Lolila Lolila komentáře u knih

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Dobrá detektívka, napínavá od prvých strán...., ale ten záver....tak trochu mi záverečná akcia prišla "odbúchaná",.... veď nejak to vyjde....
Ale aj napriek tomu, určite čítam ďalej:-).... pár nevydarených stránok nevadí...:-) Autorka píše skvele, zaujímavo....tiež oblasť, v ktorej sa detektívky odohrávajú má svoje čaro.

19.05.2021 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Dej sa posunul o sedemnásť rokov ďalej - Hynek je starší, ale stále zásadový, statočný, čestný, nepodplatiteľný.... a konečne prepustený zo služby. Získal hrádok, rodinu, vlka :-), ale pokoj určite nie. Doba je zlá, náboženský fanatici sú všade, nikto nemá istotu, že prežije ďalší deň.
Zaujímavé, napínavé, .....veľmi dobre napísané.

06.09.2019 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Zaujímavé čítanie, nadčasové. Spisovateľ svoje myšlienky podáva také aké sú...bez prikrášľovania. Myšlienky dopĺňa logickými vysvetleniami a konkrétnymi príkladmi. Podstata nie je v tom či je niečo spravodlivé, správne, morálne .... ale ako sa má správať vladár ak chce byť úspešný a ako to dosiahne.

29.05.2019 5 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Výborný historický román o živote cisára Claudia (predtým ako sa stal cisárom). Pútavo (aj s humorom) opísané jedno z najzaujímavejších období rímskych dejín za vlády cisárov Augusta, Tibéria a Caligulu (politika, nevraživosť, šialenstvo, zbavovanie sa nepohodlných osôb kvôli získaniu majetku alebo moci, intrigy...). Určite odporúčam.

15.03.2019 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Doteraz som ešte od tohto autora nič nečítala, ale po tejto knihe ho určite zaradím medzi obľúbených. Skvelý román s historickými postavami zameraný viac na obyčajných ľudí a ich neustály boj o život.

17.12.2018 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opäť dobrá kniha. Do oddelenia Q pribudla zaujímavá postavička Rose, ktorá spolu s Asadom dáva Carlovi "zabrať" svojským prístupom.:-) Aj keď je tu viac brutality (veď je to severské krimi):-), príbeh je zaujímavý so skvelou zápletkou. Určite stojí za prečítanie.

04.10.2018 5 z 5

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Jonas Jonasson

Úžasná kniha!!! Kniha, pri ktorej som sa neskutočne bavila. Mám rada prelínanie minulosti so súčasnosťou a ešte tak vtipne podanou:-), celé to bolo postavené na absurdných situáciách, ale výborne napísaných. Túto knihu buď si zamilujete alebo vás vôbec neosloví. Pre mňa super:-)

04.05.2016 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Určite zaujímavé obdobie z českých dejín, stále pútavo písané. Osudy rodiny Prokopa sa blížia ku koncu, takže sa vrhnem na posledný diel:-)

04.10.2023 5 z 5

Zaujímavé pokračovanie osudov rozvetvenej Prokopovej rodiny v husitskom období, kde nie je veľmi jednoduché rozlíšiť fikciu od histórie. Takže sa pustím do ďalšej časti:-)

24.08.2023 5 z 5

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

Napínavé, akčné, aj vtipné so zaujímavým záverom. Stále ma baví táto špionážna séria, hlavný hrdina je charizmatický. Agenti, vlády, intrigy, podrazy,...... Aj keď našli by sa možno nejaké slabé miesta, ale tie vôbec neriešim. Pri čítaní tejto série dokážem vypnúť a to je podstatné.:-)

17.07.2023 5 z 5

Púštna hviezda Púštna hviezda Michael Connelly

Táto séria má u mňa totálnu topku v detektívkach. Pútavé, napínavé, akčné, stále s novými zápletkami, ktoré nestrácajú na sile ani s pomaly starnúcim Harrym:-).
Aj táto časť je skvelá, spolu so sympatickými postavami Harrym a Renée, ktorí sa výborne dopĺňajú.

06.06.2023 5 z 5

Hodina duchov Hodina duchov Michael Connelly

Connelly nesklamal, ďalšia dobrá detektívka. Do popredia sa viac dostáva postava Renée, ale Harry aj na dôchodku stále dobrý a svojský, bez neho to jednoducho nejde:-)))

05.06.2023 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Príjemná historická detektívka. Už dávno som sa chystala na túto sériu a nesklamala. Pútavé, oddychové čítanie s detektívnou zápletkou v dvoch rozdielnych prípadoch. Určite budem pokračovať v ďalších častiach.

22.05.2023 4 z 5

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

V tejto časti sa vraciame späť v čase ..... do obdobia, kedy to celé začalo. Vládne cisár Kleon I. a Hari Seldon svojou teóriou mení nielen svoj osud, ale aj osud celého vesmíru.
Nevadí, že som to nečítala chronologicky, ale podľa dátumu vydania. Neubralo to na napätí, prekvapeniach, ... ale určite sa menil (vyvíjal) štýl písania spisovateľa.:-)
Takže ešte posledná časť.

02.05.2023 5 z 5

Živí a mrtví Živí a mrtví Konstantin Simonov (p)

Vojnový román, ktorý opisuje prvé týždne napadnutia Sovietskeho zväzu - chaos, zlá organizácia, nedostatočné vybavenie vojakov, nedôvera,.... Na druhej strane vykresľuje odvážnych ľudí, ktorý sa aj napriek nepriaznivej situácii, aj za cenu života, dokázali postaviť nemeckej armáde, aspoň ju na chvíľu zadržať a dať šancu ďalším lepšie sa pripraviť. Ale nie každý bol hrdina, našli sa aj iné charaktery - zbabelec, aj nejaký politický komisár,...
Hlavný hrdina kladie otázky.... je možné, že nikto netušil čo príde, čo sa chystá?... Kniha bola napísaná v dobe, keď nejaká kritika neprichádzala do úvahy. Určite stojí za prečítanie.

28.04.2023 5 z 5

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

Skvelé finále. Dobrodružné, premyslené...., ale tak odlišné od prvých troch dielov. Všetky planéty, ktoré hlavní hrdinovia navštívili pri hľadaní Zeme, boli iné - rôzne prírodné podmienky, odlišný spôsob a pohľad na život. Golan o svojom rozhodnutí, ktoré urobil v predchádzajúcej časti pochyboval - (vybrať si individualitu alebo skupinové vedomie?) a preto potreboval nájsť viac dôvodov pre konečné rozhodnutie.
Z pohľadu filozofie táto časť bola výborná .... strata osobných slobôd v prospech vyššieho dobra? - rozobraté z každej strany....

20.04.2023 5 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Druhá Nadace - skvelá časť, hra pokračuje. Konšpirácie sa šíria, intrigy pokračujú, netušíte kto koho ovláda, geniálne prepojené. Nečakajte akciu, galaktické boje,... Ide skôr o psychológiu, mentálne boje, logické riešenia problémov,.... A záver? Prekvapí....

30.03.2023 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Už som sa dlho chystala na túto sériu od Asimova a prvá časť nesklamala.
Nie je to o konkrétnych postavách, ale o celej galaxii. Dej prebieha v časových skokoch a je rozdelený do niekoľkých častí, v ktorých sa riešia krízy predpovedané Harim Seldonom.
Skvelé, nadčasové, premyslené,...

24.03.2023 5 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Ďalší vynikajúci diel z amišského prostredia. Ako vždy - napínavé, zaujímavé, rýchlo čítajúce....:-)

27.02.2023 5 z 5

Dynastie Dynastie Conn Iggulden

Výborné pokračovanie. Vojna medzi Lancasterovcami a Yorkovcami pokračuje. Udalosti a zvraty v deji preskupujú sily medzi jednotlivými tábormi. Bojové scény sú strhujúce, intrigy pokračujú a dejiny sa píšu:-). Teším sa na posledný diel.

25.02.2022 5 z 5