lucakuca lucakuca komentáře u knih

Jak chutná strach Jak chutná strach Markéta Harasimová

Nehodnoceno.
Dočetla na str. 60.
Hlavní hrdinka je taková kráva, že mě to fakt, ale fakt nebaví číst dál.
Autorce se povedla vykreslit prvotřídní hvězda. Ale jak hodnotit? Jsem v rozpacích.
Když knihu odkládám do 30 stránek přečtenou, jako bych ji nikdy nečetla, ani neeviduji.
Když nedočtu, že mě nebaví, dávám jednu hvězdu.
Ale tady se autorce povedlo vykreslit "hrdinku" tak úžasně odporně, že to číst nechci.
A to je zase čas na plný počet bodů, protože ve mně víří emoce...
Ale když ji odhazuji nedočtenou....

30.07.2023 1 z 5

Paní Merkelová a vražda na zámku Paní Merkelová a vražda na zámku David Safier

To bylo krásný.
Laskavý humor, milé škádlení, jemné politické narážky, vtipné myšlenkové pochody :-)
Skvěle napsané.
Věřím, že i Angela se náramně bavila při čtení.

21.07.2023 5 z 5

Pod ochranou lišky Pod ochranou lišky Kevin Sands

Odpověď na otázku už znám. :-)
Jak to asi tenkrát vypadalo, když byli Dannyho parťáci dětmi?
Vtipné, skvělé, čtivé, osvěžující, návykové jak dovolená u moře, ranní procházka lesem, orosený škopek vychlazenýho pivka, kafčo na balkoně... Prostě další díly nutně potřebuji - to jsem vlastně chtěla celou dobu říct...

15.07.2023 5 z 5

Rok v ráji Rok v ráji Sarah Goodwin

(SPOILER) No teda!
Budu si vážit ještě víc tepla, vody a energie.
SPOILER:
Když v půlce knihy měla soutěž končit a co jako teď, jsem si říkala? Budou boje pokračovat v civilizaci? Co tam chce autorka narvat do děje? No a autorka si řekla:"tss nejsem amatérka" a narvala tam nejzajímavější a nejnapínavější část z knihy.
Ten konec bych v civilizaci víc rozrochnila a víc skandalizovala.... Ale kdo já jsem, abych radila, že jo. :-)

25.06.2023 5 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Čtivé, hutné, plné.... Jako bych popisovala výběr z hroznů, a ona zatím skvělá detektivka. :-)
Úplně vidím film či seriál z knihy a ten konec! Hlavně nejuchat, že mám za sebou už 450 stran, protože pak začne teprv ta správná spojovačka. Zpomalit tempo a skládat, hlavně nic úspěchat a odměnou je zajímavé rozuzlení.
No a ta policajtka. Tak tvrdá, tak bezcitná a tak neempatická přezdívaná robot z NASA je fakt třída taková Saga Norenová ze seriálu Most (ne ten českej, ale dánsko - švédské krimi)...

09.06.2023 4 z 5

Krabička Krabička Isabella Paglia

32 stran a mně vyhrkly slzy.
Doják s nádhernými obrázky.

26.05.2023 5 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Milé, jednoduché čtení.
Romantika, láska, drama a .... A vtipné situace. Kniha na v čas, kdy nechcete přemýšlet, ale zase aspoň trochu jo, jinak vás vtípky minou. Dovolená ideální chvíle na čtení.

22.05.2023 3 z 5

Strašidelný krámek a příšerný lechtiprášek Strašidelný krámek a příšerný lechtiprášek Magdalena Hai

Milé, vtipné a zamotané. Krásné obrázky a příběh? No, vypadá to, co kniha to zážitek holčičky Niny. Kde je ten antilechtiprášek? Najde? Nenajde? Pomůže ji někdo? Bude ji někdo házet chapadla pod nohy?

12.04.2023 4 z 5

Kavárna na konci světa Kavárna na konci světa John P. Strelecky

Nečekaná, nezvaná, jednoduše podaná a jemně napsaná.
Kniha, která přišla v ten správný čas. V ten čas, kdy se utápím, zamýšlím a necítím se být svou milovanou. Být já.
Milý čtenáři, pokud jsi taaaaak úžasný, skvělý a nemáš čas řešit prkotiny a rozebírat je na psychokostičky, určitě knihu nečti. Nenastal tvůj čas. Tvůj čas nastal, když nevíš a vědět chceš.
Po přečtení mě mé myšlenky vyzvaly na tango a s nádhernou růží příslibu naplnění SVE (smyslu vlastní existence) provádějí se mnou prudké otočky "CO KDYŽ" a "TO NENÍ JEN TAK" či "NEBO JE". Ach jo. Vím, že mi teď bude pár dní trvat, než dotančím a... A vlastně nic nevím, jen to, že mi ZATÍM myšlenky vzkazují: "Živote, třes se!"

30.03.2023 5 z 5

Drbny z předměstí Drbny z předměstí Abbi Waxman

Četlo se to dobře a občas jsem se i zasmála. "Tati, můžu být zachod?" - a vše, co následovalo :-), nemělo chybu.
Příběh ze života, který se může stát i vám, ať už jste jakákoliv postava v knize."
Jak provalená nevěra zamává nejen s těmi, kterých se to týká, ale i s dětmi a s přáteli. A když hádka vygraduje až před dům, tak i se sousedy.
Moc se mi líbil na str. 258 - 260 rozhovor mezi Michaelem a Charliem.
Nepřijde mi to až tak zlé, prostě román o následku jednoho činu.

27.03.2023 3 z 5

Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Ulrich Hub

Tohle jsem fakt nečekala! :-) :-) vtipné a úsměvné. Jiný pohled na narození Ježíška z pohledu stáda ovcí. :-) Moderno střídá tradici a mně to prostě sedlo.

21.01.2023 4 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Proč je tam ten prolog? To je vám u této knihy taková ohavná věc. Nedává smysl a co tam trochu jako chapenzí, tak tu knihu úplně ale úplně hází mezi šrot. A s tím jsem ji začala číst...
Což je škoda.
Je čtivá, je k zamyšlení. Někdy se tam ale řeší až takové zbytečnosti... Což může zase potěšit jiné z nás.

22.11.2022 4 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Příjemné čtení o věcech známých a věcech 'Bože chraň poznaných!'

06.10.2022 3 z 5

Povídky pod psa: Slepičí polévka pro psí duše Povídky pod psa: Slepičí polévka pro psí duše Eva Mašková

Nečekaná pecka!
Milé, vtipné a samozřejmě čtivé. Kdyby to šlo, hned utíkám do útulku pro podobného Oskara :-).
"Chybovat je lidské, odpouštět psí."
"Jsme smečka. Jeden za oba, oba za jednoho."
Pesemesky :-) :-) :-) :-)
Celou dobu, když jsem četla o Hradčanech a Dagmar, jsem viděla paní Dášu Veškrnovou/Havlovou a vůbec bych se nedivila :-).
Tu mi z hlavy nikdo nevymaže ani Savem.

24.07.2022 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Jo! Jojojo!
Jak princezna Arabela ukázala světu, že není jen obyčejná panenka, ale že je to bojovnice každým coulem.
Dostalo mě na kolena a slzy vytryskly, když Lia prováděla rituál nad mrtvými a vše, co bylo s tím spojené.
Čtivé, humorné, dojemné, napínavé a tajemné.
PS: fakt toho tygra odehnala jen slovy?

16.07.2022 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

"A přestože má tento příběh své nestvůry, zjistila jsem, že ho nelze tak snadno rozdělit na dobro a zlo.
Nakonec se ukázalo, že jde o příběh se skutečnými lidmi a jejich rozdílnými odstíny zoufalství, narážejícími do sebe."

Bože, ty děcka jsou čím dál chytřejší.....
Čtivé a fakt hodně hodně dobré!

08.07.2022 5 z 5

Další oběť Další oběť Helen H. Durrant

Takové naivní, jako pro začínající čtenáře.
"Cože? Tady nemůžou být drogy, mi o tom nevíme!"
Jasně, hlavní vyšetřovatelka mi nesedla. Přišla mně úplně blbá.
Když sedí vedle sebe v posledních 50 stránkách policistka a místní mafián a pozoruji jejich dialog, kroutím hlavou a chápu, že se zločinnosti u nich daří.
"Pane mafiáne, co teď? Pane mafián, postarej se o mně, dobře nebudu volat posily, ty můj siláku..." ještě snad zatřepotat řasami...
(pozn. Dobře, Ty můj silaku mu neřekla, ale kdo ví, co ji proběhlo hlavou?)

Ale jako čtivé to je... Jestli to můžu ještě aspoň takhle vyžehlit?

21.06.2022 3 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Jakože dobrý, ale ne zas tak jako dvojka.
Pořád čtivé, pořád zábavné, pořád nechutné. Ale...
Dietní verze po hovadských brutus zabijáckých hodech při záchraně Amandy a profesorky.

02.06.2022 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

A mně se to líbilo.
Čtivé, prdlé, dámičkovsky vulgární a hlavně ty myšlenkové pochody :-)
O herečce, která má konečně vztah, který je tak skvělý, že si ho snad nezaslouží. O svědomí zvané Šedivka, které je rejpal na entou, o holčičím přátelství, o bejvalcích, o konkurzech a o divadle.

26.05.2022 5 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Až do konce jsem byla mimo mísu :-) a nikoho jsem neodhalila. Tupě jsem věřila úplně všemu, co mi autorka házela pod nos jak nějakýmu Žerykovi.
Velmi, velmi velmi čtivé!
Takové elegantní detektivní kapučíno se špetitičkou gotické skořice, ale aby toho náhodou nebylo až moc,co kdyby byl někdo alergickej? Té temnoty tam mohlo být více.

13.05.2022 5 z 5