Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Každý něco skrývá Každý něco skrývá Mary Higgins Clark

Jednotlivé dějové linky se stékaly jako pramínky do jedné říčky...bylo to napínavé dostatečně podle mého názoru, nepotřebuji potoky krve a desítky mrtvol. Doporučuji.

28.08.2022 4 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Podobnost s Žítkovskými bohyněmi tam opravdu byla. Život na vesnici nebyl jednoduchý, velmi jej ulehčovaly dobré rodinné vazby, vzájemná pomoc v hospodářství i v případech zdravotních problémů, role bylinkářek. Zajímavá postava nového mladého faráře, zakázaná láska, způsob přemýšlení slabomyslného Vila...jen dětí bylo v této rodině asi méně než bychom si v té době představovali a ty, které tam byly, měly nevšední osudy.

25.08.2022

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Poněkud slabší kousek - opakující se úvahy, akce celkem málo, ale zase zajímavá zápletka, spojení Amélie s duchem malé dívky, která ji žádala o pomoc. Potěšil mě happy-end.

07.07.2022 4 z 5

Darovanému manželovi na zuby nekoukej Darovanému manželovi na zuby nekoukej Alena Jakoubková

Neustále zamilovaná, také neustále někým milovaná, k dispozici balík peněz, prostě idylka...taky mi vadil stále opakovaný výraz haranti místo děti. Zápletka s odloženým synem se mi naopak líbila.

16.06.2022 3 z 5

ZOOOM 2 – Pavel Čech ZOOOM 2 – Pavel Čech Tomáš Prokůpek

Můj velmi oblíbený autor, kterého obdivuji pro jeho přístup k výtvarné práci, ač ji nevystudoval. Jeho obrázky jsou kouzelné, do detailu vypracované, s jemným humorem a obrovskou fantazií.

12.06.2022 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Milé, vtipné čtení.

07.06.2022 3 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Úterní ženy jsou dobré přítelkyně, které si navzájem pomáhají se svými problémy a také se navzájem podporují, ač ne vždy souhlasí...bavilo mě to.

02.06.2022 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Barbora Hrůzová

Příběh veterinářky Evy je taková lehká detektivka s romantickou zápletkou. Rozhodně stojí za přečtení, je to takzvaně jednohubka :).

14.05.2022 4 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Lepší, než jsem čekala.

19.03.2022 4 z 5

Jen ty a já Jen ty a já J. D. Robb (p)

Eva tentokrát hledá pachatele, který by se rád stal jejím "opravdovým přítelem" a kvůli tomu zabíjí...opět perfektní kousek, jak jen to ta Robertsová dělá? Nevím, jestli existuje jiný výraz než "počítačáři" nebo "elektronikáři", ale hodně bych se za něj přimlouvala.

08.02.2022 5 z 5

Svědectví kostí Svědectví kostí Kathy Reichs

Napínavé celou dobu, pointa více než překvapivá. Doporučuji.

29.01.2022 5 z 5

Podfuk s diamanty Podfuk s diamanty Peter Mayle

Tak trochu se vžít do lidí, kteří si kupují domy na mořském pobřeží, mlsají samé dobroty a pijí skvělá vína - to není zas tak špatné. A jedna vyřešená krádež diamantů k tomu. Příjemně čtivý překlad.

26.01.2022 3 z 5

Zámek lásky Zámek lásky Cathy Kelly

Možná je to tím létem, ale knihy této autorky se dobře čtou, příběhy jednotlivých postav se příjemně prolínají a dobře - většinou - končí.

30.08.2021 4 z 5

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Výborně se čte, oddechovka a vůbec ne hloupá.

30.08.2021 4 z 5

Menšík Menšík Jaroslav Kříženecký

Vladimír Menšík byl hercem všemi milovaným a jeho nástupce se těžko hledá...v knize byly citovány notoricky známé výroky a scénky, ale i fakta méně známá a zajímavá.

10.08.2021 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Všechny knihy Tany French jsou rozměrnější, mírně řečeno, ale čtenář to ani nevnímá, protože mají spád, popis prostředí a osob napomáhá představivosti a kapitoly rychle ubíhají. Zatím ani jeden díl mě nenudil, takže doporučuji!

02.08.2021 5 z 5

Vyrovnaný účet Vyrovnaný účet Dick Francis (p)

Tak nevím, jestli mi více nesedí styl psaní Francise mladšího, nebo překlad, příliš mnoho nezáživných informací ze světa sázek, ale bohužel, nedočetla jsem...

11.07.2021 2 z 5

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

Ač jsem velkou milovnicí detektivek pana Vondrušky, tuto knihu jsem brala do ruky s trochou nedůvěry, neboť povídky moc ráda nemám. Ale byla jsem velmi příjemně překvapená- příběhy byly zajímavé, napínavé a měly vždy logické řešení.

26.04.2021 4 z 5

Ideální manžel z nebe nespadne Ideální manžel z nebe nespadne Alena Jakoubková

Zpočátku cestopis, trochu kuchařka, děj dost zmatený, prostě to tak nějak neplynulo. Hrdinka se vydala na roční putování po Francii, tak jsem se těšila, kam všude se jejím prostřednictvím nepodívám, ale skončilo to už po několika týdnech osudovým zamilováním a překotnou svatbou. Jednotlivé příběhy byly třeba i zajímavé, ale tak nějak roztříštěně.

31.12.2020 2 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Kniha se mi četla skoro sama, životní peripetie tří mladých žen - trojčat mě vážně hodně bavily. A happy-endy dělají člověku dobře...alespoň mně ano.

25.05.2020 4 z 5