překvapený, že Caden není nositel? A že se Davy po takovém zjištění bude chovat jak trubka? ;-)

05.02.2016 4 z 5