Linda007 Linda007 komentáře u knih

Kde rostou divoké třešně Kde rostou divoké třešně Laura Madeleine

Četlo se to neuvěřitelně rychle. Hezký, jednoduchý příběh. Googlila jsem si různé recepty z knihy :). Jen Škoda, že to bylo povrchové.

15.08.2020 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Kniha se mi líbila, ale od rozluštění jsem čekala víc. Všichni psali, jak má překvapivý konec. No a přitom tajemství byla přesně taková, jak to celou knihu vypadalo. Čekala jsem, že nakonec to bude úplně jinak, než se zdá a ono ne.

26.05.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Moc hezké, citlivé a roztomilé. Moc se mi líbila postava Kita, nás Kitty :) Potřebuji další díl.

12.05.2020 5 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Miluju všechno, co autorka napíše. Tahle kniha ve mne vyvolala i nějaké emoce, co víc si od knihy přát. Milá kniha s vařením. Ocenila bych tip na autora, který píše podobně milé knihy.

20.01.2020 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

To byla jízda. Druhý díl se mi líbil mnohem více, než díl první. Předchozí díl mi přišel poměrně jednodušší. Zde je opravdu hodně děje. Potěšilo mě i to, že autorka zasadila dej do 1. světové války. Dnes je trend psát hlavně o 2. světové válce, přijde mi, ze současní autoři se 1.sv. válce příliš nevěnují.

06.01.2020 5 z 5

Tetovaná konkubína Tetovaná konkubína Laura Joh Rowland

Miluju všechny díly. V tomto přijde na scénu poprvé Sanova manželka Reiko. Mám ráda Hiratu i Reiko, přidávají knihám hodně. V tomto díle je poměrně dost sexu, ale mne to nevadí. Přeci jen Sano vyšetřuje vraždu Šógunovi konkubíny. Opět narazíme na intriky komořího. Sano se střetává s tradicemi, které se nelíbí jeho manželce Reiko, která nechce jen sedět doma a čekat na manžela. Sano bojuje s tím, zda manželce vyhovět nebo dodržet tradice.

06.12.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Šelma se velmi dobře čte. Příběh je napínavý a chvílemi lehce strašidelný :) Moc se mi líbilo zapojení vědy a biologie. Něco bylo pro mě poměrně neuvěřitelné a prehnané. Nejvíce mě mrzí, že jsme se nedozvěděli více o šelmě.

01.10.2019 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Sympatické postavy a zajímavá doba. Příjemné čtení.

03.09.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

První díl byl o hodně lepší, ale i tak je to příjemné čtení.

26.08.2019 4 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Velmi hezky popsaná cizí kultura. Dobře se čte, v knize je více generací. Kniha není moc dlouhá, ale příběh je obsáhlý. Moje druhá kniha od autorky a zatím spokojenost.

11.08.2019 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Některé myšlenky jsou dobré a něco mi přijde přitažené za vlasy.

01.04.2019 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka je to opravdu zajímavá,co se týče tématu. Lidové tradice, bohyně... Hvězdičku ubírám za to, že některé pasáže se špatně četly a něco mi v příběhu chybělo. Přišlo mi to takové povrchové, není zde vše dořešené. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Konec za mě super.

22.03.2019 4 z 5

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Moje první kniha od autorky. Moc se mi líbila. Nějaké zápletky mi přišly zbytečné a kniha mohla být klidně o 150 stran kratší. Nicméně se určitě podívám po dalších knihách autorky. Člověk si i trochu osvěží historické události. Zajímavé pro mě bylo i dávné léčení.

17.10.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Lepší 3 hvězdičky. Opravdu jsem čekala mnohem víc. Kniha ve mne bohužel nevzbudila moc emocí. Zajímavě napsáno, ale bohužel jsem knihu četla hrozivě dlouho. Nic mě nenutilo číst dál a bylo mi úplně jedno, jak to s postavami dopadne. Konec mi přišel takový odfláknutý, moc urychlený.

17.09.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Popsala bych to spíše jako psychologické drama. Knoha je velmi čtivá. Popravdě jsem čekala, že na konci bude nějaký WOW zvrat. To se bohužel nekonalo. Spousta situací mi přišlo nereálných a nelogických. Na konci to jde nějak moc snado...

07.09.2018 4 z 5

Cesta zrady Cesta zrady Laura Joh Rowland

Jeden z nejlepších dílů série. Určitě doporučuji. Příběh je ozvláštněn jiným ostrovem a Holanďany.

10.01.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

První díl je nejlepší z celé série. Hlavní hrdinka je otravná, ale zbytek postav je fajn.

10.01.2018 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Přijde mi, že se v knize postavy chovají hodně nelogicky a věří všemu a všem. Je to ale čtivé a zajímavé. Kostra příběhu stejná jako vždy. Robert, pohledná žena, málo času a musí zachránit svět :).

19.10.2016 4 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Za mě super, pobavilo.

05.09.2016 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

poměrně zábavná erotická knížečka. Pořídila jsem si i druhý díl, tak jsem zvědavá.

01.12.2015 5 z 5