maličkán maličkán komentáře u knih

Triptych Triptych Karin Slaughter

Nějaké knihy jsem již od autorky dřív četla a vím, že se mi moc líbily. Tak jsem si sehnala 3 díly této série, ale hned první mne zklamala. Nemohu hodnotit plným počtem, bylo to jakési nemastné, neslané a docela jsem se potrápila, než jsem dočetla. Uvidíme, co další díl.

13.04.2022 3 z 5

Krutost Krutost Thomas Erikson

Ač má kniha tady nízké hodnocení a moc jsem od ní nečekala, vtáhla mne do děje hned od počátku, ani chvíli jsem se nenudila, opravdu čtivé. Za mne plný počet hvězdiček.

19.03.2022 5 z 5

Děvčátko, rozdělej ohníček Děvčátko, rozdělej ohníček Martin Šmaus

Opravdu silná kniha, otřesný příběh romského chlapce, který vás vezme za srdce. Andrejko si mě získal hned na počátku a moc mě bolely rány, co dostával od života.
Psáno zvláštním poetickým stylem a ačkoli nemám ráda v knihách zbytečné omáčky, tak tady mi to vyhovovalo. Mohu jen doporučit.

18.02.2022 4 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Po dlouhé době dávám 5 hvězdiček. Toto byla opravdu jízda. Napínavé, čtivé od začátku do konce, žádná hluchá místa. Milovníkům thrillerů vřele doporučuji.

26.12.2021 5 z 5

Ve tmě jsme všichni stejní Ve tmě jsme všichni stejní Julia Heaberlin

První kniha od autorky. Zpočátku jsem trochu bojovala se stylem psaní, ale pak jsem si zvykla. Zajímavé téma, napětí nechybělo a konec rozhodně překvapil.

17.10.2021 4 z 5

Slepý instinkt Slepý instinkt Andreas Winkelmann

Výborná kniha, nepustila mně od začátku do konce.

09.08.2021 5 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Přečetla jsem jedních dechem. Zajímavý námět, nutí vás k zamyšlení, co byste dělali vy v takové situaci. Druhá knížka od autorky a opět nezklamala.

05.06.2021 5 z 5

Ztracené holky Ztracené holky Alex Marwood

Kniha mi dlouho ležela doma a moc se mi do ní nechtělo. Jaké milé překvapení, po pár stránkách jsem zjistila, že pro mne je to to pravé ořechové. Kdo má rád psychologické thrillery, určitě doporučuji.

02.06.2021 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Asi jsem sáhla po špatné knize, nějak mě neoslovila. Holduji víc thrillerům, scifi a horory nejsou můj oblíbený žánr. Nicméně pokud si odmyslím chyby v překladu, četla se dobře.
Čekala jsem dle hodnocení v komentářích něco víc.

10.07.2020 3 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Jednu hvězdičku ubírám za první polovinu knihy, nějak mě nenadchla, příliš mnoho jmen a osob, ale vydržela jsem a od půlky se napětí stupňuje až do konce. První moje kniha od autorky.

15.04.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Za mě rozhodně ano, velice dobře napsaná kniha. Špatně se mi od ní odcházelo.

14.03.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Je to velmi silný příběh o putování malého chlapce v době války. Kniha se vám dostane pod kůži a určitě tam zůstane hodně dlouho. Krutosti, které musel chlapec zažívat, jsou až neuvěřitelné. Psáno velice čtivě, přečteno za 2 večery.

29.02.2020 5 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Kniha se mi moc líbila, měla svižný spád, žádná hluchá místa. I ta opilá vyšetřovatelka měla moje sympatie.

29.10.2019 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Dobrý thriller, mohu jen doporučit, i když některé pasáže mi připadly docela zbytečné. Kdyby měla kniha o 100 stránek méně, byla by ještě lepší.

12.09.2018 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec jsem dala 4, protože mám autorku velice ráda. Mám od ní přečteny skoro všechny knihy a všechny byly senzační. Tato byla nejslabší, ale ne proto, že by nebyla poutavě napsaná, ale nelíbilo se mi téma, nějak mi to nesedlo, pozorování dalekohledem protější okno.

20.03.2018 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Na začátku knihy jsem si říkala, co to je, co to ten Minier napsal (po takové vynikající sérii se Servazem), spíš asi pro mladší generaci, nějak mě to neupoutalo. Ale jak jsem se nořila dál a dál do děje, dostala kniha spád a ten konec mě dostal úplně. Nakonec hodnotím za 5 i když se mi rozjezd nelíbil.

06.01.2018 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Byla jsem z knihy úplně nadšená, zase jsem objevila novou autorku, která mi perfektně sedne. Ani chvilku jsem se nenudila, moc dobře se četlo. Ani se mi nechce věřit, že je to autorčina prvotina. Hned budu shánět další její knihy.

15.08.2017 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Tak za mě teda 5 hvězdiček. Od začátku mě chytla a už nepustila.

15.07.2017 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Pěkná detektivka, dobře se četlo, nezbývá mi nic jiného, než dát 5 hvězdiček.

12.11.2016 5 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Ze začátku se mi zdálo, že nejslabší knížka od autorky, jaksi jsem se nemohla začít, ale tak ve druhé třetině se to rozjelo a pak jsem se od ní nemohla odpoutat. Moje milá, oblíbená autorka opět nezklamala.

17.10.2016 5 z 5