lucakuca lucakuca komentáře u knih

Velká knižní záhada Velká knižní záhada Pavel Čech

Ahaaaaa..... Tak takhle to teda je.... originální. Sice se nic neobjasní. Zajímavá skákačka Kvída a Alfréda - kolem Lady doprava k Foglarovi - a k dalším českým pokladům dětské knihovny, to trochu projasní.

10.09.2021 4 z 5

Služebná Kessy Služebná Kessy Gabriella Smith

Milá jednohubka na čekanou. Ať už lovíš doktora, bronz nebo divou zvěř, tohle je super. Malé lehké krátké a nenáročné. Zabila to hlavní hrdinka (oo jak to sedí :-)) - její naivní důvěřivost.
Chtěla bych víc důkazů... třeba. Ona to dá na první dobrou.

07.09.2021 3 z 5

Velký závod Velký závod Katy Hudson

Jojojo kamarádi nadevše. Ale ten konec byl takovej seklej... Ještě chvíli po přečtení jsem hledala konec. Jestli ho nedali na obálku, třeba.
Nedali. Pak mě trklo.
Ahaaa, ten velké a rychlé závod byl asi i o rychlosti konce... Jsem to ale nakřáplinka dutá.

25.08.2021 3 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Hlemýždí tempo se 40 stran před koncem rozskáče jako technokobylka.
Zajímavé téma.

29.07.2021 3 z 5

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Partička kluků se sejde po 9 letech, aby se postavila minulosti. Moc umluvené, moc zbytečných dialogů. Nejde vůbec o samotný případ, jde o postavení se své minulosti čelem. Amen.

07.07.2021 3 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Tak tohle byla patentovaná technika woodoo, jak poslat hlavní hrdinku ke dnu: najdi a bodni!
Vážně! Co by mohla ještě naše Gabča zažít? Jo tohle! Pich do srdce! A co tohle? Jooo pich do ruky! Ale Gabča je silná jak Rambo a po každém životním trápení, který ji zasadí její woodoo stvořitelka, vstane a bojuje dál a dál a dál a... Pich bum a zvednout! Pich bum a zvednout!

02.07.2021 3 z 5

Muzikální Sherlock Muzikální Sherlock Ilja Hurník

No, jak to říct kulantně. Vše pochází z ničeho. :-) určitě za zmínku stojí rozbor pohádky O perníkové chaloupce v příběhu Odkaz kojné.
"Shrňme, kdo je z čeho podezřelý"
MUŽ:
Krádež sladkostí
Pokus o upečení stařenky
Snědení stařenky
STAŘENKA
Vykrmovaní za účelem upečení dětí.
"Je zřejmé, že nejlepší charakter má stará paní, tím spíš, že i to jediné podezření je pochybné."

24.06.2021 2 z 5

Krvavý květ Krvavý květ Louise Boije af Gennäs

Počítejte s tím, že po přečtení prvniho dílu se vlastně nic moc nedozvíte, děj se rozvine jako poupátko a má přeci čas, dozrát v dalších dílech. Takhle se mnou autorka pěkně vykejvala....

20.06.2021 3 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Hrabě Monte Lars :-) metalikovej slaďoch to zase svižně rozjel. V jednu chvíli "panebože na chůdách" se Lars zkazil a přestal být pionýrem! Ale nakonec ne e! Von to má rád zapeklitý! :-)
"Kdyby nešel k zemi hned, roztrhne mě jako gumu od malejch trenek!"

22.05.2021 4 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

To je tak těžký, hodnotit tuhle knihu. Tady bych potřebovala vysvědčení a známkovat (hvězdičkovat) zvlášť.
Čtivost úžasná, rozuzlování jejího minulého života fajnově postupné, zrychlení konce - výsledek dost podobný tomu, když jsem kdysi úkol do geometrie dělala v buse na koleně - šup šup matlanina.
A nějakou podobnost vzhledu s někým jiným, že si všimne, jen hrdinka a nějaká hooodně míjející postava v knize? No pardon, kotě, to asi ne.
Obálka moc krásná a v té chaloupce bych chtěla bydlet. :-)

15.05.2021 3 z 5

Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Tomáš Kosačík

Má super nápady a dobře se mi podle něj vařilo. Knihu s velkým díkem vracím kamarádce, ještě jednou velký dík za zapůjčení. Však ty víš kdo! Co mi chutnalo, to jsem si zapsala :-)
Břicháči! Nezapomenu!!! Zdravá svíčková s panenkou, kuřecí kari s jablíčky a batátové placičky!!! Ale přiznám se ti, netroufla jsem si do banánové omáčky (s krůtím a rýží), třebas do toho ještě dorostu. Tvá fanule s felkým eF!

30.04.2021 4 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

Nic není nemožné! Dokonce ani to, co není možné! Drzá Mercy jako vždy a nebezpečí na každém rohu. Tleskám!

09.04.2021 4 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Kniha je plná protikladů. Je milá a nudná. Zdlouhavá a přitom se četla dobře. Moc se mi líbila, přesto mi nedělo problém odložit ji a číst jinou. Zajímalo mě, jak to dopadne, ale stejně jsem nijak nespěchala ji dočíst...

24.03.2021 3 z 5

Divoký čtyřlístek Divoký čtyřlístek Katja Frixe

Zase moc spokojená :-). Tato série je pohlazení po duši. Takové čisté, voňavé a nadýchané, jako když se zabořím do čerstvě povlečených peřin...

15.03.2021 5 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

To bylo tak hezký!

09.03.2021 4 z 5

Pračlovíčci - Hurá na mamuta! Pračlovíčci - Hurá na mamuta! Jackie Niebisch

Hurá!!! Bude stejček nebo nebude? Bavila jsem se :-). Originální nápad - jak pračlovíčci dostali chuť na stejček. Vtipné, poučné a místy dost potrhlé.

25.02.2021 5 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

O lásce na první pohled, o lásce která přetrvává. Pro čistokrevné romantičky, které si tenhle sladký a zamilovaný hardcore lásky užijí.

22.02.2021 3 z 5

Vzpomeň si na lásku Vzpomeň si na lásku Sarah Jio

Zmizel. Čas plynul. Vrátil se. Vzpomněl si. Jů HEPÍK. Takové nedomrlé.

11.02.2021 3 z 5

Polepšovna pro čarodějky Polepšovna pro čarodějky Petr Mandík

Zajímavé! Přečti knížku plnou akce a pak si ji stáhni jako dobrodružnou hru do tabletu či chytrého telefonu. Neznám lepší lákadlo pro děti :-) :-) :-)

10.02.2021 4 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Krásná kniha. Mnoho stran, mnoho postav (občas jsem se musela vrátit a zjistit kam patří). Žádný papiňák, spíše pomalu vařící hrnec. Krůček za krůčkem a dočetla.

06.02.2021 3 z 5