madem madem komentáře u knih

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Hurá. Starý dobrý Asimov je zpět. Kniha se čte skvěle! A ty zvraty! Jen musíte vydržet tu chviličku pomalejšího začátku.

13.10.2021 4 z 5

Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Imogen Edwards Jones

Milovala jsem seriál a dost mě ovlivnilo vnímání této knížky. V6dy vidím Gina a ostatní. I když je kniha trochu jiná a pár postav má navíc, tak je skvělá.

13.10.2021 4 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Úžasná kniha. Jen ten konec je takový ... no to povídání o lidstvu mi přijde prostě dlouhé.

05.10.2021 4 z 5

Koření Koření kolektiv autorů

Nejdříve jsem se této kuchařky zalekla. U receptů jsou hodně dlouhé soupisy ingrediencí, 20 a více není výjimkou. Když jsem překonala prvotní šok, zjistila jsem, že surovin je pomálu a vše je koření. A u každého receptu tolik.
Díky této kuchařce jsem se více odvázala, nakoupila několik nových druhů a naučila se používat více koření.

01.10.2021 4 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Miluji jeho knížky. Vždycky vím, že překvapí a hádám, jak to skončí. Tato kniha končí smrtí a vy hádáte proč. Jedna věc vypadá více než jistě a vy se jí držíte, abyste na konci zjistili pravdu, která je zcela jiná.

01.10.2021 4 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Nevím, co dodat, opět mě kniha nadchla, ale ke konci jsem Arkady už nějak nemusela.

27.09.2021 4 z 5

Vaříme pro batolata Vaříme pro batolata Dagmar von Cramm

Jedna z knížek, která skutečně splní, co slibuje. Recepty společné pro miminko i maminku. Prostě začnete vařit jedno jídlo, v určité chvíli dáte pro miminko část stranou a umixujete, druhou část jídla dochutí pro sebe. Jíte oba najednou stejné jídlo. Jak jednoduché. Skoro všechny recepty jsou dobré. Bohužel má knížka jen málo stran

27.09.2021 3 z 5

Stmívání jasem nečetla, na tuto knihu jsem narazila náhodou. Je velmi čtivá, děj utíká, až litujete, že už je konec.

09.09.2021 4 z 5

Bůh či ďábel Bůh či ďábel Jarmila Loukotková

Nechala jsem se namlsat Liánou smrti a jsem zklamaná. Děj se zasekával. Chvílemi přeskakoval nelogicky, až mi bylo líto hlavního hrdiny.

21.08.2021 3 z 5

Lhůta prošla Lhůta prošla Jarmila Loukotková

Román je dost dlouho napínavý a docela čtivý. Jen autorka děj umístila do nejmenované západní země, ovšem hrdinům dala do vínku typickou východní mentalitu a vše dokresluje tvrdá policejní brutalita hodící se spíše do komunistické země.

14.07.2021 2 z 5

Hawking Hawking Jim Ottaviani

Skvělý komiks, který vás ve zkratce seznámí s Hawkingovým dílem a životem.
Jen občas mě mrzelo, když jsem se ztratila v jeho životě, to je trošičku nepřehledné. Dílo je vykresleno skvěle.

12.07.2021 4 z 5

Profesoři Profesoři Ota Dub

Knížka se čte sama, děj utíká, postavy se vyvíjí. I když něco stále platí a něco se ve zdravotnictví zcela změnilo, pro milovníky románů z lékařského prostředí je to dobrá volba.

11.07.2021 3 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Ten zkažený americký kapitalistický svět bankéřů. :) Zcela mě pohltil, děj se jen míhal a konec byl úžasný.

28.06.2021 3 z 5

Vaříme s dětmi pro děti Vaříme s dětmi pro děti Petra Novotná

Oceňuji nápad a krásné zpracování. Nedokážu si představit, jak s tříletým dětmi zvládnu některé recepty, zvláště ty delší. Na to nemám trpělivost.

30.01.2021 4 z 5

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Dominik Landsman

Nejlepší kniha série. Na začátku byla jen myšlenka, pak pokus to sepsat. U této knihy uznávám, že se autor naučil velmi dobře psát knihy. I to básnické střevo "narostlo." Povídky mají skvělou gradaci, perfektní závěr. Vždy vtipné a výstižné.

30.01.2021 5 z 5

Slepičí polévka pro duši: Síla pozitivního myšlení Slepičí polévka pro duši: Síla pozitivního myšlení Jack Canfield

Jednotlivé povídku jsou většinou dobré. Spíše mám problém, že když jsem knihu četla, bylo to tak pozitivní, až tomu přestávám věřit. To se mi u jiných polévek nestalo. Přečetla jsem je a hřálo mě u srdce. Některé příběhy si pamatuji i po dvaceti letech. Z této si nepamatuji nic.

30.01.2021 3 z 5

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Po přečtení divných hlášek jsem čekala, že dělat v knihkupectví bude sranda. Tato knížka mě vyvedla z omylu. I když jsou zábavné momenty, většinou je to tvrdý boj se zákazníky, dodavateli knih, i s Amazonem.

12.01.2021 3 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Myšlenky dobré, ale kdyby toho bylo 2 -3x tolik. Schválně jsem se koukla na blog, který jsem před tím neznala, a zjistila, že tam je mnohem a mnohem více lepších myšlenek.

12.01.2021 3 z 5

Potíže v zálivu Pollensa Potíže v zálivu Pollensa Agatha Christie

Kniha povídek s více detektivy. Můj problém je, že mi nikdy nesedl Parker Pyne, takže za jeho povídky nemůžu dát více.

30.12.2020 3 z 5

Cesty Cesty Michael Crichton

Vlastní životopis autora. Spíše jen jednotlivé zážitky než ucelené vyprávění. Autor měl hodně, hodně pestrý život a díky tomu jsem pochopila lépe některé jeho knihy.

26.10.2020 3 z 5