madem madem komentáře u knih

Vzpoura svědomí Vzpoura svědomí Rudolf Petershagen

O druhé světové válce jsem už přečetla mnohé. Tato kniha je jiná: ukazuje vojáka,který už nechce bojovat. Zároveň se ale stále bojí Hitlera. Potichu se domlouvá a hledá kumpány, s kterými vydá bez boje město, které má chránit a hlídat.
Tím ale kniha nekončí. Německo se dělí na dvě části a on je zcela přesvědčen, že správná část Německa je ta "rudá". Dokonce kvůli tomu několik let odsedí v západním německu ve vězení spravované Američany. Odmítá přejít k nim.
Nikdy jsem nečetla životopis někoho, kdo komunismu skutečně věřil. Vím, že takový , lidé byli. Tato kniha je životopisem jednoho z nich. Pro mě zajímavé počtení.
Musím však uznat, že místy to bylo nudné a dlouhé.

26.08.2022 4 z 5

Maminko, není mi dobře Maminko, není mi dobře Ladislav Hanousek

Krásná přehledná knížka, obzvlášť co se týče nemocí.
Při některých pokynech při péči o kojence se mi však ježí vlasy.

21.08.2022 4 z 5

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Do knihy jsem se podívala párkrát po narození a spíše než jednotlivé návody mě uklidnila lehkost. Na rozdíl od jiných tolik nenutí, upozorňuje, že každý model je jiný. Nevyhrožuje, že to můžete pokazit (jako třeba v Něžné náruči, která vyhrožuje stále). Ve chvílích nabitých hormony mě kniha uklidnila, přinesla lehkost a podporu.
Nic světového v ní jinak není, až tak vtipná mi nepřišla. Mého muže pobavila, takže pro pány je zřejmě hodná.

13.08.2022 4 z 5

Hrajeme si s nejmenšími Hrajeme si s nejmenšími Jackie Silberg

Pokud někdo opravdu neví, co dělat, knížka ukáže směr. Opírá se i o výzkumy. Jelikož jsem před ní už pár přečetla, nic nového mi nedala.
Uznávám, že je dobře zpracovaná, spoustu fotek, pěkně se v ní orientuje.

13.08.2022 3 z 5

Odměna Odměna Jarmila Loukotková

Mám ráda autorku, ale postupně zjišťuji, že spíše její historické romány. Nenadchla mě Medúza a Lhůta prošla také ne. Odměna mě nudila a hnusila se mi zároveň. Nechápala jsem hlavního hrdinu, jeho přítelkyně také ne. Mimo mě byl i popis Prahy - přijde mi to tak dávno. Nechápala jsem, proč tak jedná. Proč tolik utrácí za Marcelu, kdyby to spořil, nemusí si půjčovat.
Těch posledních pár stránek bylo hodně šílených a já si přála konec.

12.07.2022 2 z 5

Tajemství Tajemství Danielle Steel

Když jsem přečetla prsten od stejné autorky, rozhodla jsem se, že dostane ještě jednu šanci. Našla jsem tuto knihu. Zhltla ji za večer. A vím, že s románky končím, pohltí mě, nedovolí přestat, končím s nimi ve 2 ráno, a přesto si z nich nic nakonec neodnesu.

07.07.2022 4 z 5

Nebýt mého muže, byla bych šťastně vdaná Nebýt mého muže, byla bych šťastně vdaná Monika Bittl

Vdaná jsem krátce a tak jsem čekala, že se zasměju a bude to. Knížka je vtipná, ale jen lehce. Spíše jsem si tolikrát říkala, tohle znám. Jééé ... a na tohle taky nejsem sama. To mě moc potěšilo. Ten stržený bod je za to, co jsem podle knížky zjistila, že mě ještě čeká.

07.07.2022 4 z 5

101 věcí, které musíte stihnout, než vám bude pět	- Vtipné, prapodivné i vyloženě odporné věci, které můžete očekávat od 101 věcí, které musíte stihnout, než vám bude pět - Vtipné, prapodivné i vyloženě odporné věci, které můžete očekávat od Sally Norton

Čekala jsem něco, co bude za každou cenu třeskutě vtipné a to nepřišlo. Je to milá a laskavá knížka. Četla jsem jí těsně před 2 narozeninami syna a už jsem měla tolik vzpomínek.

07.07.2022 5 z 5

Ztichlá kolébka Ztichlá kolébka Margaret Cuthbert

Místy mi to přišlo přetažené za vlasy, místy hlavní hrdinky byla příliš dokonalá. Pokud to skousnete, tak si můžete užít napínavý a dobrý román.

29.06.2022 4 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Ještě že jsem jako první četla Nepřátele lidstva. Nevěřila bych, že se mohl otec tak změnit se stářím. Tady ho vnímám, jako aktivního hrdinu hledajícího pravdu.

14.06.2022 4 z 5

Útěk Útěk Tatjana Dönhoff

Nevím, jak se to sešlo, ale po Prstenu a Zimních mužích jsem četla třetí knihu o válce z pohledu Němců. V této se nejméně dozvím o počátku a průběhu. Důležitý je konec války a stihnout včas utéct před Rusy až do područí Američanů.
Chvílemi mi vadila hlavní hrdinka.

14.06.2022 4 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Byla by to skvělá kniha, kdyby se hlavní hrdinka občas nechovala jako kráva. Tak dlouho se snaží a pak to všechno hodí za hlavu a podělá to. A klidně časem znovu. Pak zas tvrdě pracuje.
Škoda. Je to jinak skvělý nápad a má to i vtip.

01.06.2022 3 z 5

Zlaté děti Zlaté děti Judy Goldstein

Čekala jsem, že to bude horší. Ale nakonec kniha rychle utekla. Že bych si z ní sedla na zadek, tak to ne. Ale ušlo to.

20.05.2022 3 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Skvělá kniha, moc mě nadchnul příběh i konec. Jen nemůžu uvěřit, že skutečně nepoznali dvojče.

05.05.2022 4 z 5

Mississippské povídky Mississippské povídky John Grisham

Některé povídky mají hodně nečekanou pointu, někdy to až děsí. Po přečetní Michaelova pokojíku mi nešlo ani spát. Kasino mě lehce povzbudilo. Divný kluk zahřál u srdce. Ostatní mi přišly takové negativně laděné.

05.05.2022 3 z 5

Vincent Vincent Barbara Stok

Vincentův život nebyl nijak barevný, ale jeho obrazy ano. Stejně jako tato kniha.
Ukazuje konec života umělce, jeho boje, výhry i pády.
Přesně v jeho výtvarném stylu.

22.04.2022 5 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Mám ráda historické knihy autorky, ale ty novodobé mi tak nějak unikají. Blanka mi je nesympatická a s tím padá pro mě celá kniha.

22.04.2022 2 z 5

Klient Klient John Grisham

Po několika nových knihách od Grishama, které skončily zle, jsem se chtěla vrátit na začátek, kdy měl ještě naději a věřil v dobro.
Knížka mě dostala, i když jsem místy Marka litovala a bála se o něj. Možná jsem se bála až moc a chování americké justice ser mi nelíbilo.

19.04.2022 5 z 5

Jednou je málo Jednou je málo Jacqueline Susann

Kdysi dávno jsem četla údolí panenek a pamatuji, jak mě nadchlo. Tak jsem zkusila jinou knihu autorky a dost jsem narazila. Námět zaujal, chvíli to vypadalo nadějně, hlavní hrdinka, naivně se zapojující do společnosti byla občas i vtipná. Pak přišly injekce a psycho stavy. Jejich popis byl dost špatně čitelný, skutečně v tom byl znát vliv LSD. A konec?

17.04.2022 3 z 5

Vycházející slunce Vycházející slunce Michael Crichton

(SPOILER) Vždy všechno ví a všemu rozumí. Nechápu, jak to mohl Crichton zvládat. Tolik témat o kterých psal. Trvalo mi, než jsem se začetla (syn stávkuju s poledním spánkem) a pak už to šlo samo. Jednu hvězdičku sundávám za přehnaný ty 3 vrahy - to postupné odhalování mi ke konci přišlo dlouhé.

13.04.2022 4 z 5