lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Jihlavský zlý duch Jihlavský zlý duch Jan Bauer

Pěkná středověká detektivka, která potěší hlavně Jihlaváky :)

17.07.2015 4 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Skvělá středověká detektivka.

14.07.2015 5 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Nová kresba se mi líbí daleko více, stejně tak dialogy a za to přihazuji oproti prvnímu dílu hvězdičku navíc. Seriál pro mě bude asi pořád lepší, ale rozhodně nelituji, že jsem si přečetla předlohu.

29.04.2015 4 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Nejdřív jsem viděla seriál, který mě chytil a už nepustil. Vždy se říká, že kniha je lepší než její filmové zpracování, proto jsem se rozhodla zkusit komiks. Předně musím říct, že komiksy od svých dětských let nečtu, takže to byl odvážný počin.
Bohužel to bylo i zklamání. Kresba se mi nelíbila (ne že bych to dovedla nakreslit lépe) a dialogy mi přišly hrozně strojené. Také mi chyběly mé oblíbené postavy ze seriálu (bratři Dixonovi), což se ale komiksu nedá vyčítat.
Závěrem - zkusím ještě druhý díl, třeba mi kresba nových ilustrátorů sedne víc.

22.04.2015 3 z 5

Manga - Svět hrůzy a temné magie Manga - Svět hrůzy a temné magie Christopher Hart

Výborná kniha, rozkreslené postupy a spousta inspirace.

23.03.2015 5 z 5

Charlie a tajuplná truhlička Charlie a tajuplná truhlička Jenny Nimmo

Po letech jsem se k této knize vrátila a líbí se mi stejně, jako když jsem byla mladší.

15.03.2015 5 z 5

Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett

Povedená charakteristika postav ze Zeměplochy s krásnými obrázky.

13.03.2015 3 z 5

Sbohem, ztracený vojáčku Sbohem, ztracený vojáčku Adele Geras

Už je to hodně dlouho, co jsem tuto knížku četla. Ale jasně si pamatuji, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji jedním dechem.

09.03.2015 5 z 5

Anatomie pro výtvarníky Anatomie pro výtvarníky Tom Flint

Velmi dobrá pomůcky pro všechny, kteří se chtějí naučit kreslit kostru, svaly i celého člověka.

09.03.2015 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha mě vůbec nenadchla. Vyprávěním v retrospektivě mi autor zkazil napínavost příběhu.

04.03.2015 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

V knize mě zaujal krom matčina i "mužský" pohled na věc. Odhodlání padnout za vlast svědčí o neuvěřitelné odvaze. A matka musí nakonec souhlasit.

19.02.2015 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Seriál byl úžasný, ale do knížky jsem se nedokázala začíst. Pro děti to bude asi zajímavější než pro dospělé.

29.01.2015 3 z 5

Průvodce módním šitím Průvodce módním šitím Lorna Knight

Povedený rádce pro nevystudované "domácí" švadlenky.

22.01.2015 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Další skvělá kniha z Narnie. Plavba různými kouzelnými zeměmi byla prostě úžasná. Vždy se k ní ráda vracím.

21.01.2015 5 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Krásná kniha především pro milovníky koček. Nejvíc mě asi dostal Veločíčaptor a kočičí emoce, které vždy souvisejí s jídlem :)

14.01.2015 5 z 5

Třešť 1945 Třešť 1945 Jiří Vybíhal

Výborná kniha, která popisuje události v Třešti na konci války hodinu po hodině. Zaujala mě hlavně část o obětech, protože jednou z nich byl i můj prastrýc.

08.10.2014 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Četla jsem to kvůli škole, byla to ztráta času. Na jednu stranu odvážná myšlenka na svou dobu, ale knihu psanou nářečím už nikdy víc...

22.08.2014 2 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Nevím proč tato kniha má tak nízké hodnocení, četla jsem i daleko horší. Kniha měla pěknou hororovou atmosféru, kterou možná trochu zabily ty erotické části a prapodivný konec.

23.06.2014 3 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Nevadilo by mi, že je to dekadentní porno plné násilí, ale v podstatě to nebylo o ničem a nemělo to žádnou hlubší myšlenku.

23.06.2014 odpad!

Tajemství tety Lucindy Tajemství tety Lucindy Tony DiTerlizzi