Lusa Lusa komentáře u knih

Praktický průvodce minulými životy Praktický průvodce minulými životy Lenka Flášarová

Zajímavá, ale bohužel jsem jí nedočetla, snad se k ní jednou vrátím.

30.11.-0001 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příběhy byli krásné a jako pohádka na dobrou noc docela oddechové čtení
velice se mi líbili, škoda, že jich nebylo více.

Brumbálovy poznámky byli velice zajímavé a člověk se dozvěděl zase o něco více o tomto kouzelném světě.

Cena byla sice vyšší, i když jsem knihu koupila se slevou, nějak mi už nevadí kolik stála, mám i dobrý pocit z toho, že výtěžek z predeje jde na dobročniné účely CHLG :))

Soumrak nad Babylónií Soumrak nad Babylónií J.Suzanne Frank

Kouzelné a krásné pokračování.
Od ostatních částí se přeci jenom lišilo, nevyskytovali se tady tak známí lidé z bible, ale i tak to byl další krásný příběh.
Sice mě trochu zklamal konec, ale později jsem si uvědomila, že ani jiný být nemohl.

Úsvit nad Středomořím Úsvit nad Středomořím J.Suzanne Frank

Jedním slovem krásné, báječné pokračování, které nemá chybu.
Byla jsem ráda, že se objevili dokonce i postavy z předchozách dílů, sice jsem čekala něco více, ale to už nevadí.

Stíny nad Atlantidou Stíny nad Atlantidou J.Suzanne Frank

Pokračování bylo opravdu úžasné a krásné, asi jsem si zamilovala jsem tyto knížky, které ukazují zaniklé civilizace a ukazují postavy z bible, přičemž je pozorují a potkávají osoby z přítomnosti.

Schizofrenik Schizofrenik Petr Novotný

Tento román se mi moc nelíbil, sice se našlo pár okamžiků kdy jsem se schutí začetla a kdy jsem se zasmála a docela mě překvapil konec.

30.11.-0001 3 z 5

Odrazy v Nilu Odrazy v Nilu J.Suzanne Frank

Sice jsem nikdy moc neholdoval knihám s Egyptskou tématikou, ale jelikož jsem si koupila další díly musela jsem samožřejmě šáhnou po tom prvním díle.
Musím říci, že mě příběh uchvátil, byl kouzelný příběh, plný napětí a tajemství.

Vzdálenost naděje Vzdálenost naděje Petr Novotný

Po této knize jsem sáhla protože jsem před lety četla Vezmu sekeru.

Byla to velice zvláštní a zajímavá kniha.
Děj nebyl sice moc obsáhlý, spíše mi připadalo, že kniha je jeden velký monolog, odehrávající se v hlavě hlavního hrdiny.

SPOILER

Zajímavé byli kapiloly zastavme se, kde se Jan Válek vracel do dštství a ukazovaly se jeho strastné dny s rodiči, kteří měli největší vinu na něm samotném.
Původně jsem si myslela, že kniha bude končit propuštením z věznice, ale už dvě kapitoly před koncem byl Válek propušten a začal mu nový život, přičemž jsem si myslela ze ted uz bude štastný, ale nedohnala ho ani tak jeho minulost z vězení, jako fakt, že v něm zůstali jizvy v podobě jeho rodičů, takže se z toho zbláznil, není divu.
Konec se je přeci jenom smírný a Válek přeci jenom nachází štastný život.

Měsíční kosti Měsíční kosti Jonathan Carroll

Ještě nikdy jsem se nesetkala s tímto typem příběhu, takže to byla vítaná změna.

SPOILER

Pokud byla Cullen ve snu nebylo tam nic neobvyklé, o to více se mi líbilo a někdy mě až děsilo, co se jí děje ve skutečném životě a co souviselo s jejími sny.
Co mě ale překvapilo a začala jsem se nad tím zamýšlet, je pocit, že i když hlavní hrdinka šla na potrat protože musela, jelikož nechtěla vychovávat dítě sama s ničím, celé dějství jí to mrzelo, pořád říkala, že zabila vlastní dítě a nakonec i ve vysněné zemi jí to jaksi někteří dávali za vinu. takové zvláštní, člověk najednou začne přemýšlet nad tím, zda žena co jde na potrat opravdu zabíjí dítě nebo plod, ale to sem nepatří...
Jinak to byl krásný a napínavý příběh.
O to smutnější byl konec :((

Roční období Roční období Stan Sakai

Skvělé a úžasné.

Stíny smrti Stíny smrti Stan Sakai

Co říci, užasné a krásné :))
nejvíce se mi líbilo, že se objevili i 4 želví bratři :))

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Krásný napínavý příběh.

SPOILER

Trochu mi to přípomínalo knížku Supervědátor, v podstatě zde převládaly stejné názory, (v supervědátorovy) sirotci byli jaksi přebyteční, takže se používali na pokusy, zatímco zde byli všechny děti přebytečné, a jednalo se s nimi hrozně.
Ke konci to bylo velice napínavé, a život za život :((
i tak velice krásný příběh

Plutoniová blondýna Plutoniová blondýna John Zakour

Krásná a úžasná kniha, plná humoru, ale nezapomeňte, že počítače nemají smysl pro humor :))
prostě skvělá, obzvláště hádky Zacha a HARVa jsou úžasné.

SPOILER

Nejlepší na celé knize je vtip, která Zach vypráví na začátku HARVovi a nedopoví ho, protože ho ještě nedomyslel, o to je lepší na konci kdy ho vmete nepříteli do tváře, a ještě lepší je nepřítelova reakce :))
Docela zajímavé bylo, že když si chtěl dotičný v knize postěžovat, tak řekle Gatesi nebo DOS, jo počítače nás začnou velice rychle ovládat :))
Konce opět překvapivý a dobrý a epilog ještě lepší.

Jsem Zachařiáš Nixom Jonson, jsem poslední soukromí detektiv na zemi. a nic lepšího bych si ani nemohl přát.

Vezmu sekeru Vezmu sekeru Petr Novotný

Výborná kniha, jedna z mých prvních oblíbených knih.
Vřele doporučuji.

Vertikální peklo Vertikální peklo Serge Brussolo

SPOILER

Upřímně nevím jak vypovědět, jaký na mě kniha udělala dojem,
Na jednu stranu to bylo velice zajímavé probíjet se spolu s Davidem vertikálním peklem, trpět hlady, pozorovat ostatní vězně a nezbláznit se.
Na druhou stranu, kniha utíkala velice rychle a nejednou byl konec
I když konec byl velice přijatelný, a z mé strany trochu překvapující, ale i tak musím říci, že to bylo docela dobré.
Ale autor mě nepřimněl ke čtení jeho dalších knih :((

Invaze z vesmíru Invaze z vesmíru Václav Kajdoš

tuhle knihu jsem koupila nedávno (2009) a stála me 25 kč :))
ale úžasná kniha nejdřív jsem si myslela, že české sci-fi se tomu zahraničnímu nevyrovná, ale tohle mě dostalo na plné čáře.

SPOILER

Nejvíc mě dostali známé příběhy převyprávěné z jiné ruky tedy o Faustovi a Golemovi.
ale ať si kdo chce co chce říká, nejlepší povídka za všech bylo Kotě, vřele doporučuji, už jenom kvůli tomu, že vyšla znovu po 33 letech a je doplněna o novou nikdy nepublikovanou povídku Kurupiru :))

Ronin Ronin Stan Sakai

Úžasný komiks, s Usagim jsem se setkala poprvé v novém zpracování TMNT 2003 a když jsem zjistila, že o tomhle úžasném králíkovi vycházejí i komiksi musela jsem po nich šáhnout.

Kouzelný svět Harryho Pottera Kouzelný svět Harryho Pottera David Colbert

Výborná kniha, jedna z mých prvních kterou jsem si pořídila kvůli pojmům z HP a udělala jsem dobře :))

30.11.-0001 5 z 5

Škola čarodějů - Průvodce magickým světem Harryho Pottera Škola čarodějů - Průvodce magickým světem Harryho Pottera Elizabeth Kronzek

Na jednu stranu se mi to líbilo, člověk se dozvěděl jak jednotlivé pojmy a dojmy z knihy spolu souvisejí, ale na druho stranu je to o něco delší a přítom skoro stejné jako Kouzelný svět Harryho Pottera příčemž ten se mi líbil mnohem víc

Kniha o filmu Eragon Kniha o filmu Eragon Mark Cotta Vaz

I když jsem byla filmem zklamaná, kniha mi určité věci vysvětlila :))