lucakuca lucakuca komentáře u knih

Kavárna na konci světa Kavárna na konci světa John P. Strelecky

Nečekaná, nezvaná, jednoduše podaná a jemně napsaná.
Kniha, která přišla v ten správný čas. V ten čas, kdy se utápím, zamýšlím a necítím se být svou milovanou. Být já.
Milý čtenáři, pokud jsi taaaaak úžasný, skvělý a nemáš čas řešit prkotiny a rozebírat je na psychokostičky, určitě knihu nečti. Nenastal tvůj čas. Tvůj čas nastal, když nevíš a vědět chceš.
Po přečtení mě mé myšlenky vyzvaly na tango a s nádhernou růží příslibu naplnění SVE (smyslu vlastní existence) provádějí se mnou prudké otočky "CO KDYŽ" a "TO NENÍ JEN TAK" či "NEBO JE". Ach jo. Vím, že mi teď bude pár dní trvat, než dotančím a... A vlastně nic nevím, jen to, že mi ZATÍM myšlenky vzkazují: "Živote, třes se!"

30.03.2023 5 z 5

Drbny z předměstí Drbny z předměstí Abbi Waxman

Četlo se to dobře a občas jsem se i zasmála. "Tati, můžu být zachod?" - a vše, co následovalo :-), nemělo chybu.
Příběh ze života, který se může stát i vám, ať už jste jakákoliv postava v knize."
Jak provalená nevěra zamává nejen s těmi, kterých se to týká, ale i s dětmi a s přáteli. A když hádka vygraduje až před dům, tak i se sousedy.
Moc se mi líbil na str. 258 - 260 rozhovor mezi Michaelem a Charliem.
Nepřijde mi to až tak zlé, prostě román o následku jednoho činu.

27.03.2023 3 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

Achich ouvej, nebijte mě, nekopejte do mne. Nedočetla. Skončila jsem na straně 144.
Mě Win nebavil. Táhl se jak sopel tříletýho dítěte na útěku.
A tuze naříkám, protože sama nevím proč. Proč jen mi ten Win nepřirostl k srdci, vždyť je tak úúúúžaaasnýýýý! Ani ten detektivní příběh mne neponoukl k dočtení.
Hlášky:
Věk míří od šedesáti na sever...
"Ne všichni nesmírně pozorní ctitelé jsou psychopati - ale všichni psychopati jsou nesmírně pozorní ctitelé."
Omlouvám se všem milovníkům Harlana (i sobě) dám si výprask a budu se těšit na další jeho knihy.

27.03.2023 1 z 5

Zámek princezny Čurbesky Zámek princezny Čurbesky Benjamin Bécue

Pěkné, vtipné a dost těžké :-).
Zámek princezny Čurbesky či Zámek prince Bordelníčka je velmi podobného takřka stejného principu, až okopírované jistoty úspěchu hledačky.
Jak by řekl klasik: "Co bylo dřív? Slepice nebo vejce?"

24.03.2023 5 z 5

Zámek prince Bordelníčka Zámek prince Bordelníčka Benjamin Bécue

Pěkné, vtipné a dost těžké :-).
Zámek prince Bordelníčka či Zámek princezny Čurbesky je velmi podobného takřka stejného principu, až okopírované jistoty úspěchu hledačky.
Jak by řekl klasik: "Co bylo dřív? Slepice nebo vejce?"

24.03.2023 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) Těžký život spisovatele a lehký návod pro zlatokopky.
Čtivé s fantastickou obálkou. Jediná má výtka.
Možná spoiler:
Škoda, že není víc rozepsán konec - příprava a hledání důkazů. Na to jsem se těšila celou knihu. Cítím se ochuzena o Oldův Xaverismus v reálu - v akci.

20.03.2023 4 z 5

Atlas koček pro děti Atlas koček pro děti Jana Sedláčková

Krása kočičí!
Vše jak má být! Krásné ilustrace super informace a ty Kočičí listy fakt bezva nápad!

19.03.2023 5 z 5

Vláda teroru Vláda teroru Hillary Clinton

Vauuuu.
Četla jsem i dodatek, který mě mile překvapil a nemile šokoval.
Je až děsivé zjistit, kolik toho bylo v knize skutečného. Nechci vědět, co je fikce. Chci zůstat, co nejdéle to jde, za naivní růžovou mlhou a věřit v jednorožce a dobro.

17.03.2023 4 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Škoda.
Bylo to pěkné. Úžasná žena, leč bylo toho málo. To nejzajímavější se odehrává v doslovu.
Jak uvařit svíčkovou za půl hodiny? Takhle.
Má to jméno, na které je dobře slyšet.
Má to lákadlo dobrého obalu.
A ty ingredience, jedna báseň!
SPOILER:
Nevraživost studentů, postupné získání respektu od kantora, první pitva, veřejná obhajoba své práce, práce, úspěchy v práci, první konference a stresík, objevení Luigiho, láska, zkouška dětí, konference v Anglii, rozhodnutí, a pak ten doslov.
Takové množství ingrediencí/informací a tak málo prostoru.
Kniha na mě působí, jako svíčková za půl hodiny hotová a na stole. Mám tunu 100% surovin, ale když jim nedám to správné množství času/délky, tak to nikdy nebude ono a bude tomu pořád něco chybět.

15.03.2023 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Nádherná série zakončená nadějí.

12.03.2023 5 z 5

Dokud žijí motýli Dokud žijí motýli Hanni Münzer

To jako vážně jsem se snažila to dočíst. Dokulhala jsem až do strany 183 a... Ne e. Moje první letošní nedočtená. Mrzí mě to, ale jako nejde to.
Das ist grosse fakt grosse sesbíranej ze špajzek celého města a hezky zamíchanej čtecí Eintopf. Tady vařil das Hund s Mütze Katze.
Jak to říct čte se to lehce, ale o čem to teda je? Jak viz dole čtenářka avizovala je tam opravdu všechno, jen mi tam (teda jen do strany 183) ještě chybělo ufo, únos prezidenta, James 007 a tak.

06.03.2023 1 z 5

Smrtící vize Smrtící vize J. D. Robb (p)

Skvělý díl! Po dlouhé době jsem si zase zobla jeden díl a spokojená!
Jako když si dáte dobrotu, o které víte, že je mooc dobrá, a přesto vás to zase překvapí, jak vlastně moooc dobrá je!
A nejlepší je ten přítomný okamžik, protože ji baštíte teď a tady!

06.03.2023 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Uf.
Co teď?
Kde v tuhle nocni hodinu seženu další díl?! Mám se vloupat do knihovny nebo coooo???? Co teď jako? Nutně potrebuju další návykový knihfet od Maldonady.

04.03.2023 5 z 5

Kabát a kabelka Kabát a kabelka Marka Míková

Netradiční pohádkový příběh za časů cholery :-). Příběh laskavého přátelství, že ve dvou se to lépe táhne, najdeme se a pak prostě jenom budeme.
Příběh začal odnikud, chvíli nějak pokračoval a skončil nikde...
Ilustrace úžasné!!!!

02.03.2023 3 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Že by další skvělá dobrodružná série? Určitě milovníci Hraničářového učně zpozorněte a dejte Leviaru šanci, má dobře našlápnuto.
Po dlouhé době fantasy, kde není hlavní hrdinka, ale hlavní hrdina - nebo je to jen náhoda?
Elfové, trpaslíci, satyrové, kněží a čarodějka - zajímavý svět plný zvratů.

02.03.2023 4 z 5

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

Poslední dobou mám šťastnou ruku na německé autorky. Roztrhl se s nimi pytel. Hlavně s historickými ságami.
Jednou jsem byla apatykářka, pak jsem foukala sklo, vyráběla hedvábí, teď jsem vytvářela krémy a někdy v budoucnu mě čeká pěstování a výroba kávy. Ja budu ale šikovná :-)
Musím říct, že už k nim přistupuji skepticky jak je jich moc, ale tahle byla vážně fajn. Čtivá, zajímavá a konec? No, tak jak by jeden nečekal...

26.02.2023 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Čtivé, magické a opět vítězící.

24.02.2023 4 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Na co věří Bouchač? No na Svatou trojici!
Ve jménu Gerasima, Agy a ducha Vodičky amen! Nic jiného mu totiž není svaté! :-)
"Vypadali trochu jako Miloš Zeman. Dva Milošové Zemani s tělem stromového klokana."
Se celou knihu culím a chichotám a prokládám to dávivými zvuky typu: "Ble a ble! Ubl ubl čvachty ble! Moravče, ty seš prostě kůň!"
No láska vesmírná jednorožcová :-)

21.02.2023 5 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Taky jsem se vydala na cestu.
Kniha, která způsobila, že jsem přestala číst a začala planovat trasy.

19.02.2023 5 z 5

Malamandr Malamandr Thomas Taylor

Líbilo :-) moc. Hlavně ty jména a divnonázvy - Kapitán Kraken, Herbert Citrón, pan Měkkýš, Violeta Parmová, paní Fosiliová, lady Krakenová, Jenny Rejnoková, Sebastian Úhoř, Knihlékárna, Večeřadlo...
Nevím proč (vím, vím proč!), ale pořád jsem tam viděla poletovat filmovou verzi ducha Tima Burtona... Pokud by to dostalo šanci na film/seriál, tak to to je pro něj jak vyšité!

17.02.2023 4 z 5