mautina7 mautina7 komentáře u knih

Základy pedagogiky Základy pedagogiky Iva Švarcová

Paní Švarcová je dáma s mnohaletými zkušenostmi, tedy ví, o čem píše. Učebnice je velmi čtivá, učím se z ní na státnice. Jediné, co bych jí vytkla je občasný nedostatek odstupu od tématu. Vzhledem k charakteru knihy by měl být text dle mého názoru více názorově nevyhraněný.

06.06.2016 3 z 5

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

Musím říct, že jsem se musela nutit, abych tuhle knížku přečetla. Když jsem byla v pubertě, četla jsem Adrianovy deníky ráda, ale asi už jsem z toho vyrostla :)

27.05.2016 3 z 5

Zaměřeno na talenty aneb Nadání má každý Zaměřeno na talenty aneb Nadání má každý Vladimír Dočkal

Knížku jsem četla kvůli svojí bakalářce. Je pěkně strukturovaná, autor hlavní myšlenky vždy na konci kapitoly shrnuje a logicky začleňuje. Oproti ostatním knihám na toto téma mi přišla nejlidštěji napsaná.

22.03.2016 4 z 5

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Knížku jsem pořídila za pár korun v Levných knihách a zase to byla trefa do černého. I přestože jsem v detektivkách dost vybíravá, tahle mě hodně bavila. Líbí se mi hlavně propracované psychologie postav. Až příliš často se mi u detektivních příběhů stává, že v nich nacházím nějaké logické trhliny, které mi maličko kazí celkový dojem. To ale není případ této knihy.

05.11.2015 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Dávám 4,5 hvězdičky, příběh je hodně hodně silný a rozhodně není pro slabé povahy. Autorovi bych vytknula, jen to, že ne používá vhodná slova, což mě často při čtení trochu otravovalo.. Každopádně, jen tak dál :)

29.11.2013 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Priznavam, ze jsem s knizkou dost bojovala. Pribeh je sice silny, ale prostredi mi nesedlo.. Cekala jsem vic :-/

25.10.2013 3 z 5

Intr Intr Ladislav Karpianus

Tahle knížka mě moc nenadchla. Je to sice pohodová oddychovka, ale štvaly mě tam ty korekce. Často mi totiž často přišlo, že text zhoršovaly spíš než vylepšovaly. Kapitolu, kterou vypráví Ukrajinec jsem přeskočila úplně, nebavilo mě to luštit :D

10.10.2013 3 z 5

Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky Miloň Čepelka

Přečteno a moudrá z toho nejsem. Dám tomu čas a zkusím si to přečíst někdy ještě jednou, ale zatím mě to nijak nenadchlo, protože jsem půlku povídek nepochopila, škoda...

12.09.2013 2 z 5

Plukovníkovi nemá kdo psát Plukovníkovi nemá kdo psát Gabriel García Márquez

Není knížka jako knížka... A tohle opravdu není nic z řadové četby. Pokud má člověk tu správnou náladu, dokáže více než velmi potěšit. P. S. Já jí měla :)

11.09.2013 4 z 5

Jízdenka do Říma Jízdenka do Říma Thomas Jeier

K této knize jsem se po několika letech vrátila a zažívala jsem znovu příjemnou melancholii spojenou s příběhem. Doporučuji přečíst, pokud je vám tématika jakkoli blízká...

11.09.2013 5 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Stejně jako první knihu jsem doslova zhltla, mám ráda takhle čtivé knihy... jen mi přijde, že se tam skoro nic nestalo :D Takže se těšim na další :)

10.09.2013 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Velmi vydařená kniha. Až do konce jsem netušila, kdo za tím vším stojí a to se mi líbilo :)

22.07.2013 5 z 5

Kdo se dívá,když spíš Kdo se dívá,když spíš Mary Higgins Clark

Dostala jsem jí k Vánocům asi před třemi roky, přečetla jsem jí a teď už si ani nevzpomenu, o čem byla.. Ale myslím, že nebyla nijak špatná... ale evidentně asi ani moc dobrá :D

18.05.2013 3 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Jedinečné, šokující, pobuřující, chvilkami až odporné. Prostě Palahniuk jak má být a jak ho máme rádi. Fakt fakt

26.04.2013 5 z 5

Zprávy o tobě Zprávy o tobě Catherine O’Flynn

Vřele doporučuji, líbí se mi, jak nás autorka do poslední chvilky napíná a také že příběh je veselý a melancholický zároveň.

23.04.2013 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tento díl patří k mým méně oblíbeným z celé série a vlastně ani nevím proč. Líbila se mi především scéna, když Harry zjistil, co má dělat se zlatým vejcem a také (jako v každém díle) vánoční kapitola.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Naturalismus... nic víc netřeba dodat, mě při čtení této sorty knih vždy pohltí beznaděj. Opravdu velmi realisticky napsaná kniha.

Poslední slovo Poslední slovo Ludvík Vaculík

Nejsem zrovna ročník, který by pamatoval události, kterých se fejetony v této knize týkají. Myslím si však, že mě kniha velmi obohatila a jsem ráda, že jsem jí vzala do ruky.

08.04.2013 4 z 5

Pan Tompkins v říši divů Pan Tompkins v říši divů George Gamow

Často jsem si při četbě připadala jako pan Tompkins - ospale a nechápavě.. Kapitolku o antihmotě a Diracově teorii jsem dokonce přeskočila. Myslím, že tam je ale i několik opravdu pěkných znázornění makrosvěta, které mi dokázaly přiblížit určité teorie kvantové mechaniky, o kterou se mimojiné velmi zajímám. Moc nevěřím tomu, že by to dalo nějakou významnou myšlenku naprostému laikovi..

30.03.2013 3 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Musím uznat, že tahle knížka byla ztráta času. Sice se dobře četla a pachatel nebyl zřejmý, ale celý ten příběh a problémy hlavní hrdinky mě celkem nudily. Možná být o pár let mladší, koukala bych se na celou věc trochu jinak... ale takto jen 2 hvězdy...

15.03.2013 2 z 5