lucakuca lucakuca komentáře u knih

Carevna Carevna C. W. Gortner

Spokojená! Moc! To se zase moje dušička napapala! Román podle skutečné události. Četla jsem pomalu, vychutnávala si knihu a hlavně jsem pořád hledala fakta, zda to tak opravdu bylo... Takže zdržovačka hadr! :-)

12.07.2021 5 z 5

Neotvírat! Kouše! Neotvírat! Kouše! Charlotte Habersack

Jako návštěva indické restaurace! Pěkně vostrý čtení! Je to žůžo dobrodrůžo, další partička dětí to pěkně rozjíždí. :-)

11.07.2021 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Jejdanánky to bylo tak hezký! Takové milé, čisté a voňavoučké oddechové letní čtení. Sliby se utvrzují chlapským podáním ruky a zlotřilci jsou potrestáni trestem spravedlivým.
Romeo a Julie na švédský způsob, není to žádný drámo jako originál.
A mají čiči Krasavce :-)

09.07.2021 4 z 5

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Partička kluků se sejde po 9 letech, aby se postavila minulosti. Moc umluvené, moc zbytečných dialogů. Nejde vůbec o samotný případ, jde o postavení se své minulosti čelem. Amen.

07.07.2021 3 z 5

Zákaznice si kupuje knihu Třináct způsobů, jak se zbavit mrtvoly a prodavačce vážně zašeptá: "Víte, ve skutečnosti je jich čtrnáct."
Rychlé čtivé občas šokující :-)

03.07.2021 3 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Tak tohle byla patentovaná technika woodoo, jak poslat hlavní hrdinku ke dnu: najdi a bodni!
Vážně! Co by mohla ještě naše Gabča zažít? Jo tohle! Pich do srdce! A co tohle? Jooo pich do ruky! Ale Gabča je silná jak Rambo a po každém životním trápení, který ji zasadí její woodoo stvořitelka, vstane a bojuje dál a dál a dál a... Pich bum a zvednout! Pich bum a zvednout!

02.07.2021 3 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

To se jako fakt děje?

Zákazník: "Přečetla jste všechny knihy, co tu máte?"
Prodavačka: "Nemyslím si."
Zákazník: "To tedy nejste příliš dobrá v tom, co děláte, viďte?"

Zákazník: "Hledám asi takhle širokou knihu (ukáže rozpětí). Mám v knihovně místo, které potřebuji zaplnit. Hrozně mi leze na nervy."
Prodavačka: "A jakou knihu byste rád?"
Zákazník: "To je jedno, jen aby tam seděla."

02.07.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Je špatnej plán lepší než žádnej? NĚJAK SI TÍM NEJSEM JISTÁ!
Pěkná duchařinka s méně povedeným koncem. Jako jo, ale u hororu to tak přece nedopadá, se ztrátami se přece vždy počítá...

27.06.2021 4 z 5

Muzikální Sherlock Muzikální Sherlock Ilja Hurník

No, jak to říct kulantně. Vše pochází z ničeho. :-) určitě za zmínku stojí rozbor pohádky O perníkové chaloupce v příběhu Odkaz kojné.
"Shrňme, kdo je z čeho podezřelý"
MUŽ:
Krádež sladkostí
Pokus o upečení stařenky
Snědení stařenky
STAŘENKA
Vykrmovaní za účelem upečení dětí.
"Je zřejmé, že nejlepší charakter má stará paní, tím spíš, že i to jediné podezření je pochybné."

24.06.2021 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Některé pocity nejde vyjádřit jinak než mlčením. Přečtěte si to.

22.06.2021 4 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

Nedovařené, nedochucené a lehce připálené. A přitom to byl tak lákavý recept. Mafie ano, FBI ano, ale vydatná dávka černého humoru? To ne, toho tam zas tolik není....
Joe mě zajímá, třeba se s ním ještě setkám.

22.06.2021 3 z 5

Krvavý květ Krvavý květ Louise Boije af Gennäs

Počítejte s tím, že po přečtení prvniho dílu se vlastně nic moc nedozvíte, děj se rozvine jako poupátko a má přeci čas, dozrát v dalších dílech. Takhle se mnou autorka pěkně vykejvala....

20.06.2021 3 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Silný. Brutální. Dojemný. Mrazivý. Coronavirus. Dopadneme takhle?

17.06.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Čtivé! Zažila jsem něco podobného se zcela odlišným koncem :-). Co ještě napsat ke knize? Snad jen hahaha (smích má znít dost ponuře a zákeřně)...
"Máma byla toho večera poněkud neklidná...."

14.06.2021 4 z 5

Vychutnávala jsem si češtinu plnými doušky a občas se začervenáním: "Marjánko panenko, já to píšu blbě!"
Vtipné stručné přehledné.
DORAZ KOTĚ! V tomto případě přítelkyni oznamujeme, aby zabila koťátko.
DORAZ, KOTĚ! Zde je to správně! Vyzýváme přítelkyni, aby přišla.

12.06.2021 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Dočetla jsem.
Nemáme šílenství a smůlu v rodině. Ale často se zastaví na večeři nebo jenom tak na kafe, aby se s každým z nás důvěrně seznámili. – takhle bych asi popsala rod Brilky.
Obří román. Anotace mate. Není to oddechovka. Není to typický román, je to plnohodnotně historicko-politický román plný faktických informací. Když to otočím, jde o naučnou literaturu gruzínsko-ruských vztahů s příběhem.
Té čokolády tam na mě bylo neuvěřitelně málo, na tu voňavoučkou lásku jsem se nechala utáhnout a místo ní, jsem dostala kopec plný historických faktů, které jsem nechtěla :-(.
Četla jsem ji takřka 42 dní. Velmi zajímavé životní osudy všech hrdinů mě udržely a donutily knihu dočíst a neodložit.

11.06.2021 2 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Jako balíček chipsů! Ochutnáš lupen a přímo sežereš celou knihu! :-)

08.06.2021 4 z 5

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

Zítřek nech zítřku.
Princezny tu nejsou jen na okrasu, princezny se o sebe postarají. Nikdo je nemusí vysvobozovat, ony se vysvobodí samy.
Zní to dost feministicky, což? Ale ne, není to až tak tragické :-) líbilo a doufám, že budou další díly a slíbený film.

06.06.2021 4 z 5

Róza a Sam - Uloupené lupení Róza a Sam - Uloupené lupení Cathon (p)

Dočista drsná hmyzí detektivka! Nestačí chtít! Je třeba jednat a přijít věci na kloub! Kdo to byl? Kdo to udělal? Bububu!

03.06.2021 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Povídky o tom, co předcházelo u každého z Měsíčních kronik. Na jednu stranu super, na druhou jsem krapet zklamaná, že jsou to povídky, vždyť by to bylo peckovní jako další knihy.
Jsou to prostě drobky. Ale krásné drobky. Jako dráždění hladové šelmy plátkem šunčičky, bych to viděla.

03.06.2021 4 z 5