marti7729 marti7729 komentáře u knih

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Upřímně jsem od knihy čekala něco jiného, ale v dobrém slova smyslu. Ten příběh mě naprosto uchvátil. Kniha se strašně dobře čte a během několika minut se dostanete do prostředí apalačských hor. Opravdu reálně vykreslený příběh porodní báby. Jako matka jsem trnula u každého horšího porodu, jak to dopadne. Tvrdá doba, ale měla něco do sebe. Zvládla bych i klidně více stran :)

24.02.2023 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Druhá věc od Barbary erskine a zase skvělá. Sice jsem se někdy špatně začítala a ztrácela, ale moc mě bavila hlavně ta historická část, objevování příběhu co se vlastně stalo. Ta přítomná část mě moc nebrala a proto hvězda dolů, ale chápu že někdo než historii může mít zase v oblibě spíše tu romantiku a zápletku v reálu. Ja si určitě zanedlouho přečtu další dílo. Už teď má Barbara čestné místo v mě knihovně a nemůžu jinak než doporučit všem kdo rád čte historické romány :)

15.04.2021 4 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Nádherná kniha s nádhernými ilustracemi. Dá se s ní pracovat hned na několik způsobů, ani po půl roce neomrzela a čte se u nás prakticky nonstop, ještě stále objevujeme něco nového. Dá se díky ní hodne vyprávět a ve vyprávění se stridam s dcerkou. Naprosto úžasná kniha, mela by byt v každé knihovně.

09.08.2020 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

diky komentaum zde jsem byla celkem ke knize skepticka a neocekavala nic extra. Ale az na to ztraceni v postavach , muzu rict ze se mi celkem libila. Bylo to neco jineho, tenhle zanr ale moc nectu, tak to mohlo byt i tim :)

22.05.2018 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Já prostě dobrodružství Claire a Jamieho miluju ! Ale tady musím srazit hvězdy - už to zkrátka nebylo ono divoké skotsko ani bitva aby se historie trochu poupravila což mi trochu chybělo i proto se těším na bubny a vkládám do nich větší naději. Mořeplavce jsem začala číst ihned po vážce , protože jediné co mě zajímalo jak bude úžasné shledání Claire a Jamieho po tolika letech a ejhle paradoxně tohle byla nejslabší část což doteď nechápu, Žádné velkolepé antré se nekonalo a dokonce musím říct, že se mi nelíbilo chování Claire ani Jamieho - bylo to jako by zamrzl čas . Logicky postupem času se člověk vyvíjí a to i náš divoký tvrdohlavý skot nebude vyjímkou a nebude se chovat jak puberťák. Můžu říct že v tomto případě se netěším ani na seriál , protože mě mořeplavec neuchvátil, doufám že Sam a Cait odvedou lepší práci a posunou laťku výš.

03.02.2017 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Uz dlouho ve me nenechala zadna kniha takovy otisk jako pribeh Evelyn Hugo. Kniha je psana v kratkych kapitolach, tudiz se cte rychle. Ja odobne jsem hltala kazdou stranku a nemela se problem zacist i v hluku, jak zajimavy pribeh knina ukryva. Behem teto knihy jsem zazila vsechny emoce od zhnuseni, smichu, radosti ci smutku. Opravdu uzasne napsany , postavy vymyslene do detailu. Urcite doporucuji precist.

27.04.2023 5 z 5

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

Miluji klasiku, historii a ducharinu a z tohoto duvodu se jevila jako knizka primo pro me,ale…
Jako prvni se pokusim vyzdvihnout kladne stranky knihy.

. Je to z historickeho hlediska opravdovy unikat
. Ma nadhernou obalku, ktera me donutila se rozhodnout
. Ma uzasnou cast, kde popisuje autorcin zivotopis

Jenze minusy jsou za me daleko zavaznejsi.

. Nazev kralovny hruzy je zavadejici - nebudete se bat
. Nemohla jsem se zacist, knihu jsem cetla fakt dlouho a nemam dobry pocit z toho, ze jsem ji venovala tolik casu
. Pribehy jsou zkratka nezajimave, ne vse ma cenu tak lamat pres koleno.

30.12.2022 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Neuveritelny pribeh jedne silne zeny. Tyto zverstva nesmi byt nikdy zapomenuty, je pro me neskutecne, ze to mohla byt i ma prababicka. Muselo to byt tezke, nechapu co za lidi maji zaludek na takovyhle veci a asi to nikd nepochopim. Nejhorsi pro me byla vykreslena scena s miminkama ve vzduchu. Opravdu tragedie. Doporucuji vsem kdo maji toto tema radi a neboji se surove pravdy bez “ulehcovani” . Mnoho pribehu je psano dost pohadkove aby to nejspise ctenari dali, tato kniha k nim ale nepatri za to ale dostanete realny obrazek o tom co se delo. Dost tezka cetba.

30.09.2022 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Tohle by měl znát každý ať už čte či nečte. Ať už skládal maturitu či nikoliv. Je to prostě základ všeobecného přehledu. KHB byl autorem své doby, jeho tvorbu miluju. Málo kdo v té době uměl psát tak s lehkostí a humorem o nepříliš veselé příběhu.

03.06.2022 5 z 5

Dráček Drápek a Království ohně Dráček Drápek a Království ohně Barbora Kvasnovská

Moc milá knížka o dobrodružství dráčka Drápka. Ideální i pro malé děti. Moc se líbí i holčičkám, které zrovna nejsou na princezny. Ja četla před spaním vždy 2 kapitoly a dcera se těšila vždy na každý večer. Není tak krátká jako většina dětských knih. Navíc má kniha opravdu nádherné ilustrace. Musím doporučit.

03.01.2021 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

uchvatna, napinava kniha. prelouskano behem chvilky. Uplne jsem se tedy u ni nebalo, na to potrebuju vic, ale je dotahla, zajimava, urcite neprohloupite. ja ji uprimne vzala podle obalky ???? jsem rada, ze mi padla do oka. Dobre straveny cas ????

27.09.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Naprosto čtivá bomba, kterou člověk nechce dát z ruky. Čte se sama, takže je brzy přečteno. Už na začátku víte kdo je vrah, nicmene obsah knihy je tak napínavý že hltate každé slovo. Autora jsem četla poprve a určitě ne naposledy.

29.06.2020 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Naprosto uzasna kniha, ktera se sama cetla. Nejdriv jsem Amber nesnasela, pak mi zacala byt sympaticka (ja zaporaky muzu) jak ji vse vychazelo a zacala me stvat Dafne. Byla mi hrozne nesympaticka chovanim a podlezanim manzelovi, no brzy jsme se dozvedeli proc a pak jsem byla zase v teamu DAFNE. Do posledniho slova napinave cteni o moci, penezich, zrade a pomste. Rozhodne doporucuju precist, moc me bavilo. A uprimne Amber dostala, to co zaslouzila, chvilkama mi bylo Dafne opravdu lito a prinutilo me to premyslet...

14.06.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Skvela napinava detektivka. Do posledni chvile nema clovek tuseni kdo je vrah. Je velice propracovana a ackoliv detektivky nectu, urcite u autora udelam vyjimku.

09.06.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Moc na detektivky nejsem, ale v tomhle případě to byla trefa do černého. Začátek byl zdlouhavý a moc mě nebavil. Nakonec se vyplatilo počkat a do děje jsem se vžila a najednou jako by otočilo a knihu jsem začala strašně hltat. I konec mě mile překvapil. Za mě můžu jen doporučit

03.02.2017 5 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Moje první kingovka :) Musím říct že prvních 70 stran byla pro mě nuda a přemýšlela jsem zda se ke knize vůbec vrátím. No naštěstí jsem jí dala ještě šanci. A bylo to nejlepší rozhodnutí. Od druhé třetiny knížka naprosto, úžasná, poutavá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Už se těším na další Kingovy knihy :)

16.07.2015 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Dum Marwicků me mile prekvapil. Uprimne jsem cekala tuctovku, ale Darcy Coates je opravdu nadana autorka, ktera to se slovy a pribehy proste umi. Moc me bavilo, ze to vypravela sousedka, hodne to knihu ozvlastnilo. Za me skvela serie vsech strasidelnych domu, sidel, panstvi…

22.09.2022 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Ctu tady, ze tato kniha je udajne jako jedna z nejslabsich, ale za me muzu rict, ze je skvela. Darcy Coates ma dar psat poutave, ctive knizky, ktere mate chut prelousknout za jednu noc. Jsou napinave. Ja osobne bych konec rada videla trochu jinak, urcite by ji linie s nakazou slusela, ale i tak to byla skvela a napinava kniha. Libil se mi pribeh Daniela. Za me urcite bude mit cestne misto v knihovne.

29.08.2022 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Takova lehci ducharina. Me osobne se kniha moc libila. Libi se mi styl psani Darcy, jeji knihy jsou uzasne ctive a clovek je prelouska fakt hrave. Ac to nebylo buhvi jak strasidelne, za me skvele napsane dilo. Autorka ma velky talent na popis scenerii. Vzdy se k ni budu rada vracet.

31.03.2022 4 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

(SPOILER) Já mám tentokrát velmi smíšené pocity z knihy. Suma sumárum kniha je zajímavá, bavila mě z větší části a doporučila bych si ji přečíst, ale zároveň tam bylo opravdu plno stran o ničem což mi u předchozích dílů tolik nepřišlo. Co se mi líbilo byla dějová linka Rogera a Brianny, tam to bylo nesmírně zajímavé a napínavé. A doufám, že dostanou prostor v další knize, pokud nějaká bude aby mohli prevypravet své dobrodružství než se dostali na hřeben. Claire s Jamiem se chovali tak jako kdyby jim bylo max 40 a ne 60 a celkove mi jejich linie už přišla mnohdy nudná a nereálná. Co se týká akce, válek, zaplete těch tam bylo plno a určitě to ocení každý kdo tohle téma čte rád, me osobne osidlovani Ameriky a celkove dějiny moc nebaví, takže ani kniha me tolik neoslovila.

26.05.2021 4 z 5