lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Kočky to vědí líp Kočky to vědí líp František PON.

Považuji se za velkou milovnici koček, ale tahle kniha mě až na pár vtipných momentů vážně nenadchla. Celkově byla dost o ničem...

14.10.2016 2 z 5

Edda Edda neznámý - neuveden

Docela náročné čtení, přesto nelituji času, kterého jsem nad Eddou strávila opravdu hodně. Často jsem se musela vracet do rejstříku, abych si ujasnila kdo je kdo. Ale pro každého milovníka severské mytologie je to téměř povinná četba :)

14.10.2016 4 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Výborně vykreslená psychologie postav a vývoj jejich charakterů při konci světa.

15.10.2015 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Příběhy z prvního dílu se mi zdály hlubší a čtivější. Ale rozhodně nelituji, že jsem přečetla i Kocoura z Montmartru.

15.10.2015 3 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Tato kniha byla jednoznačně velké překvapení. Nejsem fanda do komiksů, ale líbilo se mi ztvárnění národů jako zvířat.

29.09.2015 4 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Povedená báseň.

11.07.2015 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ač na poezii moc nejsem, tato malá knížečka mě nadchla.

11.07.2015 5 z 5

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

Jednoduše zajímavé povídky. Nejvíce asi "tradiční" Kulička, kterou pokrytecká společnost opovrhuje ač se "obětovala" kvůli nim a na jejich prosby.

29.04.2015 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knihu jsem četla, když začalo celé to šílenství okolo upírů na doporučení od kamarádky. Pár naprosto ztracených hodin.
Shrnutí: Hned na začátku uhodnete, že Edward je upír (i kdyby jste to už nevěděli od nadšených davů). Hned vzápětí si dokážete domyslet, jak dopadne poslední díl.
Kniha je sice docela čtivá, ale to nespraví naprostou absenci jakékoli myšlenky. Představa, že v 17 letech víte s kým chcete strávit zbytek života a vzdát se pro něj "lidství", je nejen neuvěřitelná ale i hloupá. Pak následuje Edwardovo věčné kňourání: chci Bellu, nemůžu z ní udělat upíra, chci Bellu atd. atd. ....

07.03.2015 2 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Krásné fantasy, kniha je samozřejmě daleko lepší než film.

21.01.2015 5 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Dobré pokračování Levé ruky boží. Opět detailní popis bitev a soubojů. Vřele doporučuji.

14.08.2014 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Asi moje nejoblíbenější Havlíčkovo dílo. Krásný humor, popis církví a carského Ruska.

14.08.2014 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Asi jsem od této knihy čekala víc. Dost mi to kazil fakt, že ze školy vím, jak to dopadne.

21.07.2014 3 z 5

Křižáci Křižáci Henryk Sienkiewicz

Jednoduše - výborná kniha, skvělý děj, dobře propracované postavy a v neposlední řadě krásný popis historických skutečností (bitvy, zvyky, pověry ...).

14.07.2014 5 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Příběhy jsou pěkně převyprávěné. Nejsem věřící, ale i tak se mi líbily.

23.06.2014 3 z 5

Od téhle knihy jsem čekala víc. Nakonec mě vůbec nepřekvapila. Bylo to celé takové nezáživné (vlakem tam a zpět) a předvídatelný konec.

23.06.2014 1 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Začátek zeměplochy jsem četla na doporučení přátel a docela mě to zklamalo. Ze začátku mě nadchnul nový svět, ale dál už to sláblo. Ani Mrakoplaš to zas tolik nevytrhnul.

23.06.2014 2 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Vykupitelé jsou krásná "parodie" na katolickou církev (fanatismus, svatá válka) a ty šibeničky nad dveřmi jsou prostě boží.
Hodně mě zaujal popis bitev a soubojů, při kterém jsem si mohla do podrobností představit, jak to bylo.
Líbily se mi i hlavní postavy, kde nikdo nebyl na 100% kladná a bezchybná postava: Cale, Henri a Kleist - mladí vrazi, zlodějíčci a lháři, Matterazzi - příšerní snobi atd...

21.06.2014 5 z 5

Propast Propast Margit Sandemo

Povedený díl z výborné ságy. Potěšilo mě, že Sol dostala hodně prostoru.

21.06.2014 5 z 5

Sametová revoluce Sametová revoluce Zdeněk Ležák

Oceňuji hlavně část věnovanou zřízením v ostatních státech východního bloku. Musím se přiznat, že jak fungoval socialismus třeba v Bulharsku a kdo byli jeho představitelé, jsem nevěděla.

07.12.2023 4 z 5