LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Moje hodnocení je tentokrát hodně zaujaté. Z nějakého důvodu prostě nemám ráda žádné romány v podobě dopisů, mailů, sms... Prostě mě to z nějakého důvodu nebaví a od čtení předem odrazuje.
Tentokrát jsem se nechala zviklat nadšenými ohlasy. Bohužel.
Jedna hvězdička je za to, že se to i v této mailové podobě dalo číst (a začátek se mi dokonce líbil moc moc). Druhá za to, že jsem vydržela číst hodně dlouho, než jsem začala přeskakovat. A třetí? Ta je za konec. Kdyby to dopadlo jinak, asi bych byla hodně naštvaná. Ten závěr tomu prostě sedl.

17.07.2015 3 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

V rámci tohohle žánru je to takový průměr, možná lehký nadprůměr, protože to je aspoň čtivě napsané a jsou tam hezké vsuvky.
Ale jinak? Téma, které už bylo tolikrát zpracované jak filmově tak samozřejmě i knižně. Chceš-li vytvořit zločince, chovej se k němu jako ke zločinci.
Je to fakt škoda, doufala jsem, že mě kniha něčím překvapí. Když už ne tématem, tak aspoň povedenými postavami. Bohužel jsem se nedočkala.
Ale jak píšu, pro mě je to v rámci žánru možná i lehký nadprůměr.

17.07.2015 3 z 5

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Styl se mi ze začátku vcelku líbil, po chvíli mě ale omrzel. Vůbec jsem nedostala, na co jsem se těšila.
Žádné napětí, všechno vyřešené hned od začátku a o vývoji nebylo nejmenších pochyb. Chyběl mi v tom třeba nějaký vtip, dobře vykreslené postavy, dobré hlášky, zajímavá zápletka... nevím... prostě aspoň něco.
Co se mi líbilo? Obálka (a celkově ilustrace) a jablečný koláč. Puberťák, co peče výjimečné jablečné koláče mě na knihu původně nalákal ;-)

16.07.2015 2 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

U prvního dílu jsem čůrala smíchy. Všechna ta přirovnání se zubními pastami, Popelkou atd...

2. díl? Asi jsem neměla čekat, že se budu opět královsky bavit. Drew byl skvělý hlavní hrdina, Kate? Natvrdlá a zabedněná.
Celé moc předvídatelné, bez špetky originality.

08.07.2015 2 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Seškrtat tak o 150 stránek, protože těch nudných a zbytečných pasáží tam bylo opravdu požehnaně, vlít Kelsey do žil trochu víc rozumu, vynechat z toho nějaký ten trojúhleník... a bylo by to super čtení ;-)
Jo a stačilo by, kdyby tam bylo tak deset odstavců popisujících, jak je Rene nádherný a úžasný... nemuselo bych jich tam být milión.

02.07.2015 2 z 5

Jak překvapit lorda Jacka Jak překvapit lorda Jacka Sally MacKenzie

No... snaha o lehce detektivní zápletku se podle mě moc nevyvedla a hlavní hrdinka mi v tomhle případě nesedla... Normálně mám tvrdohlavé holky fakt ráda, ale...

26.06.2015 1 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Sympatické a roztomilé :-) hezky se to četlo, děj se nijak zvlášť nevlekl...
normálně bych dala jen 3 hvězdičky, ale v rámci žánru je to jedna z nejlepších knih, co se mi dostala do ruky... tak si ode mě tu jednu hvězdu navíc zaslouží ;-)

18.05.2015 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Rozhodovala jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami.
Tu třetí nakonec dávám za hlavní hrdinku Rosu, protože ta holka prostě měla skvělou vyřídilku :-D
Možná, že kdyby zůstalo jen u mafie a pro tentokrát se do toho netahalo fantasy, tak by se mi to i líbilo víc.

13.05.2015 3 z 5

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Nemůžu si pomoct, ale já se prostě hrozně nudila. Postavy neslané nemastné a nic se tam nedělo.
Neprokousala jsem se ani do půlky.

20.04.2015 1 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Hodně nadějný příběh, škoda, že to autorka neudržela až do konce (už druhý díl byl o hodně slabší než první).
Po té, co jsem si přečetla poslední díl v originále, jsem pochopila, proč to nakladatelství vůbec nevydalo.

02.04.2015 4 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Opravdu hodně milé překvapení.
Samozřejmě to bylo předvídatelné, bez klišé se to neobešlo... ale přesně něco takového nenáročného jsem potřebovala.
I když jednu velkou výtku by to za mě přece jen mělo. 17 ani 18 letý holky se takhle prostě nechovaj... Jo a ještě něco... na to jak to mělo být plné zvratů (a to že bylo) mi připadalo, že se tam vůbec nic neděje.

27.02.2015 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Za mě tedy tak 3 a 3/4 hvězdičky. Vím, že bych měla zaokrouhlovat nahoru a dát teda 4, ale... Trochu mě zamrzelo, že když už se v příběhu objevilo propojení s Winterem z knihy "S hlavou v oblacích (pejru)", že tam toho nebylo trochu víc.

Jinak se mi to samozřejmě líbilo, bylo to čtivé, hezké, úsměvné, takové ze života, ale po Bavettových mi to připadá jako velký krok zpět.

28.01.2015 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

První čtvrtina byla úžasná. Vtáhla do děje, četlo se to jedna báseň, několikrát jsem se přistihla, jak se uculuju, pak mě to začalo lehce nudit. Styl vyprávění, který mi připadal tak originální, bohužel omrzel a až do konce tomu prostě chyběla šťáva.
Když už je to bez děje, byla bych ráda za vtipné chytré průpovídky, poznámky, cokoliv, co by příběh ozvláštnilo; prostě přesně to, co bylo na začátku.

PS: A Park je fešák, kde všichni vzali, že je tomu naopak?

22.01.2015 2 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Po dlouhé době knížka, ve které mi upíří postavy "nepijí krev" ;-)
Jen mi přijde, že buď měly být úseky z Kasparova úhlu pohledu dějově zajímavější nebo úplně vynechané.
Takhle mi přišla kniha moc tlustá (a to já tlusté knihy ráda!) na to, že se tam skoro nic nestalo. A na to jaké to nabralo ze začátku obrátky, se to pak strašně zaseklo.

10.01.2015 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Bomba, bomba a ještě jednou bomba.
Styl psaní, odvíjení příběhu? Doopravdy mě to dostalo.
Aneb i vlci můžou být zajímavé téma :-)

02.01.2015 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Jak začíná být mým dobrým zvykem, hodnotím spíš Aj verzi.
1. díl? lehce podprůměrný... dokonce bych řekla, že film byl lepší, než předloha...
Prostě tomu něco chybělo... zajímavé téma... hezky rozpracovaná minulost a "duchařina?"
Dokonce chápu to její složité rozhodování, ale určitě by to šlo napsat zajímavěji.

Ale počkejte si na pokračování!!! :-D pak už jedničku zatracovat nebudete ;-)

Miluju, když mě něco překvapí, a to 2. díl rozhodně udělal... Jen už by ho někdo mohl zařadit do edičního plánu....

24.12.2014 3 z 5

Konečná volba Konečná volba Christie Craig

Dala bych i 4 hvězdičku, protože tuhle sérii mám opravdu ráda, ale Kylie mi většinu knihy strašně lezla na nervy! ;-)

03.12.2014 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Vím, že tohle je pro hromadu lidí nejmíň oblíbený díl, ale já ho prostě zbožňuju. Nedovedu si představit, jak bych se chovala, kdyby moji rodiče byli mrtví, všichni by ode mě očekávali něco, co si nemyslím, že bych dokázala. Každej by přede mnou něco tajil...
Vím, že většinu čtenářů štve, jak se Harry chová hystericky, ale..
COŽE?! Já bych byla naštvaná ještě mnohem víc!

18.11.2014 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Začátkem jsem se horko těžko prokousala a bohužel jsem se neprokousala, až k místům, kde by mě to mohlo bavit... hvězdy dávám za námět, ten se mi líbil.

04.11.2014 2 z 5

Cizí slovo láska Cizí slovo láska Erin McCahanová

Vůbec nechápu, proč je tu tahle kniha v "modrých barvách" resp. teď má jen 75 %.
Není to klasická romanťárna pro YA, spíš bych to zařadila k humoru ;-) četla jsem v tramvaji a hlasitě se smála, určitě na mě každý koukal, jak na...

Z hlediska YA - v první polovině jsem se neskutečně bavila, ve třech čtvrtinách mi hrdinka lezla krkem, ale to se u puberťaček očekává, no ne? A konec byl super :-) Ani nepůsobil trapně.

26.10.2014 4 z 5