LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

S thrillerem to tedy nemá vůůůůbec nic společného :D Jinak to byla fajn oddechovka. Soukromé zprávy, záznamy výslechu,... prostě těch několik rovin dalo jednoduchému románku ten správný šmrnc.

24.01.2019 4 z 5

Bláznivé pokušení Bláznivé pokušení Jana Benková

Simona ve své nové práci v redakci časopisu Styl naráží na zajímavý případ. V agentuře SKmodels mizí modelky, ale nikdo se tím nezabývá.
Co se stane, když zkřížíte Pravou blondýnku s Kriminálkou Anděl? Vznikne z toho Bláznivé pokušení od slovenské autorky Jany Benkové.
Nejsilnějším motivem příběhu je detektivní linka, kterou sledujeme ze dvou úhlů pohledu.
První úhel pohledu je "vyšetřovatel". V tomhle případě Simona, ta vede šťastný život, za chvíli se má vdávat a začíná s novou prací v redakci časopisu Styl. Sice by raději psala sloupky o módě, ale ani zpravodajství jí zase až tak nevadí. Navíc narazí na velmi zajímavý případ. Z modelingové agentury mizí modelky a nikdo se tím nezabývá! Pro Simonu se z tohohle případu stává doslova posedlost.
Druhý úhel pohledu je oběť. Kristýna - jedna ze zmizelých modelek. Právě diky ní hned na začátku čtenář zjišťuje, v jakém prostředí se modelky zrovna nachází, ale neví víc, než samotná Kristýna. Tedy prakticky nic.
Kostra příběhu je vážně povedená a dost připomíná některé z televizních kriminálek. Díky úvodnímu pohledu oběti jsem byla vážně zvědavá, co a jak bude Simona postupně rozlouskávat, a co všechno se ze zmizeých modelek vlastně vyklube.
Líbilo se mi, že Simona k případu přišla jak slepý k houslím a kvůli tomu si procházela několika stádii. Od toho, kdy sama zjišťovala jestli se o nějaký případ vůbec jedná přes to, že jí nevěřili přátelé natož pak státní insituce, až po dobu, kdy byl vážně ohrožený její vlastní život.
Podobně to bylo s Kristýnou, která byla vržená do nepředstavitelné situace, prala se s nadějí, pocity marnosti a odevzdanosti. Hlavně bylo povedené, jak modelky samy nevěděly, jestli po nich vůbec někdo pátrá a čtenář mezi tím mohl sledovat Simonin boj o otevření případu.
Bohužel mi knížka nepřišla žánrově dost vyhraněná. Protože romantická linka je tam velmi slabá, spíš bych řekla neexistující, a detektivní zápletka není tak dobrá, aby uspokojila čtenářky třeba takové Julie Garwood.
Navíc autorčin styl je hodně roztěkaný, jak kdyby si sama nebyla jistá, jestli náhodou původně nechtěla psát zamilovaný příběh. Dost nešťastně do děje totiž ještě vměstnala pomyslný milostný trojúhelník a nebo z ničeho nic vložila ještě jeden úhel pohledu. Chápu, že chtěla děj vygradovat, ale mohla zvolit trochu lepší způsob.
Jinak bych knížku ale označila za odpočinkovou četbu pro ženy a věřím, že někomu, kdo si čte rád po večerech, aby prostě vypnul, by Bláznivé pokušení mohlo vyhovovat.

10.12.2018 3 z 5

Internetoví Detektivové - Počítačoví zloději Internetoví Detektivové - Počítačoví zloději Michael Coleman

Tohle jsem četla, když mi bylo 9 a v tu dobu se mi to moooc líbilo. Ale vzhledem k tomu, jak technika postoupila dopředu, si nejsem jistá, jestli by to ještě nějaké děti bavilo.

09.12.2018 4 z 5

Vášnivý duel Vášnivý duel Sabrina Jeffries

Něco téhle knížce prostě chybělo nebo možná naopak přebývalo?
Přijde mi, že detektivní zápletka nebyla tak silná, aby vynahradila poměrně rychlé rozuzlení komplikovaného vztahu mezi Bree a Niallem.
A nějak mi celkově neseděl konec, kde autorka úplně překopala povahu jedné postavy. Jasně, že je normální vytáhnout sem tam nějaké polehčující okolnosti, ale tohle bylo prostě příliš.

07.11.2018 3 z 5

Se záští Se záští Eileen Cook

Na to, že tenhle druh knížek fakt nemám ráda (takové béčkové rádoby thrillery pro puberťačky), tak tohle bylo super čtivě napsané :-) A takové hezky uvěřitelné, aniž by to bylo přiliš přitažené za vlasy.
Jasně, že to bylo předvídatelné... ale vůbec to ničemu nepřekáželo.
Na to, že Ostrov lhářů se mi vůbec nelíbil, tak tohle se dalo :-)

26.04.2018 4 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

Tak ani druhý díl nebyl žádná sláva. Vlastně spíš hrůza. Nehorázně zdlouhavé a Alexandr byl na mě prostě moc. Alkoholik, d*vkař a celkově arogantní vůl. Nebylo se u něj čeho chytit.

20.04.2018 2 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Zajímavý nápad, ale zklamalo mě provedení. Resp. nevyhovoval mi styl, jakým to bylo napsané. Pro mě to bylo vyloženě nečtivé, takže jsem to nezvládla ani do půlky.
Na druhou stranu věřím, že někdo, kdo je zvyklý na Sci-fi víc než já, tak to ocení.

29.03.2018 2 z 5

Letuška Letuška Cassandra O'Leary

To mě vůbec nezaujalo. Divně napsané, skákání od jedné postavy k druhé, nijaký děj a postavy, co mě štvaly.

19.03.2018 2 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Amanda Quick (p)

Ta lepší z autorčiny historické tvorby. I když mi Spohi občas lezla pěkně na nervy...

10.03.2018 4 z 5

Zimní romance Zimní romance Stephanie Laurens (p)

Tak tohle mě vážně nezaujalo. Až moc postav, až moc příběhů, spousta plkání okolo. Sice chápu, že když jsou hlavní hrdinové vychovatelé, musí se patřičná část děje podle toho odvíjet, ale tohle bylo prostě moc.
Stačilo by se víc zaměřit na ústřední pár, neupouštět od tradic a seškrtat to a byla by z toho krásná romance.
Tohle? Ne.

12.02.2018 2 z 5

Stále v tvém stínu Stále v tvém stínu Nora Roberts

Takové spíš 3,5 hvězdičky, ale těch popisných a výplňovitých míst tam bylo tolik, že to prostě nešlo.
Každopádně byla první třetina knížky úplně super, pak to začalo hodně pokulhávat. Řekla bych, že jeden až dvě pasáže o focení, výběru nábytku atp. by úplně stačily, ale tady toho bylo tolik! A přitom zbytečného.
Závěr mi pak potom všem "ničem" připadal až moc rychlý a uspěchaný...

17.01.2018 3 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Velmi zajimave... ve sve dobe asi original, ale ted je to dost popularni pointa rady YA knizek.
A musim se priznat, ze nektery ty casti z minulosti me vylozene nudily.

10.01.2018 3 z 5

Učedník a válečný mág Učedník a válečný mág Taran Matharu

Tak 3,5 hvezdicky, protoze ten konec?!
Asi proto, ze jsem holka, jsem tak trochu doufala v uzavrenejsi konec. Nepotrebuju rovnou svatbu a Zili spolu stastne az do smrti, ale...
Zkratka a dobre po naprosto bombovy dvojce me autorova snaha se nezaprodat happy endu trochu nastvala...

01.12.2017 4 z 5

Galantní protivník Galantní protivník Rexanne Becnel

Na to, ze je to rytirska romance, se mi to docela libilo ;-)
Ale i tak tam bylo mezi vsemi na muj vkus az moc nenavisti.

05.11.2017 4 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Patricia Potter

Skotsky Robin Hood :-)

02.11.2017 4 z 5

Něžný triumf Něžný triumf Judith McNaught

Tak tahle knizka mi vazne nesedla a to pritom mam jinak autorku strasne rada.
Postavy si nemely navzajem co vycitat, jedna horsi nez druha ;-)

28.10.2017 2 z 5

Svůdný vévoda Svůdný vévoda Adele Ashworth

Lepsi nez jsem cekala, protoze v rmaci zanru mi to prijde spis na cervene hodnoceni nez modre ;-)

23.10.2017 4 z 5

Zelený jezdec Zelený jezdec Kristen Britain

Vsem se omlouvam, ale tohle fakt ne... Chaoticke vypraveni a dej nikde. Mela jsem pocit, ze fantasy spociva pouze v pojmenovani jednotlivých postav...

17.10.2017 1 z 5

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Neslane nemastne...

16.10.2017 3 z 5

Roky Roky La Vyrle Spencer

Hezky pribeh, na muj vkus vsak moc rozvlekly. Stacila by polovicni delka a melo by to mnohem vetsi dopad na ctenare.
Autrocin styl bohuzel opakuje stale to same dokola. Na jednu stranu chapu, ze si Theodor potrebuje srovnavat Melindu se "slecinkou", na druhou stranu by tam tech klasickych popisu toho sameho nemuselo byt tolik. Dost me to rozptylovalo a nutilo preskakovat. Obcas jsem si rikala, ze jestli si jeste jednou o Johnovi, Frances, Allenovi nebo komkoliv jinem prectu to a to, tak tu knizku fakt zaklapnu...

03.10.2017 3 z 5