lucakuca lucakuca komentáře u knih

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Hou hou hou vánoce se blíží! Dovolená bude sice dřív, ale proč se nenaladit?
Láska, křupavý sníh, tuny dobrýho jidla, hromada práce a zase láska.
Všechno je skvělé, všechno dobře dopadne. U mě správný čas na sladkou, naivní romantiku. Hlavně žádná dramata!

29.07.2023 4 z 5

Tibbles Tibbles Michal Šanda

No ahaaaaa proto!!!!!
Příběh podle skutečné události o jednom objevitelském počinu.
Milé, lehce a nenáročně uchopené s takřka černohumorným koncem.

28.07.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Hláška dne:
"Jenom hodně čtu."
Takže! Jestli chcete být tak úžasní, skvělí, charismatičtí a hlavně děsivě chytří a geniálně mazaní jako Hunter, tak hodně čtěte!
Bylo to super, tentokrát byl Hunter krapítek zlidštěn a každý si přišel s nějakou indicií/nápadem do vyšetřování.

27.07.2023 5 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

(SPOILER) Se omlouvám, hledala jsem a hledala, ale opravdu mě kniha nebavila, a nakonec jsem to i našla....
Nalákala jsem se na Shakespeara - na Hamleta, jo byl tam, ale až někde...

23.07.2023 2 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Nadšení!
Hltačka!
Úplně mě mrazilo!
A děsilo!

22.07.2023 5 z 5

Jal Jal Veronika Kutičková

Cítila jsem žár pouště, cítila jsem chlad jeskyně, cítila jsem beznaděj. Stala jsem se součástí Jalu. Nádherný svět precizně vymyšlený, který mě vtáhl, doslova vsál!
Těším se na pokračování.

22.07.2023 4 z 5

Paní Merkelová a vražda na zámku Paní Merkelová a vražda na zámku David Safier

To bylo krásný.
Laskavý humor, milé škádlení, jemné politické narážky, vtipné myšlenkové pochody :-)
Skvěle napsané.
Věřím, že i Angela se náramně bavila při čtení.

21.07.2023 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Číst tuhle knihu je jak mít potíže se střevama.
Fakt.
Je to napínavé, zamotané, nafouklé do mega rozměrů a neobvykle rozehráté na všechny strany. Zároveň se těším, že už bude konec utrpení, ale na druhou stranu nastoupí obavy, až bude po všem, co z toho vlastně vyleze za bombu.

21.07.2023 4 z 5

Dědeček v růžových kalhotách Dědeček v růžových kalhotách Lucie Hášová Truhelková

Že jsme jiní a pro ostatní divní, nám často ani nepřijde.
O jinakosti, z které pramení neporozumění a neznalost, o ekologii a lásce vnoučkovské.

17.07.2023 5 z 5

Pod ochranou lišky Pod ochranou lišky Kevin Sands

Odpověď na otázku už znám. :-)
Jak to asi tenkrát vypadalo, když byli Dannyho parťáci dětmi?
Vtipné, skvělé, čtivé, osvěžující, návykové jak dovolená u moře, ranní procházka lesem, orosený škopek vychlazenýho pivka, kafčo na balkoně... Prostě další díly nutně potřebuji - to jsem vlastně chtěla celou dobu říct...

15.07.2023 5 z 5

Prázdnota Prázdnota Marianna Sztyma

Zajímavý způsob přiblížení smrti.

09.07.2023 4 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Nemám štěstí na knihy, anebo knihy nemají štěstí na mě. Zase frfňám, zase jsem nespokojená.
Je tam láska, je tam dobrodružství, je tam bídák, je tam antibídák, je tam divoká voda, je tam zlomený kotník, je tam kůň, je tam poušť, není tam signál a není tam bezpečno. Zamilovaní na sebe civěj a nemilovaní na sebe míří zbraní.
Tak a teď jsem vám to všechno vyžvanila....

09.07.2023 3 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Uf, strašný. V rámci vyzvy dočteno.
Přijde mi, že šlo o nepovedený pokus předělat scénář na román.
Fakt hooodně nepovedený.
Někdo někam skok zase jiný někdo jinam a pořád se nemůžou dovolat Vandě. A všechno dopadne takřka vánočně.

09.07.2023 2 z 5

Velké putování malé slepice Velké putování malé slepice Michaela Vetešková

Drsnější čtení o slepičí hrdince :-) cestovatelce

07.07.2023 5 z 5

Ani obrázky.
Ani text.

07.07.2023 2 z 5

Pozval Tatar tatarku Pozval Tatar tatarku Jiří Dědeček

Potrhlé rýmovačky, které pobaví spíše dospělé.
INDOVÉ

třetího pominu
měl na dlani ledvinu.

07.07.2023 4 z 5

Lily a Momo Lily a Momo Katarína Macurová

Cosi velkého, neforemného, milého a přátelského se dostane k Lily v balíku. Ale jak si mají spolu hrát, když to cosi nechápe základní pravidla hraní?
Jako v životě, koukni se z jiného úhlu a bude to ještě lepší :-)

07.07.2023 5 z 5

Bethany a netvor Bethany a netvor Jack Meggitt-Phillips

Jak byla ONA drzá tak byl ON sebestředný. Zábavné čtení o neobvyklém přátelství, které vzniklo za neobvyklé situace.

05.07.2023 4 z 5

Limea Limea Lin Rina

Ostrov, kde muži jsou bábovky a ženy bojovnice :-). A pak se zjeví obří viking a z lovkyně je hospodyňka.
To přeháním, tak to není.
Zajímavý kastovní systém, který je jen lehce naťuknutý, aby se mi asi nezačalo kouřit z hlavy, ale hlavně tam je láska a láska přece lidi mění a hory přenáší a předsudky bortí a hrdinky zkrásní a postaví se proti celému světu s borečkem po boku.
Spíš bych řekla , ze všechno proběhlo tak nějak lehce. Uzdravení, láska, seznámení s rodinou/kmenem, příprava na boj, samotná bitva. Hrc prc a byl epilog.
Vlastně, když o tom tak přemýšlím, šlo o velmi závažnou věc, rozhodnutí, porušení a vlastně všechno a všichni v pohodě :-)
Asi se na ten ostrov odstěhuju...

05.07.2023 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Tohle teda ne.
Dočetla bez emocí, bez nějakého hlubšího dojmu, bez poselství (no vlastně, že Temná věž ne e), bez chuti a bez zájmu o pokračování.
A protože jsi prostě King, tomu se přece odpouští, tudíž i já ti odpouštím a dál budu hltat tvoje další knihy a nad touhle divno věcí jen mateřsky pokývám hlavou....

29.06.2023 2 z 5