Lofda Lofda komentáře u knih

Následuj oheň Následuj oheň Hope Marks

Občas si ráda přečtu něco od českých autorů, i když tady bych asi ocenila, kdyby se autorka držela spíš českého prostředí..
Co mi opravdu vadilo, byla chybějící korektura textu, nejen chyby, ale i ono nářečí, prostě v tomto případě příběhu scházela spisovná čeština, škoda. Do příběhu z NY to opravdu nezapadalo. Mmch. on dnes ještě někdo hasičům říká požárníci??
Ale nechci jen kritizovat, příběhu nechybí čtivost a i když byly některé scény spíš úsměvně naivní, příběh nebyl úplně průhledný a podle zajeté šablony, pár vtipných a překvapivých momentů se našlo.. Hodnotím 3,5* (půl hvězdičky přihazuji za toho fešáka na obálce) a autorce fandím, časem se třeba poohlédnu po další z jejích knih ;-)

29.03.2024 3 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Danielle Steel

Má první kniha od této autorky, sáhla jsem pro ni kvůli čtenářské výzvě. A i když to není úplně můj šálek kávy, tak nějak zvláštní styl vyprávění, čtení jsem si nakonec užila. Jen jsem úplně nechápala, v čem byla chyba, že se Maddiiny děti chovaly jak se chovaly.. Americká výchova je asi vážně jiná..??.. Na konci mi vadilo to zrychlení a přeskakování v ději zabalené "do cukrové vaty", ale celkově hodnotím vysoko a časem možná zkusím i nějakou další knížku.

19.02.2024 4 z 5

Královna noci Královna noci Simona Ahrnstedt

Ach ano, kdybych měla vybrat nejlepší díl této série, mám nejspíš vítěze.
Autorku mám ráda, i když přiznávám, že některé příběhy mě bavily víc a jiné míň..
Tentokrát mi postupně zapadaly dílky do sebe, tak jak to mám ráda, byť jsem si párkrát řekla "jak mohla být ta Kate tak blbá?.. to je přeci jen přitažené za vlasy..", ale jak autorka odhalovala další střípky, dávalo to najednou větší smysl.
Stejně tak Jacob, zpočátku poněkud nudný patron, co se dlouho hrabe v minulosti a není schopen se posunout dál.. Teď malý spoiler - klobouk dolů nad popisem té panické ataky!
Chválím i to, jak byl vlastně příběh jiný, ono najít v tomhle žánru něco jiného, bez pocitu, že už jsem něco podobného četla někde jinde, je čím dál těžší ;-)

05.02.2024 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Mám ráda Julii Caplin a její příběhy. Tohle byla opravdu jednohubka. Budu doufat, že je pravda, že z Prahy se dočkáme příběhu na celou knihu.. Pokud ano, ráda si ji přečtu.

13.11.2023 4 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Po knížce jsem sáhla z jediného důvodu, a to kvůli naší blížící se cestě do Říma. Chtěla jsem nasát trochu té Itálie.. A neskutečně mi celé to vyprávění sedlo. Všechno to jídlo, fotbal, památky.. Ta atmosféra příběhu byla přesně to, co jsem hledala a našla. První díl mě moc nenadchl a přiznám se, že by mi možná ani nedošlo, že svatba na kterou se Anna chystala, je právě svatbou dvou hlavních postav z prvního dílu série.. Ale nevadí, čtení jsem si opravdu užila a časem nejspíš sáhnu ještě po některém dalším "polibku". I když je čtení nejspíš určeno mladším, i já umím ocenit příjemnou pohodovou romantiku. Netřeba přemýšlet o reálnosti děje, stačí si jen užít odpočinkové čtení.

22.10.2023 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

V rámci žánru spíš průměr. Těšila jsem se na oživení, třeba díky holčičkám, ale ten roztomilý humor se tentokrát nedostavil, holkám jsem jejich hlášky vzhledem k věku úplně nevěřila a vlastně ani hlavní hrdinka mi taky tak úplně nesedla. Škoda..
Plusové body za obálku, v jednoduchosti je krása.

27.09.2023 3 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Už nepatřím do věkové skupiny, které je především toto čtení určeno, ale ano, užila jsem si to i já :-) Když on ten Hollister byl prostě klaďas se vším všudy a Carla neřešila jen ty obyčejné studentské "starosti". Péče o dva bráchy, navíc když s jedním mlátí puberta.. Četlo se to dobře, i když chvilkama trochu naivní, ale ano, ráda se pustím do i do dalších dílů ;-)

23.06.2023 4 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

První díl jsem četla už dávno a přiznávám, že jsem si při čtení tohoto dílu musela několikrát přiznat, že už si nic nepamatuji.. No nic.. A hodnocení?? Kdybych hodnotila jen první část knihy, dám nejspíš plný počet. Ale pak mi došlo, že to je vlastně ta část, jejíž děj mi už předem prozradila anotace, což je vlastně škoda.. Červenou knihovnu mám ráda, ale tady byl závěr tak přeslazený, až trnuly zuby. Škoda veliká, první část bylo super čtení.. Za malou Gracie přihodím ještě aspoň půl *, ta mě bavila celou dobu ;-) Takže všeho všudy 3,5*..

04.06.2023 3 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Já jsem se na tuhle knížku těšila už dlouho, všechny ty nadšené komentáře.. Mám ráda romantické příběhy, pohádky pro velký holky. Tady byla krásná myšlenka ohledně ztráty v první části, příběh o vážkách, ale dál?? Reálného za mě nebylo nic, nemůžu si pomoct, pardon.. Už jsem pochopila rčení o jednorožcích zvracejících duhu, je mi líto, tohle nezachránila ani malá Lorelai.

28.03.2023 2 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Mám prostě knihy od paní Lindy ráda. Tentokrát méně akce, více humoru (hlavně s roztomilým chytrým retrívrem). Celou dobu čekáte drama a ono přijde až v samém závěru, ale nevadí, čtení jsem si užila i tak. Časem určitě sáhnu po další autorčině knize, tyhle "detektivky pro holky" psát rozhodně umí.

18.11.2022 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Na začátku jsem se nemohla začíst, ale pak čím víc se blížil závěr, tím méně se mi chtělo se všemi rozloučit.. Škoda toho rychlého konce, přihodila bych možná i tu poslední hvězdu. Každopádně k autorce se nejspíš brzy vrátím, ten styl psaní se mi začal líbit.

13.10.2022 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Asi jsem měla přílišná očekávání, přeci jen autorky už znám, ale tady mi nesedlo vlastně skoro nic.. Jediný vtipný moment "oprav skříň" ;-) Sorry, za mě tentokrát ne.

10.08.2022 2 z 5

Podraz Podraz Paulina Świst

Poslední díl se mi nehodnotí úplně snadno. Zápletka nakonec dotažená pěkně (teda ne zrovna reálně a tak nějak rychle a snadno), napětí v tom všem vyšetřování taky výborný, rozhodně to nebyla nuda. A moc mě bavilo, jak se tam sešli všichni z předchozích dílů.
Ale tentokrát mi ani trochu nesedla ústřední dvojka. To se jako fakt chlap chová (a mluví) takhle a dámě to imponuje? Nechtěla bych takový vztah ani jako mladá 24letá holka ani po 10letech. Tohle hulváctví a macho jednání prostě nechápu.. a už vůbec ne holku, co jí takový chlap za to stojí?..

05.04.2022 3 z 5

Na psí uši Na psí uši Petra Nachtmanová

Potřebovala jsem si zase přečíst něco z českého prostředí, tak jsem sáhla po autorce, kterou zatím neznám. Hodnotím půl na půl, pár situací bylo opravdu přitažených za vlasy, ale jinak odpočinkové příjemné čtení.

22.08.2021 3 z 5

Šerif z Thunder Pointu Šerif z Thunder Pointu Robyn Carr

Na autorku jsem narazila tady na DB náhodou díky komentářům mých oblíbených "spolučtenářek". V knihovně měli z této série jen druhý díl a já si myslela, že to nevadí, že je to další z knih, kde se jen objeví pár postav z minulého dílu. No, bylo to trochu čtení jak když naskočíte do rozjetého vlaku a všichni cestující se už dobře znají. Ale nevadí, vše důležité bylo postupně vysvětleno a pak jsem si už jen užívala projížďku Oregonem. A musím říct, že mě to dost bavilo. Problémy dospělých i jejich náctiletých dětí, vše plynulo a žádná hluchá místa. Jen jsem pochopila, že série má v originále spoustu dalších dílů, ale u nás už nevyšly. Takže vlak jede dál, já vystoupila ;-) a jak si cestující povedou dál se nedozvím. Za mě velká škoda!

26.01.2021 4 z 5

Štěpánka Štěpánka Táňa Kubátová

Autorku jsem objevila před rokem díky čtenářské výzvě a stala se jednou z těch, ke kterým se pravidelně vracím. Hrdinky jejích knih jsou si vesměs podobné, poněkud naivní holčiny co si kdysi prošly nějakým traumatem a přestaly chlapům věřit.. A pak se objeví vždycky ten Pan osudový a.. I příběh Štěpánky je podobný, tady je vše doplněno starým deníkem po prababičce a na konci to do sebe všechno hezky zapadne. Na úvod roku moc hezké čtení ❤️, už se těším na další příběhy.

07.01.2021 4 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

No, upřímně, asi do poloviny jsem se divila sama sobě, proč to vlastně čtu, je to jen další nereálná pohádka.. Ale já jsem záměrně vybrala příběh pro odpočinek a musím uznat, že přesně to jsem od knížky dostala. Na závěr roku to nebylo až tak špatné čtení a už se těším, co si přečtu v tom novém :-)

31.12.2020 3 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Kdysi jsem četla první díl, který mě extra nezaujal a sérii jsem opustila. Od autory jsem pak přečetla jiné knížky a celkem jsem se bavila. Teď se mi do ruky dostal třetí díl série a i když začátek nic moc, postupně jsem si říkala, že to jako oddychovka není vůbec špatné. Takže hodnotím půl na půl a jdu na dalších díl ;-)

27.12.2020 3 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

Zvláštně napsané.. Líbilo se mi, že to zdaleka nebyl příběh jako jeden z mnoha, ale na druhou stranu mi vadilo, že autorka myšlenky nedotahuje a přeskakuje sem tam. Proto nejspíš ne vždy asi bylo všechno pochopeno tak, jak být mělo? Ale příběh jako celek se mi líbil, hodnotím půl na půl ;-)

19.09.2020 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Takže, nejdřív trochu spoiler! Jako fakt si rozumná holka vybere rváče a feťáka jen proto, že má ráda "zlobivý" hochy a taaak moc jí přitahuje? Ta naivita byla do očí bijící. A vybere si ho i podruhé, navzdory tomu, že má manžela, co by ji na rukou nosil (aspoň na začátku..)? Advokátka? Spíš trochu rozmazlený paňár! No nic, tohle prostředí neznám, těžko soudit.. Kamila mi ve výsledku bylo nejvíc líto. Ale dostáváme se k tomu, že musím opět autorku nic než chválit, třetí díl a pořád to má spád. Za mě opravdu velké překvapení, jsem ráda, že jsem se do této série pustila a už se těším, až u nás vyjde něco dalšího ;-)

28.08.2020 4 z 5