lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Hercule Poirot: Povídky Hercule Poirot: Povídky Agatha Christie

Jak píše ferda16 - je to opravdu čtení jenom na doma. Ale knížka je to krásná.

01.12.2017 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Nasmála jsem se.

01.12.2017 5 z 5

Čarodějnická škola Čarodějnická škola Debra Doyle

Tuto knihu jsem poprvé četla, když mi mohlo být tak 12 nebo 13 let. Bylo to vlastně jedno z prvních fantasy, co jsem četla (spolu s Kronikou rodu Spiderwicků). Po deseti letech se mi kniha líbila, i když trochu jiným způsobem. Přesně jak píše pherenike8574, je škoda, že tuto sérii skoro nikdo nezná.
Za mě je trochu přešlap ta obálka, ale nenechte se odradit. Tady přesně platí "nesuď knihu podle obalu".

14.11.2017 5 z 5

Legenda o krvi a lásce Legenda o krvi a lásce Theresa Melville

Čekala jsem něco jiného. Na můj vkus to bylo málo o vyšetřování a Rozparovači a až moc to připomínalo červenou knihovnu.

21.10.2017 2 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Od téhle knihy jsem toho asi čekala moc. V první polovině se téměř nic neděje a musela jsem se nutit, abych vůbec četla dál. Pak se děj "rozjede" a najednou je konec.
Dlouho jsem si říkala, že si tuhle knihu rozhodně musím přečíst, ale jsem z ní docela zklamaná a nenechala ve mně žádný hlubší dojem.

07.09.2017 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Zvláštní kniha ... Útok na pekárnu se mi líbil více, ale k tomuto autorovi se určitě ještě vrátím.

02.06.2017 3 z 5

Móda v ulicích protektorátu Móda v ulicích protektorátu Miroslava Burianová

Knížka se mi moc líbila především proto, že není jen o módě, ale ukazuje ji v kontextu doby - přešívání nebo náhražkové materiály kvůli přídělovému systému. Doporučuji všem milovnicím černobílých filmů a elegance.

30.05.2017 5 z 5

Tato kniha byla mým prvním setkáním s finským podivnem. Překvapilo mě, jak moc mi tento styl sednul a rozhodně se chystám přečíst si více takových podivných knih.

14.04.2017 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Tohle moje první setkání s Murakamim byla taková knižní jednohubka. První povídka byla vtipná a měla spád. Druhá mi přišla jen na zaplnění místa v už tak krátké knížečce.

26.03.2017 4 z 5

Ztracená Ztracená Adam Nevill

Dost pomalý rozjezd, ale v cca poslední třetině knihy děj vygradoval a nemohla jsem se odtrhnout.

13.02.2017 4 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Moc se mi líbil svět, který autor v této knize vytvořil. Bavil mě popis historie a prolínání světů, takže bylo jasné, proč Paříž nevypadá tak, jak ji známe my. Těším se na další díly a nutně potřebuji okřídlenou kočku, která spává na knihách i dopisech :)

04.02.2017 5 z 5

Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Marie Michlová

Pěkná knížka o životě u nás za první světové války. Po přečtení si dovedu lépe představit, jaké starosti ale i radosti měli mí předci (po kterých pátrám ve svém rodokmenu) během Velké války.

26.12.2016 4 z 5

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Podle komentářů a anotace jsem čekala krutou knihu, která mě zasáhne a budu si jí dlouho pamatovat. Ale bohužel. Na můj vkus byla příliš lyrická (Ballardovo toulání se po lesích) a důležité momenty děje se odbyly jen v pár větách. Cesta se mi od McCarthyho líbila daleko víc.

26.12.2016 3 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Druhý díl se mi líbil ještě více než první. Byl podle mě více napínavý (přečteno za odpoledne) a svět venku byl vylíčen tak, jak by mohl po takové katastrofě ve skutečnosti vypadat. Daleko nebezpečnější než chemikálie jsou venku jiní lidé. Zajímavé bylo i střídání vypravěčů Deana a Alexe, kteří od začátku série byli nuceni hodně vyzrát.

11.11.2016 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Velice čtivá kniha s poutavým příběhem, která Vás chytne a nepustí. Bylo zajímavé sledovat, jak se starší děti musí postupně stát dospělými, aby se postarali o sebe a ty mladší. Kniha je asi určená pro teenagery, ale i tak se mi líbila.

11.11.2016 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhý zaklínač mě nadchnul ještě více než ten první. Doporučuji.

25.02.2016 5 z 5

Historické pády a vzestupy Historické pády a vzestupy Louis Baldwin

Zajímavě vylíčené osudy světových osobností. Jedinou výtku mám k výběru "osobností" ke konci knihy (nezdá se mi, že by američtí herci byli pro svět významní jako třeba Napoleon nebo G. Washington).

04.12.2015 4 z 5

Pád Guvernéra 2 Pád Guvernéra 2 Robert Kirkman

Tento díl mě vážně zklamal. Děj se vlekl a musela jsem se nutit, abych knihu vůbec dočetla. Další díl už rozhodně číst nebudu.

06.11.2015 3 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Oddychová knížka s krásnou obálkou a milými povídkami o kočkách a jejich lidech (ne naopak ).

02.09.2015 5 z 5

Štvanice na ďábla Štvanice na ďábla André Wiesler

Trochu slabší než první díl, ale potěšil mě rozjezd děje v přítomnosti. Dozvěděli jsme více o Georgovi a jeho práci. V minulosti jsme skočili z dob husitských válek do třicetileté války. Stejně jako se změnila doba, změnil se i Hagen o 180 stupňů. Rozhodně zajímavý obrat!

09.08.2015 4 z 5