lucakuca lucakuca komentáře u knih

Skřítci Skřítci Maciej Szymanowicz

Musí znát, nejlépe mít každý skřítkomil :-)

19.10.2020 5 z 5

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Jeeee to se zase Srdcovka vytáhla :-). Láska láska láska a laaaskaaaa. Prostě LÁSKonka... slaďoučké, voňavoučké, miloučké a heboučké. "Rád si dělám plány. Některé prostě vyjdou, některé ne. Nevadí. Udělají místo pro nové."

04.10.2020 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Erotická pohádka Jak buran k princezně přišel. Taková matematická rovnice. :-) Nejdřív jsou na sebe zlí, pak muchli muchli a klídek. Někdo cizí něco řekl, jsou na sebe zlí, muchli muchli a klídek. Práce, jsou na sebe zlí, muchli muchli a klídek....

26.09.2020 3 z 5

Je to na tobě Je to na tobě S. K. Wright

No to je ale zamotaný šmodrchel! Jak už tu bylo zmíněno: "Je to na tobě, MILÝ ČTENÁŘI!" Čtivé, stránky se předhánějí v otáčení a velmi velmi zajímavé....

13.09.2020 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Povedlo se :-). Může být! Dostaly mě milostné hlášky. Muchli muchli - ve vší počestnosti. Muchli muchli - s tou počestností už to nebylo tak vážné. Muchli muchli - počestnost seděla v koutě a asi si četla, kdo by se o ni staral? Muchli muchli - počestnost zaklapla knihu a zabookovala si letenky do Karibiku. :-) :-) :-)

02.09.2020 4 z 5

Amálie Zubatá a Příšerný ples Amálie Zubatá a Příšerný ples Laura Ellen Anderson

Hláška střídá hlášku a výběr dobrot a dobrodružství nebere konce. Tutově tutová tutovka! „Hrudko naděje života mého, to je ale rozkošný nápad.“ „Dáte si šťávu z očních bulev či potní koktejl z podpaždí?“ „Nechutně ti to sekne.“ Bavila jsem se.

04.07.2020 5 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Je dokonalá! Hltám ji jako vodu na Sahaře a chechtám se jako bych konečně spatřila Fatu Morgánu. Dobrodružné, napínavé, laskavé a vtipné. Jo!

28.05.2020 5 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Ona je to nejlepší, co ho kdy potkalo. Je dokonalá přítelkyně, tak mu dá čas, aby to poznal a pochopil. :-) O tom, kdy ne znamená ano, ale chudák o tom ještě neví.

28.03.2020 4 z 5

Kámoškami napořád! Kámoškami napořád! Katja Frixe

Tak to mě dostalo! Nádherný příběh o přátelství, které má hloubku a humor zároveň. Citlivé čtení s krásnými obrázky. "Dnešní den není stvořený pro špatnou náladu."

28.03.2020 5 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Romantika jako bič! Prázdninová srdcovka, harlekýnka v novém kabátku. Čtivé milé romantické, pohodové i vtipné. Příprava na léto!

10.03.2020 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Autorka má přezdívku:
Královna pohodových romancí.
A Je To Tak! Chceš oddechovku, chceš se pobavit, zavzdychat a na konci utřít pomyslnou slzu štěstí? Začti se!
Začti se a dostaneš pohodu.

24.09.2024 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Příjemná kniha snících romantiků.
Lehké, naivní (v tom dobrém smyslu, složitostí si v reálu člověk užije až dost) čtení pro vyčištění hlavy.
Pohádka pro velké holky.

23.09.2024 3 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Ach jo.
U nás DD všichni děsně žerou a jeho knihy jsou proto často nedostupné, na rezervaci.
Tak jsem ho chtěla taky okusit. Ale byla jsem varována, díky Zuzi, že tady začít číst první díl nebude nejlepší volba, že ještě není rozepsanej.
A měla pravdu. Ale protože, je prej fakt dobrej, zkusím třeba nějakej 17. díl a pak uvidím, jestli ho pošlu do věčných polic.
Utahané, nezáživné, uspávací.

28.07.2024 2 z 5

O kolečko víc O kolečko víc David Lauda

Úplně ho vidím. Philip Marlowe ožil. Nebo aspoň jeho rozvláčný humorný způsob popisování obyčejných věcí.
"Lubor padal jako Berlínská zeď a hasiči ladně tančili na špičkách jako baleríny ruského národního baletu a hledali správné místo pro plachtu."
Tahle kniha děti nebaví, vracejí ji, že je divně psaná, a že nedočetli. Tak jsem se rozhodla ji přečíst. Proč je nebaví? Má být přece zábavná. A ejhle už vím. Je prostě jiná... Jiný humor, jiný styl psaní, jiná slova, kterým nerozumí.
A dospělí? Ti řičí blahem, jak čuník před porážkou.

09.07.2024 3 z 5

Stezka Českem: Nové příběhy Stezka Českem: Nové příběhy kolektiv autorů

Kniha mi ukázala jiný svět, chytila jsem se do pasti a loni jsem se taky vydala na cestu.
První díl je prostě první díl.

23.05.2024 4 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Odkládám, po 30 stránkách. Moc španělštiny, nešpanělštím, a tak vlastně ani nevím, cože se tam zatím stalo? Ale bylo to asi důležitý, všichni jsou tam zděšeni.... Ale nechce se mi to číst znova se slovníkem.
Pardon.
Odkládám z lenosti, třeba se ke knize vrátím, dočtu a zvýším hodnocení.
Ať se líbí.

23.05.2024 1 z 5

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Co to proboha bylo?!
Tohle je oceňovaná literatura?

07.05.2024 2 z 5

Kočička Hamley a ztracená dýně Kočička Hamley a ztracená dýně Sandra J. Paul

To jsem se bála, jestli to Hamley stihne...
Krásný příběh o černém koťátku, které je kouzelné. Kouzelná jsou všechna koťátka :-), ale čistě černá jsou přímo čarodějná, hlavně v case Halloweenském...

30.04.2024 5 z 5

Případ alchymistovy dcery Případ alchymistovy dcery Theodora Goss

Fakt tomu chyběl gin!
Gin s tonikem, s ledem a citrónem nebo okurkou, ale bez ginu. Bez té omamné, voňavé a jiskřící akci.
Příjemný příběh, který se mi četl ztěžka. Něco mě tam brzdilo, pak nebavilo, stránky jsem doslova tlačila očima, aby už byl konec.
A přitom, po přečtení si říkám, zas tak špatné to nebylo.
Velmi osvěžující jsou komentáře
hrdinek ke knize. Bravo tleskám! To mě holky bavily.

24.04.2024 3 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

Bylo dobré a nebylo to špatné stop
Pořád jsem čekala na ty tri životy stop pak během poslední čtvrtiny knihy stop ta informace ke mně přišla stop
je to vlastně její život rozložený do tří částí stop velmi nevyvážené stop kdo umře stop se dozvím relativně brzo stop dost me to nasra*o stop
dovětek boží jako vždy stop plný úžasných informací stop jako třeba stop proč pořád píšu stop stop
Vysvětlení stop znaménka jsou dražší nez slova při psaní telegramu stop za valky stop

14.04.2024 3 z 5