lucakuca lucakuca komentáře u knih

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Čas se zastavil a ja se stala zmizelou. Jen já a kniha. Fantazie!
Teď, když jsem dočetla, život může zase pokračovat.

11.02.2023 5 z 5

Morčák Pip a spol: Kamarádi až za hrob Morčák Pip a spol: Kamarádi až za hrob Tereza Kopecká

"Sejde z očí, sejde z mysli," zabroukal Pip a sám se divil tomu, že si zapamatoval lidské přísloví. Zasmál se své inteligenci a nafoukl se jako páv.
Pip je prostě morčákovej morous a dobře hláškuje celou knihu a dodává ji šťavnatosti.

10.02.2023 5 z 5

Únik z knihovny pana Lemoncella Únik z knihovny pana Lemoncella Chris Grabenstein

Zajímavé a inspirativní. Tak nějak nijaké a zároveň urputné.
Dává to smysl?
Obálka je nádherná, ta mě nalákala.

10.02.2023 3 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Tabea Bach (p)

Milé, čtivé, dobré až láskyplné a hlavně silně romantické. Ředila jsem detektivkou.
Pozvěte si na návštěvu Němku a tuto bude presto ajnc cvaj v richtiku!

08.02.2023 3 z 5

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

"Rozumíš, mně nevadí, že si PJ s tou fotkou povídá. Mě děsí ty chvíle, kdy napjatě poslouchá, co mu odpovídá."
Zase pecka, která mě dovedla k jejich další knížce, a jak se zdá, brzy propadnu peklu a vydám se na cestu.

04.02.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Ajta krajta! Třešničkové překvapení! Čtivé, zamotané a ten lahodně bestiální konec :-).
No vždyť je to vlastně pochopitelné, jak to dopadlo. :-) :-) :-) Plácám se do čela a vrtím nad sebou hlavou a protáčím oči a říkám si: "Ach ty naivko!"

04.02.2023 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika s humorem navrch.

02.02.2023 4 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

O děkuji převelice za báječný a vysmátý den! Moc jsem se bavila a obtěžovala kolemjdoucí předčítáním!
Cestujte a pište! To neni rada, to je příkaz! :-)

01.02.2023 5 z 5

Mrtvé hlasy Mrtvé hlasy Katherine Arden

Tomuhle se říká duchařina! Echt duchařina - s duchy pod duchnu a bát se!
Jiné než první díl. Každý díl jiný druh strachu a děsu.

01.02.2023 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Libilo se mi to. Opravdu temné, opravdu jiné a přitom tak blýskavé a barvité.
Krása důležitější než kus žvance.
Zajímavý svět, který je postupně odkrýván jako cibule. Čtením sloupávám jedno tajemství za druhým a stále naskakuje další... A když už jsem na konci, tak se mi chce brečet, protože KONEC.
A vím stále kulový! Tolik nezodpovězených otázek!
No... Doufám, že další díl je už někde na cestě - autorkou napsán, nejlépe už v tisku.

29.01.2023 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Pořád pořádná jízda! Autorka umí a nepolevuje. Co díl to unikát.

28.01.2023 5 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Čtivé a tajemné. Strašidelné okamžiky bych na jedné ruce spočítala, ale o to byly děsivější.
"Ta voda dává, ale i bere."

23.01.2023 4 z 5

Letargie Letargie Antonín Mazáč

Příjemné, pomalé čtení.
Euforie z čtení jak průřez láskou.
Nejdřív: joooo božíiiii! Origoš! To bude šrumec!
Přecházelo do: to bude ještě zajímavé... Jak tam tak přemýšlí, že jo, nehrne se hned do všeho, tak to já se taky nepohrnu, hezky pianko..
A skončilo: tak když už jsme si spolu něco kniho začali, tak to asi nějak dobřinknem a doukousáme se navzájem ke konci, co?

21.01.2023 3 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

"Žáne, přestaň oprašovat lustr, jdeme vyřešit vraždičku!" Anebo to bylo jinak. Určitě to bylo jinak a bylo to skvělé, bavila jsem se a otravovala život ostatním tím, že jsem jim předčítala úryvky.
Atmosféra doby, anglický humor a úžasná krimi motanice! A ještě jedno zjištění!
Saturnin má bratra! :-)

21.01.2023 4 z 5

Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Ulrich Hub

Tohle jsem fakt nečekala! :-) :-) vtipné a úsměvné. Jiný pohled na narození Ježíška z pohledu stáda ovcí. :-) Moderno střídá tradici a mně to prostě sedlo.

21.01.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

300 stran obviňování a čekání na odpověď: „Jakže se to provedlo?“ Tentokráte jsem vraha poznala celkem brzy a dočítala jsem pouze informativní charakter provedení masakru.
Shari vytáhla svůj kalibr a vystřelila mezi čtenáře psychostřelu.
Velmi čtivé, tak jak autorka umí, ale podle mě je to nejslabší dílo, které brzy zapomenu. Což vlastně nemusí být špatné, aspoň knihu můžu číst pořád dokola. :-)

19.01.2023 3 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

No to byl závěr! :-) Chechtala jsem se jako blázen.
Jo jasně, jsou tam věci, které můžou čtenářku urazit, pokud se s nimi ztotožní, ale... ? To, že si něco myslí hlavni hrdinka a já s ní nesouhlasím, třeba i hodně, prostě nad ní jen zakroutím hlavou (jako nad mnoha živýma), řeknu si: "Ježda, seš blbá," a čtu dál. A vyplatilo se.
Čtivé, milé, silně ženské a zajímavej konec. Mě autorka hezky dostala, diky.

16.01.2023 5 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Bylo nebylo... Byla to pohádka? Ne e, byl to pořádný mrazivý horor, který mě vzal do kleští a vtáhl na jeden nádech!
Už nikdy se nebudu dívat na strašáky do zelí stejně...

15.01.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Jízda! Jednička mě fascinovala více, dvojka je "jenom" úžasná. Tolik zápletek a motaniček, neskutečné! A ten divnokonec! ? Lahůdečka voňavá!
Bryce drzá, krásná a divoká zase něco počtverečkovala. :-) To zas budou nápravy na tisíc stránek aspoň!

13.01.2023 4 z 5

Kdopak tu spí? Kdopak tu spí? Petr Horáček

Krásné jednoduché leporelo :-)

13.01.2023 5 z 5