martineden martineden komentáře u knih

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená, říkala jsem si, konečně fakt dobrá současná autorka. Jak přibývalo stránek, začala jsem se nudit a ty hlavní postavy mi začaly lézt na nervy. To se bohužel zhoršovalo a ke konci jsem se ke čtení musela nutit. Škoda! Ale zkusím další díla autorky, poslouchala jsem zatím jen audio Sedmilhářky, ty se mi docela líbily. Uvidíme.

05.11.2021 3 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Tak toto byla vynikající jízda! Ostrov a vybraná společnost. Nepřipomíná vám to něco z anglické tradice detektivky?

30.10.2021 5 z 5

Toulky podkrkonošskou minulostí Toulky podkrkonošskou minulostí František Jirásko

Přenádherná úvodní fotografie! Škoda že v knize jsou tak malá písmena a mimo fotky na obalu už žádné další. Ale milovníkům Podkrkonoší stačí hutný text a povedené ilustrace. Já prostě ty regionální knihy miluju.

29.10.2021 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Mám ráda příběhy, kde se řeší stará tajemství a které se odehrávají ve skoro poirotovských kulisách. Asi jsem se těšila příliš, příběh zdlouhavý a překombinovaný.

29.10.2021 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Skvělá literatura, ruský realismus - to je prostě sázka na jistotu. Ale není to čtení pro každého.

27.10.2021 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

To vůbec nebylo špatné.

26.10.2021 4 z 5

Dula Dula Michal Viewegh

Já mám pro autora slabost, pro to jeho snobství, občasnou ufňukanost, ale hlavně mě baví jeho schopnost sebeironie a také nesporný humor. V devadesátkách, kdy byl na vrcholu a jeho knihy se hojně prodávaly a zfilmovávaly, mě tolik nezajímal jako teď, kdy si dost nabil pusu, ale vzchopil se a jde dál. A já mu fandím. Akorát ta Dula nemusela obsahovat tu vycpávkovou rádoby divadelní hru, kterou akorát natáhl stránky...

25.10.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Ta umanutost, se kterou doktor Theo pronásleduje zločince, je obdivuhodná. Vlk samotář, který chytne stopu a nepustí. A návykové čtení, protože chceme vědět, jak to bude dál...

23.10.2021 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Roztomilá záležitost! Jsem nadšena. V jednoduchosti je síla. A nedejte plný počet, když je to vaše autobiografie.

20.10.2021 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Depka jako blázen. Výborné!

17.10.2021 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Franze Kafku prostě můžu. Zámek a Proces mám asi nejradši. Geniální.

16.10.2021 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Uf! Začátek (asi 100 stránek) naprosto brutálně nudné, hlavní hrdinka se chovala jako když je jí 12 let, rozmazlená, sebestředná, pokud měla mít psychický problém, nebylo to dotažené, abych k ní cítila špetku sympatií, akorát prudila rodiče a lidi kolem sebe, hlavně že jsne si minimálně dvacekrát přečetli, jak je inteligentní a svá... Jediná synpatická věc byla, že se začala zajímat o své prarodiče a sepisovat jejich příběh. Kniha mi přišla spíchnutá horkou jehlou, jednou byla Ema zapřisáhlá abstinentka, pak vyšlo najevo, že pila šampanské s klukem v autě, na plese, víno u matky Adama.. víno s Adamem na první schůzce. Zkrátka neslaná nemastná kniha.

16.10.2021 1 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Čtivá knížka ze současnosti. Chápala jsem pocity hlavní hrdinky, ale nějak mi ten její život připadal prázdný, a to nejen proto, že neměla děti. Žadné koníčky, žádné existenční starosti... I když z minulosti měla naloženo, nějak mi to její jednání nebylo úplně po srsti.

11.10.2021 3 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Kdo si rád občas vyvětrá hlavu lehčím žánrem, tady si přijde na své. Náladou mi kniha připomínala tvorbu Alexandry Potter, ale proč ne? Úplně bych to viděla jako film.

09.10.2021 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Uf, to byla jízda! Vynikající čtení, i když mi postava Miii na konci připadala až přespříliš kladná. Váhala jsem mezi 4-5 hvězdami, ale 4,5 se přece už zaokrouhlí nahoru. A jdu shánět autorčinu první knihu.

06.10.2021 5 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Kniha je autentickým příběhem Eriky Bezdíčkové, dívky, která zažila příšerné věci, přesto působila naživo tak optoministicky. Bohužel už přes rok tato dáma není mezi námi, kniha ale zůstává. A také videa, kde paní Erika vypráví. Doporučuji například pořad Neznámí hrdinové.

Valérie a týden divů Valérie a týden divů Vítězslav Nezval

Naprostý skvost české literatury. Ale asi ne pro každého.

Misery Misery Stephen King

Šílený! Bojím se ještě teď!

03.10.2021

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Jedna z mých prvních Kingovek. Báječné čtení!

Marinka Marinka Karel Hynek Mácha

Jsem zděšena, jak nízké hodnocení toto dílo má. Nebo spíš stavem čtenářské gramotnosti hodnotících čtenářů? Nevím... Uf!