Lokina Lokina komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Sovu jsem měla v hledáčku už hodně dlouho, ale ne a ne se k ní dostat. Až nyní si ke mně našla cestu.
Musím říct, že první díl se mi líbil o něco více. Tohle pokračování nebylo špatné, ale vadilo mi tam, když na něco přišli, trochu tu informaci nastínili a potom jsem si musela několik kapitol počkat, co vlastně vypátrali.
Jak se mi v jedničce líbil vztah Munch/Mia, tady se to nějak rozpadalo a Mia mi někdy lezla na nervy.
Zápletka příběhu je sice trochu zamotaná, kniha byla napínavá, místy i mrazivá a svoji úlohu k ukrácení času splnila.

24.03.2019 4 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Kniha mě mile překvapila, jakmile byla v knihovně k dostání, neváhala jsem a půjčila si ji.
Na okraji je oddychová, lehce napínavá detektivka. Inspektorka Charlie Lagerová byla fajn postava a vedle vyšetřování jsme se dozvídali o jejím životě a osobnosti.
V knize se najde i pár překvapivých momentů, zvlášť konec, takže kniha poutá vaši pozornost po celou dobu.

23.03.2019 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Na druhý díl ze série Fabiana Riska jsem se těšila a i když tato kniha předchází Oběti bez tváře, nijak mi to nevadilo.
Díky krátkým kapitolám se to četlo moc dobře, bylo to napínavé, svižné. Žádné zbytečné popisné pasáže nebo dlouhé dialogy. Místy to bylo s vraždami už trochu přehnané, ale celý ten příběhový propletenec se nakonec rozluštil a vyšlo z toho nemalé překvapení.
Kniha mě nezklamala a kdo má rád plno vražd a jejich komplikované vyšetřování, měl by po knize sáhnout :-)

10.03.2019 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Ani tato kniha od Kasie West nezklamala. Moc mě to bavilo. Kniha měla plynulý děj, našlo se tam i pár trefných témat dnešní doby.
Knihu hodnotím jako pohodovou, čtivou, mile romantickou jednohubku, která vám vykouzlí úsměv na tváři.
A mě jistě čeká další autorčina kniha, na kterou se těším :-)

02.03.2019 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Po přečtení této knihy se určitě vrhnu na autorčiny další knihy, protože se mi to moc líbilo. Knihovna je mým oblíbeným místem a v příběhu hraje velkou roli, kde se hlavní hrdinové seznámí.
Příběh mě bavil od začátku až do konce. Je to odlehčené, vtipné, romanticky nevtíravé, a vůbec jsem měla problém knihu odložit, protože mi s tak laskavým příběhem bylo vážně fajn.
Když jsem otočila na další stránku s tím, že to pokračuje, najednou byl konec, to mě asi nejvíc mrzí :-)

21.02.2019 5 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Sezdány válkou je milá, odpočinková kniha. Tyhle typy knih nečtu, kniha za mě nebyla špatná, ale číst znova už ji nebudu.
Místy byl příběh až povrchní a plytký, moc zaláskovaný, opakovaly se tam stejné myšlenky hrdinek a neměla jsem ani chuť, ty pasáže dočíst.
Co mě zaujalo, byly popisy práce armádních sester a jejich soužití v polních nemocnicích, kde musely čelit hrozným podmínkám a při tom se snažit zachránit životy vojáků. Za to ty ženy si zaslouží velký respekt.

18.02.2019 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Takové typy knih běžně nečtu, ale něco mi říkalo, že přečtení knihy nebudu litovat. Příběh plyne jako voda v řece, ke které měly vztah děti, jež byly odloučeny od svých rodičů a domova, aby se staly loutkami k dosažení moci a peněz.
Kniha je nádherná, smutná a šokující. Doteď jsem neměla tušení o Georgii Tannové a jejím nelidském obchodování s dětmi, proto i oceňuji poznámku autorky na konci, kde vše vysvětlila.
Takže knihu moc doporučuji, ale při čtení vás jistě mnohokrát zabolí srdce nad osudy dětí, které musely podstoupit neuvěřitelná muka.
Co si kniha vůbec nezaslouží, je plno chyb, které přímo bijí do očí a knihu to znehodnocuje.

09.02.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na prvotinu si myslím, že kniha není vůbec špatná, ale že to je pecka, se taky říct nedá. Pro mě to bylo oddychové čtení, vcelku napínavé s postupným odhalením dávné tragédie.
Více se mi líbily kapitoly z minulosti i lépe se mi četly. V knize se najde i pár
věcí, které by chtěly trochu rozvinout, příběh pak působí nedotaženě.
Za mě to není žádný trhák, ale kteří mají rádi řešení starých vražd a tajemství, tak se to bude líbit :-)

04.02.2019 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Od autorky jsem již přečetla Velké maličkosti a ty se mi líbily. Vypravěčku jsem měla na svém wishlistu už dlouho, to čekání se ale vyplatilo, protože to je výborná kniha se silným tématem.
I já jsem měla na začátku problém se do příběhu začíst, ale postupně se to srovnalo a kniha lehce odsýpala. Ač kapitoly ze života Minky se četly nejlépe, byly právě emocionálně nejtěžší. Při čtení těchto kapitol jsem si jen těžko mohla představit, jakými zvěrstvy si lidé museli projít a poté celý život s takovým traumatem žít.
Konec mě v jedné věci nepřekvapil, tu jsem vytušila a ta se také potvrdila.
V dohledné době si opět něco přečtu od J. Picoult, protože je výborná spisovatelka.

27.01.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jelikož jsem si knihu nevybrala k maturitě a ani jsem nijak zvlášť neměla potřebu si ji přečíst, teď přišla doba, kdy už jsem o něco starší a knihu jsem si chtěla z nějakého důvodu přečíst.
S čistým svědomím dávám pět hvězd, je to nadčasové až z toho běhá mráz po zádech, svět je tak beznadějný a krutý. Co mi dělalo trochu problém, byly kapitoly z Knihy, které byly složitější na pochopení. Konečná část příběhu byla emočně i psychicky vybroušená a poslední věta to dovršila.

20.01.2019 5 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Na druhý díl ze série Čáry života jsem se hodně těšila. První díl se mi líbil, takže byla otázka času, kdy si dvojku přečtu.
Kniha se mi líbila méně než první díl, ale ráda jsem se vrátila do prozářené galaxie proudem s planetami, které mají jedinečnou kulturu či prostředí.
Ne že by mě díl nebavil, ale první díl shledávám lepším. Kniha je celkově moc hezky napsaná s originálními výrazy, má plno překvapivých momentů a příběh je vyprávěn z pohledu několika postav, takže to není monotonní.
Koncem jsem se nechala překvapit, protože jsem neměla tušení, jak to dopadne. Ale konec se povedl a já nelituji, že jsem si sérii přečetla :-)

11.01.2019 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Opět jsme se setkali s netypickými hrdiny Kellenem, s prostořekou Ferius a kočkoveverčákem bažícím po očních bulvách a přesto vám přiroste k srdci.
Kapitoly se rychle a dobře četly, příběh byl napínavý, odehrávalo se to v jiném prostředí, přibylo pár zajímavých postav a hned to mělo barvitější nádech. Líbilo se mi, že to bylo prokládáno i vtipnými dialogy a příběh byl tak odlehčenější.
Druhý díl se velice povedl a já se nemohu dočkat dalšího pokračování :-)

06.01.2019 5 z 5

Aerie Aerie Maria Dahvana Headley

Druhý díl ze série Magonie se mi líbil, ale kouzlo a jedinečnost prvního dílu nedosahuje. Obálka je opět skvostná :-)
Knihu jsem měla za "chvíli" přečtenou, je čtivá a napínavá. Pasáže, kde se objevily bouřkové velryby nebo kdy Aza zpívala svou píseň s Caruem, byly krásné a vystihují autorčinu velkou fantazii. Objevily se tam i ale takové pasáže, které jsem jen přelétla, protože mi nijak do příběhu nepasovaly ani nepřidaly na jeho vývoji.
Konec je strhující, velkolepý, ale tak rychle utnutý a nedotažený.
Jestli vyjde třetí díl, ráda si ho přečtu, protože do Magonie se chci ještě podívat :-)

31.12.2018 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Na Projekt Kronos jsem se těšila, ale bála jsem se těch až moc pozitivních reakcí na knihu, abych z ní pak nebyla jenom zklamaná. Ale ty pozitivní recenze a odezvy si kniha zaslouží, protože mně se to neskutečně líbilo. Kdybych nevěděla, že je to od českého autora, myslela bych si, že kniha je od zahraničního autora. Příběh je dobře vypracovaný, na to že jde o první autorovu knihu, tak stylem to vypadá, že knihy píše už nějaký pátek.
Svět, který Pavel Bareš vytvořil, je tak zlý, nebezpečný, tajemný a i strašidelný.
Kniha je čtivá, nabitá akcí, zvraty a velké plus za dodatky, které příběh doplňovaly.
Obdivuji autora, jak příběh tak skvěle sestavil, aby nakonec vše do sebe časově zapadalo. Nevěřila jsem svým očím, dokud jsem nedočetla poslední kapitolu s uspokojivým úsměvem na rtech.
A kdy že vyjde druhý díl? :-D

28.12.2018 5 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

První díl této série se mi líbil, ale druhé pokračování jsem si ještě víc oblíbila. Moc jsem se těšila na návrat Amání, Šazád, Ahmeda a Jina a dalších. Autorce se moc povedlo vylíčit prostředí, při kterém jsem až cítila slunce, písek a vůni exotického koření a květin. Moc se mi líbily příběhy z minulosti, které byly do příběhu vsazeny tak, aby vše dávalo nakonec smysl.
Příběh je ucelený, dynamický a čtivý. Najde se tam plno zvratů, zrady, intrik a i romantika, která není přehnaná.
Při konci jsem málem nedýchala, ale něco mi tam nesedělo a při poslední kapitole se moje tušení potvrdilo, takže to bylo překvapivě nepřekvapivé :-)
Já pevně doufám, že vyjde třetí díl, protože tento příběh musí pokračovat.

21.12.2018 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Od Jojo Moyes si vždycky ráda něco přečtu a knihu Sama sebou s hlavní hrdinkou Louisou jsem si nemohla nechat ujít.
Do čtení knihy jsem vcházela s menšími obavami, protože druhý díl se mi líbil, ale něco tomu chybělo, nebylo to dobré jako první díl. Ale všechny mé obavy se rozplynuly, protože tohle se Jojo Moyes moc povedlo a já jsem nadšená :-)
Louisa je skvělá, silná, pozitivní hrdinka, která s nadhledem, vtipem a odvahou řeší problémy ve svém životě, až jsem jí záviděla.
Od knihy se nedalo odtrhnout, četla se úplně sama, konec knihy je důstojné a krásné loučení s Louisou, která navždy bude jednou z mých nejmilejších hrdinek :-)

14.12.2018 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Já jsem s knihou velmi spokojená. Kniha je tak akorát dlouhá, nikde žádné zbytečné pasáže, od začátku až do konce to šlape jak má.
Příběh plynule graduje, nechybí zvraty, strach, násilí a boj o holý život. Líbilo se mi, že se příběh odehrává během několika hodin v noci, i to prostředí nahánělo hrůzu.
Hlavní hrdinka byla vážně bojovnice a když už to vypadalo beznadějně, nevzdala se a za záchranu sebe i malé holčičky riskovala život.
Moc se těším na další autorovu knihu :-)

03.12.2018 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Ztracené světlo pro mě představovalo živý, procítěný, nekonečně romantický příběh.
V tomhle ohledu očekávání jsem mírně zklamaná. I když kniha je čtivá, oddychová a konec je smutný, který jsem ale tak trochu čekala, k srdci mi nepřirostla.
Styl psaní mi nevadil, zase to bylo něco jiného. Hlavní hrdinku Lucy jsem si moc neoblíbila, nevěděla, co od života chce, s kým ho chce prožít, ani to její citové rozpoložení mezi dvěma muži jejího života jsem nedokázala pochopit.

28.11.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ze všech stran se na mě valila reklama na Šelmu. Už tomu nešlo odolat a půjčila jsem si ji z knihovny, přeci jenom kdyby se mi nelíbila, nemusí mě trápit utracené peníze.
Ale kniha se mi líbila a jsem spokojená. Velké plus mají krátké kapitoly, díky nimž příběh rychleji ubíhal. Styl psaní mi též vyhovoval, bylo to svižné, napínavé a znepokojující. Hlavní hrdina Theo byl pohodový, někdy neohrabaný, ale pohotový a vynalézavý hrdina. Moc mě bavilo Theovo vyšetřování, hledání pohřešovaných a vraha v odlehlých lesích, které příběhu dodávaly temnou atmosféru.
Co mě trochu zklamalo byl až moc uspěchaný konec a představení vraha. Nějaký nástin tam byl, ale chtěla jsem se o něm dozvědět víc, autor mohl více prokreslit jeho charakter a seznámit nás s jeho minulostí.
Kniha mě ale neodradila a těším se na další pokračování Naturalisty.

23.11.2018 4 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Druhý díl ze série Ohnivák se povedl, ale více se mi líbil první díl. Od začátku jsem neměla problém se do příběhu začíst, stránky mi ubíhaly rychle, za mě kniha je čtivá, oddechová, místy napínavá a překvapivá.
Opět jsme se setkali s jinými dimenzemi a to mě moc bavilo a nejvíc zaujalo. Konec je velmi povedený a nečekaný a nenechám si ujít další díl.
Co mě na knize trochu otravovalo, byla hlavní hrdinka a "milostný" trojúhelník. Některé její pasáže o Paulovi a Theovi se někdy opakovaly a mě to moc nebavilo. Spíš mě zajímaly jiné světy a odhalené spiknutí než její citové výlevy.
I tak se mi druhý díl líbil, ale první byl lepší :-)

14.11.2018 4 z 5