Matri Matri komentáře u knih

Nero Nero Sarah Brianne

Kniha Nero bola naozaj vynikajúca.. Témou mi pripomína knihu od Riny Kent - Zvrhlý král (téma šikany na škole) plus v tomto prípade okorenené mafiou čo teda môžem!!!
V porovnaní so Zvrhlým kráľom to ale hlavná hrdinka knihy Nero nemala také ľahké - dostalo sa jej od spolužiakov mnohým modrinam, zlomeninam a otrasom mozgu takže dosť nálož! Samozrejme príbeh sa nezaobíde bez absurdit, kde zostanem pozerať, že to naozaj!?!? Ale tomu sa dá ťažko vyhnúť a ani mi to zas tak nevadilo. Niektoré časti boli zas taaaaak pekne napísané, že som mala aj slzu na krajíčku.
Hlavne postavy sa mi páčili ale zaujali ma aj vedľajšie hlavne Vincent, Mária, Chloe a Lucca. Veľmi ma zaujíma najmä Chloe - čo všetko sa jej v minulosti stalo a prečo ma v sebe až toľko traumy. Naozaj ju autorka vykreslila ako veľmi zaujímavu postavu. O vyššie spomenutých postavách budú ďalšie časti (celá séria má 8 kníh takže sa mam na čo tešiť)
Odporúčam určite prečítať!! Ja som to zvládla za 1 a pol dňa, lebo sa naozaj nedalo odolať a musela som otáčať stánky stále ďalej a ďalej.
Hodnotím 4,5 (verím, že ďalšie časti to ešte prekonajú a dosiahnu na hodnotenie 5)

26.11.2022 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Tak konečne je to za mnou. Veľmi som sa tešila...prvá časť Z krve a popela bola dobrá (takže za 3), druhá čast sa mi páčila o niečo viac (takže za 4) ale toto?? Za mňa zasa pád dole... Celých 400 strán (ok, okrem asi prvých 100 kedy sa ešte dielo niečo zaujímavé) som sa dosť nudila - samé rozhovory, konšpiracie a úvahy ako veľmi je Poppy dokonalá a špeciálna. Celé to bolo pretkane sexom (podotýkam tak toho tam bolo už až nadmieru veľa a aj za úplne bizarných okolností).
Čo stálo konečne za to, bolo posledných 200 strán, kedy sa konečne začali diať veci!!! A tie boli fakt parádne!!!
Keďže patrím k tým, ktorí musia dočítať celú sériu, tak sa teším na pokračovanie, a dúfam bude kniha zasa jedna z vydarenejšich! Nobolo to zle, ale zbytočne dlhé a keď sa konečne niečo dialo, tak akcia začala a hneď aj bolo po všetkom (... a poďme sa zasa o tom porozprávať).
Ale za ten koniec tlieskam (posledných 100 strán) - to by si zaslúžilo svoju vlastnú recenziu, lebo za tých 100 strán dávam určite plný počet hodnotenia!!!!
V konečnom dôsledku 3,5/5

18.11.2022 3 z 5

Zmiznutie sestier Hollowových Zmiznutie sestier Hollowových Krystal Sutherland

Na knihu som sa tešila a zároveň sa jej obávala. Ide o niečo úplne iné, ako čítam bežne (romantika, fantasy)... Toto je zmes viacerých žánrov - trochu krimi, veľa temnej fantasy, rodinného románu a aj hororu!

Dej plynie pekne. Ústrednou postavou a rozprávačkou je najmladšia zo sestier Iris. Pred 10 rokmi zmizla spolu so svojimi staršími sestrami Grey a Vivi. O mesiac sa z ničoho nič objavili doma. Nič si nepamätajú, len sa po návrate akosi zmenili... stmavli im oči, obeleli vlasy, majú mliečne zuby, ktoré im už kedysi vypadli, sú nadpozemsky krásne a neustále hladné.

Po 10 rokoch od ich návratu sa ich najstaršia sestra Grey opäť stratí. Sestry po nej pátrajú, zároveň ich sleduje tajomná postava... Postupne odkrývajú tajomstvá, nachádzajú stopy, ktoré im zanechala ich sestra a zisťujú tak skutočnosti ich zmiznutia a opätovného objavenia...

Bola to celkom jazda, miestami nechutné, miestami strašidelné (aj keď menej ako som čakala) a v závere horkosladké? Sama neviem čo si mám o knihe v konečnom dôsledku myslieť. Či som spokojná alebo nie

Ako som písala je to niečo iné a jednoznačne som rada, že som si to prečítala. Odporúčam prečítať, lebo na toto si musí každý vytvoriť vlastný názor. Môj je veeeelmi zmätený

13.12.2022 3 z 5