madem madem komentáře u knih

Rhett Butler Rhett Butler Donald McCaig

Knížka není vhodná pro milovníky Jihu proti Severu. Pokud na román MM zapomenete a Rhetta budete vnímat zcela nezávisle, lze si jej docela užít.

13.10.2021 3 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Úžasná kniha. Jen ten konec je takový ... no to povídání o lidstvu mi přijde prostě dlouhé.

05.10.2021 4 z 5

Rýže Rýže kolektiv autorů

Kniha mi přišla zatím nejslabší od Apetitu. Recepty nejsou špatné, ale ne vždy jsou recepty o rýži. Ty, které jsem zkusila fungují, kuchařka je hezky zpracovaná a podle receptů se dobře vaří.

01.10.2021 2 z 5

Vaříme pro miminka Vaříme pro miminka Dagmar von Cramm

Nejvíce na této knížce oceňuji její laskavost, s kterou vysvětluje zavádění příkrmů. Četla jsem několik českých příruček a jsou více striktní, plné povelů. Zde je to vysvětleno lépe. Recepty jsou nové a neokoukané, pár jich je i pro maminku nebo batole.

01.10.2021 4 z 5

Těstoviny Těstoviny kolektiv autorů

Tato kuchařka je skvělá v tom, že když nevíte, co k večeři, kouknete se a najdete s čím vším je možné připravit těstoviny. Variací je tolik, že vždy se najde recept, na který máte doma suroviny. Jen jsem nikdy nevařila přesně podle receptu, stačily mě právě ty kombinace. Například: kopřivy a pomeranč, mascarpone a citron, zelí a slanina, brambory a losos, pečená rajčata a brusinky.

01.10.2021 3 z 5

Nahoru a našišato Nahoru a našišato Max Kašparů (p)

Kniha není špatná, jen jsem od Maxe Kašparů četla lepší. Pro ty, kdo ho neznají je to dobrý začátek.

27.09.2021 3 z 5

Přírodní superjídlo pro děti a batolata Přírodní superjídlo pro děti a batolata Shazi Visram

Kniha se snaží přinést ucelený návod na stravování kojenců a batolat. Neodpovídá moc českým normám. Ale když už víte jak na příkrmy a první jídla, tak vám kniha může nabídnout velké množství receptů, který si snadno upravíte podle potřeb vašeho děťátka.
Za mě: bramboráčky z batátů a rozinek, masové kuličky s mrkví, zapékané rýžové kuličky.

27.09.2021 2 z 5

Steve Jobs komiks Steve Jobs komiks neznámý - neuveden

Základní seznámení s životem SJ, ilustrace pěkné, nevím, co k tak úzké knížce více dodat.

27.09.2021 3 z 5

Kuchařka nejen pro vegetariány Kuchařka nejen pro vegetariány Drees Koren

Kniha je velmi hezky zpracovaná. Má krásné fotografie recepty jsou velmi nápadité. Bohužel u nás neseženu k velké části receptů všechny suroviny. Můžu jmenovat: řasy, koření vadouvan, pastu z černých fazolí a podobně. Než jednotlivé recepty spíše využiji některé kombinace, které jsou v knize uvedeny. Třeba fazole, šťouchané brambory a zelené fazolky nebo houbové rizoto a citron.

19.09.2021 2 z 5

Plech plný dobrot: Lahodná jídla, která můžete jíst rukama Plech plný dobrot: Lahodná jídla, která můžete jíst rukama Kate McMillan

Kniha vypadá na první pohled velmi lákavě: pouze jeden plech, krátká příprava a vše je hotovo. Problémem pro mě jsou suroviny, kde seženu na maloměstě třeba: shishito papričky, baby artyčoky, košer sůl, brokolici rapini a podobně. Za kapitoly maso, ryby a plody moře jsem nedokázala použít jediný recept. v kapitole o zelenině už se pár našlo (např. pečené brambory).

19.09.2021 2 z 5

Pro koho krev Pro koho krev Jarmila Loukotková

(SPOILER) Dala bych i 5 bodů, ale vadí mi konce, kdy to mohlo dopadnout dobře a vy víte, kde a kdy se to zvrtne. Ví to i hlavní hrdina a přesto jedná jinak, až ke svému konci.

09.09.2021 4 z 5

Rychle pro celou rodinu Rychle pro celou rodinu kolektiv autorů

Jednoduché recepty, které jsou slibovány si představuji trochu jinak. Ač dobou přípravy většinou nepřesáhnou půl hodinu, musím si hodně pospíšit, abych to stihla. Suroviny u nás neseženu, chobotnice naše večerka nevede.
A nejhorší je překlad.

09.09.2021 1 z 5

Módní salon Babylon aneb Nechcete raději nakupovat konfekci? Módní salon Babylon aneb Nechcete raději nakupovat konfekci? Imogen Edwards Jones

Byla jsem namlsaná seriálem Hotel Babylon a věřila jsem, že kniha od autorky seriálu bude také vtipná a skvělá. Bylo to trošku slabší. Je to pohodové a nenáročné letní čtení, ve kterém se dozvíte to, co v módním časopise se neodváží.

03.09.2021 3 z 5

Jak připravit dokonalou svatbu Jak připravit dokonalou svatbu kolektiv autorů

Knížka má přesné plány pro přípravu svatby na 18 a 6 měsíců, já měla tři měsíce, část jsem však použila: seznam otázek pro hospodského ohledně hostiny, pro fotografa výběr fotek, ...
Ale hlavně je tato kniha plná nádherných fotek z dokonalých svateb, kdy sníte, i když se vás to netýká.

30.08.2021 4 z 5

Jak se dělá svatba Jak se dělá svatba Patricia Janečková

Hodně mi pomohla před svatbou, co je potřeba, co musím, co je zbytečné. Hezky seřazené, vypracované. Napsala jsem si je jako seznam a jela podle toho po svém.
V příloze je několik hotových svateb s rozpočtem a přesným jídelníčkem a programem jako možný vzor.

30.08.2021 4 z 5

Podzim - Využijte úrodu ze zahrad, sadů i lesů Podzim - Využijte úrodu ze zahrad, sadů i lesů kolektiv autorů

Kniha je dobře zpracovaná, je rozdělená na tři podzimní měsíce, má krásné fotografie a dobré grafické zpracování. Ke každému měsíci je povídání o zvycích, co právě dozrává a další. Pak jsou recepty. Ne vždy je jednoduché sehnat všechny ingredience, ne vždy bych to nazvala podzimním receptem. Ale jinak je tu hodně receptů na jídla, která opravdu nejlépe chutnají na podzim: dezerty z jablek, švestek, hodně dýňových receptů a podobně. Recepty jsou psány dobře a lze podle nich v pohodě vařit.

07.08.2021 3 z 5

Zima - Pokrmy pro zahřátí, na svátky i dlouhé večery Zima - Pokrmy pro zahřátí, na svátky i dlouhé večery kolektiv autorů

Kniha je dobře zpracovaná, je rozdělená na tři zimní měsíce, má krásné fotografie a dobré grafické zpracování. Ke každému měsíci je povídání o zvycích, co právě dozrává a další. Pak jsou recepty. Ne vždy je jednoduché sehnat všechny ingredience, ne vždy bych to nazvala klasickým zimním receptem (kovbojský kotlík, kadeřábkový salát). Ale jinak je tu hodně receptů na vánoce, půst a zabijačky. Recepty jsou psány dobře a lze podle nich v pohodě vařit.

Smrtelně nebezpečné lásky Smrtelně nebezpečné lásky Václav Pavel Borovička

(SPOILER) Čte se hezky, místy je to docela nenáročné čtení. Jen mě mrzí, že vy víte, kdo to udělal. Je to stejné, jako sledovat Colomba. Vždy víte, kdo je vrah (tedy vražedkyně).

Nepřátelé lidstva Nepřátelé lidstva Mika Waltari

Jedna z nejlepších knih, co byla napsána. Není jen o životě jednoho muže, ale o začátku křesťanství, o vývoji mnoha lidí té doby. Jak moc se může změnit člověk během života, kolik může vystřídat stran, než najde rozum a zjistí, co je důležité a kam chce směřovat.
Jen poslední čtvrtina se trošku vleče a ten konec, mě vždy rozesmutní.

06.08.2021 5 z 5

Jak zachránit manželství Jak zachránit manželství Petr Šmolka

Kniha přináší ukázku všech možných i nemožných problémů, které se mohou v manželství objevit. Na začátku je slíbeno, že se jedná o autentické příběhy, občas to je i zmíněno, že žena to napsala a muž přečetl, ale všechny příběhy jsou psány stejným stylem, používají stejný jazyk a výrazy. Z 90% začínají vždy ženy, pak vypráví svůj pohled muž. Ten má vždy štěstí na moudrého a skvělého psychologa, stačí í pár sezení, kdy pochopí, co dělat špatně a manželství funguje výborně. Prostě červená knihovna. Život ale není červená knihovna a v této knize chybí rady slíbený návod, jak překonat trápení. Jediné plus této knihy je, že má skutečně velký výčet problémů a zjistíte, že existují páry, které jsou na tom mnohem hůře než vy.

14.07.2021 2 z 5