Mercatino Mercatino komentáře u knih

Proč obrazy nepotřebují názvy Proč obrazy nepotřebují názvy Ondřej Horák

Pane Horák tak pěkné zpracování, které chybí hloubka, to je taková škoda. Graficky nádherně zpracované. Jde vidět, že se na tom vyřádili. A pokud jde o vysvětlování konceptuálního umění, to je vždy na hraně. Moc jsem to tvůrcům nevěřil a těžko říct, jestli tato kniha v této oblasti čtenáře někam posune, spíše kvůli povrchnosti zapadne, což je škoda, šlo z toho určitě vytěžit více. Pokud z grafického zpracování vytěžili maximum, mohli se snažit i u té hloubky, příběhu...

08.09.2020 2 z 5

Rodokmen Rodokmen Cullen Bunn

Pravděpodobně je to jen můj subjektivní dojem, ale celá série má dost kolísající schopnost udržet si danou kvalitu. Opět stejně jako u druhého dílu jsem zde mnoha věcem nevěřil. Nevěřil jsem Emině rodokmenu. Příliš mnoho nejasných zvratů, příliš mnoho postav, příliš mnoho nevyvážené improvizace. Škoda... Je to vážně dobrá série, ale ta nevyváženost mě sere.

15.08.2020 3 z 5

Ve službách andělů Ve službách andělů Mike Mignola

Doporučení od kamaráda, které potěšilo, ale co mě nepotěšilo je, že toho není v této sérií více. Protože já bych rád pokračoval :( Líbí se mi to všechno, ale je to jen nástřel toho co má přijít, takže než to ve skutečnosti přijde, tak to budu muset přečíst znovu. Nevadí, počkám si až toho napíšou více a pak si to dám na jeden chod. Martine díky.

13.08.2020

Zvrat Zvrat David Rubín

Co to má být za šílený komiks? Při čtení druhého dílu jsem si tuto otázku položil snad na každé stránce. Čím déle jsem četl, tím více jsem byl zmatenější. V komiksu začínám sám zapouštět kořeny a cítím se zde jako doma i když domov je to dost divný, zvláštní, extravagantní. Hrdinové mi přijdou neuvěřitelní a přitom jsou mi docela blízcí. A to je to, co pro mě charakterizuje Černá Palice. Je mi blízký tím, že hlavní postavy jsou více lidé, než superhrdinové.

08.08.2020 4 z 5

Skrytí Skrytí Stan Sakai

Na tomto dílu Usagiho už jde hodně cítit, že Stan Sakai si jede to svoje, stále podle jedné šablony, jen mění materiál s kterým pracuje. Takže 33 díl je podle mě jeden ze slabších dílů této série i když mě to pořád hodně bavilo, jen mě mrzelo, že tomu chybělo to kouzlo něčeho neznámého a nečekaného.

01.08.2020 4 z 5

České knižní obálky v edičních řadách: SNKLHU - Odeon (1953–1995) České knižní obálky v edičních řadách: SNKLHU - Odeon (1953–1995) kolektiv autorů

Ta kniha je nádherná, dobře udělaná, jen jí chybí pořádný příběh, stejně jako u knihy s 70 let s Albatrosem.

13.05.2020 4 z 5

Ani Bůh prý není neomylný -  Jak procházet osudovými změnami Ani Bůh prý není neomylný - Jak procházet osudovými změnami Sherre Hirsch

Kniha o tom jak se vyrovnat s prahovými změnami v životě. Vnímal jsem, že autorka ví o překračování prahů opravdu mnoho, ale sama si žádným složitým prahovým překročením nikdy neprošla. A právě asi proto v knize vystupuje velmi pokorně a s lidskostí. Čtení této knihy mi hodně pomohlo pochopit věci nedávno minulé a snad i nahlížení na věci budoucí a i na nahlížení samotné. Měl jsem pocit při čtení této knihy jako bych nepřišel na nic nového jen objevoval věci prožité a dosud nepojmenované.

09.03.2020 4 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Fantazie tak bohatá, že si připadám jako bych byl při čtení tohoto komiksu na drogách. Dvířka? Tak krásné jméno pro ženu jako je ona. Při čtení jsem nedýchal, škoda, že není pokračování, konec se otevřel a nikdo neví jestli se ty dveře zavřely nebo zůstali otevřené ...

29.02.2020 5 z 5

Změna k lepšímu Změna k lepšímu James Prochaska

To je kniha, která si na nic nehraje. Jedna z mála knih, která nám vysvětluje. Změna není lehké, vede k ní dlouhá cesta, na které se dost často dostaneme zpět. Tato kniha pomůže lidem ve pochopit jaké kroky ke změně vedou a uvědomění si na jakém bodu se každý zrovna nachází. Toto poznání může dát člověku jistotu, protože v této knize má takovou mapu, podle které se může znovu navrátit na svou cestu pokud s ní sejde, nebo na ní zakopne. Výborná a dá se říci i skromná kniha. Doporučuji každému, kdo se odhodlává k důležité změně.

27.02.2020 4 z 5

Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout Éric-Emmanuel Schmitt

Jednoduché, přímočaré, elegantní. Jen mi v tom chyběl větší oheň, zanícení, motivace. Tyto a podobné knihy se již vytvářejí jako podle nějaké šablony. Těžký začátek-někdo se objeví-předá moudro-hlavní hrdina zápasí sám sebou-po těžkém boji dojde k osvícení-vše chápe a začíná žít tak jak si na začátku ani nedokázal představit-na věky věků.

10.02.2020 3 z 5

Výlet do Španěl Výlet do Španěl Karel Čapek

Nezbývá nic jiného než se pustit Cestou na sever :)

19.08.2019 5 z 5

Pekelná malba Pekelná malba Stan Sakai

Tak to se povedlo, Stan Sakai a jeho cesta vzhůru. Dalo by se čekat, že úroveň Usagiho komiksů bude s přibývajícími díly upadat, ale toto je důkaz, že tomu tak není a nebude.

26.05.2019 5 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Sandman je fantastickéj a proto se mohli více zaměřit přímo na NĚJ. Chce to zkrátit a osekat. Občas jsem se ztrácel ve světě fantazie, ale vždy když se objevil Sandman, stálo to za to. On je ta kvalita, chci jeho příběh, nic jiného !!!!

25.05.2018 4 z 5

Kniha větru Kniha větru Džiró Taniguči

Skvělá, skvělá myšlenka. Super konec :) Každopádně cítím, že to provedení někde vázlo...

21.05.2018 3 z 5

Červený škorpion Červený škorpion Stan Sakai

Usagi, Usagi, Usagi, ty mě nenecháš na pokoji. No tak další díl za námi a nezbývá nic jiného než čekat na další a nebo číst znovu, ty co jsem už četl, což by mi vůbec nevadilo. Tento díl super, sensei Suzuki na konci se zachoval jakosprávný borec. Potlesk i za Usagiho přesný sek.

17.05.2018 5 z 5

Senso Senso Stan Sakai

Je to zakončení serie Usagiho Yojimba? Pokud ano, pak jsem si to představoval úplně, ale úplně jinak. V každém případě je tento díl naprosto svůj. Na konci mi proběhly vzpomínky všech předchozích dílů a tento mi tam zapadl také a přitom vůbec né. Tento díl je tak nějak zvláštně dokonalý a není to tím, že jsou tam sci-fi prvky, ale spíše tím, že se loučíme s těmi, které jsme tak dlouho poznávali.

13.05.2018 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Dokonalé oddechové, stačí se jen uvolnit, otevřít oči, nadechnout se a vstoupit do světa pravidel vlčí smečky, ovzduší dominance, vůně krve, a touhy být sám sebou. Mercy jako průvodce tímto světem je úžasná. První kniha, kterou jsem si přečetl jen kvůli tomu, že se mi líbil přebal knihy a stálo to za to.

17.03.2018 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Tak tady se jede hned od začátku na plný plyn. Obrovské překvapení. Žádný čas na nějakou přestávku!!! To je jízda na jeden zátah. Nevím co jsem čekal, ale podle přebalu to vypadalo lehce nedůvěrýhodně a ono je to silně vyzrále fantasy s jasnými charaktery, které Vás nenachají na pochybách o tom, jestli se budete nudit, nebo ne !!!

Tak těším se na tu jízdu, protože skoro všechny ostatní díly mají lepší hodnocení, než li tento první díl. Waw :)

15.01.2018 4 z 5

Dobytí Everestu  (komiks) Dobytí Everestu (komiks) Lewis Helfand

První uskutečněný výstup na Everest? Spolupráce, štěstí, přátelství. Pěkné, stručné, strhující. Jednohubka, která je velice povedená. Hlavně ta kresba opravdu vystihuje vše podstatné, pecka.

15.10.2017 5 z 5

Batman: Soví město Batman: Soví město Scott Snyder

Na tomto díle se mi mnohem více než samotný příběh, líbily více příběhy vedlejší. Např. příběh o otci Alfréda, Freezovi, a elektrikářce Harper. Batman si udržel i v tomto díle vysokou úroveň, každopádně za prvním dílem pokulhává, a ani ta všechna akce tomu prostě nepomůže. Samotný příběh o ztraceném bratru se mi zdál trošku fádní a moc mě to nenadchlo. Takže vedlejší postavy drží prostě tento díl nad vodou, jinak by šel ke dnu.

28.07.2017 4 z 5