Mercatino Mercatino komentáře u knih

Vzdor osudu, část první Vzdor osudu, část první Jeff Lemire

Ve třetím díle jsem občas ztrácel dech nad odvahou a sebevědomím tvůrců tohoto komiksového díla. Zlomový díl v šíleném světě. V tomto díle mi došlo, jak je to všechno promakané a do detailu promyšlené, smekám. Okamžitě si jdu objednat další díly.

08.08.2020 5 z 5

Sledgehammer 44 Sledgehammer 44 Mike Mignola

Tak to by nešlo. Škoda papíru. No nevím jaký byl záměr tohoto komiksu, ale mě minul.

31.07.2020 1 z 5

Zdenek Seydl a knihy Zdenek Seydl a knihy Barbora Špičáková

Toto kniha mi úplně změnila pohled na knižní kousky našich babiček a dědečku. Toto je kniha, která zachrání tisíc dalších. Tady nelze nic vytknout, protože toto dílo je dokonalé.

13.05.2020 5 z 5

Albatros: 70 let na křídlech dětské literatury Albatros: 70 let na křídlech dětské literatury Jan Halada

S touto knihou si uvědomíme jaké poklady jsou kolem nás. Kniha je krásně provedena, ale chybí mi tam více příběhu a historek, které bych klidně vyměnil za ty jména. Protože takto to vypadá spíše jako nějaké rejstřík, než zajímavá kniha.

12.05.2020 3 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

No to byl hodně těžký porod. Já jsem se toho tak bál, že teď nevím, jestli mé očekávání se naplnily, protože jsem je měl před čtením a nebo tomu tak skutečně bylo, protože to na mě tak působilo i tak.

Komiks je krásně zpracovaný, ty barvy a panely jsou dokonalé. Těžko již to někam posouvat, v tomto směru se jedná o umělecké dílo a Nikkarin se krásně v tomto komiksu vyřádil.

Každopádně příběh mi nesedl tempem, příliš rychlý a přímočarý. Při čtení jsem se dožadoval zpomalení, rozvinutí a ono se to jen zrychlovalo a posouvalo dále. Připadal jsem si jako násilím tlačený, tam kam se mi vůbec nechtělo. Měl jsem spoustu otázek, nedostal jsem odpovědi. Postavy a svět měly potenciál se krásně rozvinout, ale nedošlo k tomu. Na mě šílené tempo, které jsem nestihl nijak pozitivně strávit.

Nikkarin nám ukázal krásný svět, ze kterého mám pocit, že mi nic nezbylo.

08.02.2020 2 z 5

Síla zvyku Síla zvyku Charles Duhigg

Toliko zbytečného čtení už jsem dlouho neviděl. Kniha nic moc nedává, protože je to jen spousta příběhu, které poukazují na to jak zvyku fungují, ale na to jak je vytvářet a měnit :) Každopádně v příbězích najdete spoustu zajímavostí, například o tom jak velké korporáty využívají naše zvyku k tomu, aby dokázali manipulovat s masami lidí.

13.08.2019 2 z 5

Thonet: Porýní, Vídeň, Morava Thonet: Porýní, Vídeň, Morava Jiří Uhlíř

Kniha, která svými informacemi určitě obohatí každého, koho fascinuje historie nábytku i historie sama obecně. Thonet je fenomén, ale až po přečtení této knihy jsem si dokázal uvědomit jak velkým přínosem pro celý svět tato značka je.

10.07.2019 5 z 5

Technika Pomodoro Technika Pomodoro Francesco Cirillo

Absolutně zbytečná kniha. Technika je neflexibilní, nepružná a nepřizpůsobivá. Má i své plusy, ale většinou se nedá aplikovat na práci ve které komunikujeme s lidmi. Kniha je zdlouhavá a vše podstatné najdete ve shrnutí na konci knihy (dvě stránky). Jen žumpa na peníze, překvapuje mě, že Melvil takovou blbost vydalo.

07.07.2019 odpad!

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Kniha která může být pro někoho v dnešní digitální době, něco jako světlo na konci tunelu. Cítím Bujo pro mě osobně je jako záchranný kruh, který se mi objevil na rozbouřeném moři života.

04.07.2019 5 z 5

Y: Poslední z mužů 1 - Jako jeden muž Y: Poslední z mužů 1 - Jako jeden muž Brian K. Vaughan

Komiks je svižný a svěží. Vůbec jsem se nenudil a mrzela mě pouze jedna věc, a to ta, že nemám další díly :(

06.06.2019 4 z 5

Dvě stě sošek jizo Dvě stě sošek jizo Stan Sakai

Kouzelný povídka v tomto komiksu je o výrobě japonské omáčky Shoyu, tato povídka v komiksu daleko předčila všechny ostatní a dokonce u první detektivní povídky jsem se tak zamotal, že jsem na konci nevěděl kdo je kdo a proč je kdo vlastně viníkem.

30.09.2018

Hlad Hlad Knut Hamsun (p)

Při čtení knihy Vás bude doprovázet pocit děsu, přejídání a úzkost jakou jste dosud nepoznali. Hlad je jednoduchá cesta k šílenství a skrze tuto knihu do něj nakouknete.

18.07.2018

Zápisník smrti 3 Zápisník smrti 3 Tsugumi Ohba

Trojka je nezbytná k tomu, aby jste se mohli propracovat dál, ale o měsíc později už si nevzpomenete o čem vlastně byla :)

11.06.2018

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Tato knížka moji přítelkyni dokonale vystrašila, a má být proč, protože ode dneška už žádné kompromisy dělat nechci. Končím.
Bez tréninku je tato knížka k ničemu. Ale s tréninkem, kdy si budete zkoušet poznatky budete se určitě ze dne na den zlepšovat a tato knížka Vám nakonec dá, více než jste si dokázali představit.

11.06.2018

Ďábelský pár Ďábelský pár Maryse Dubuc

Tento komiks mění směr, přehodil výhybku. Což nic nemění na tom, že pořád jedeme ve stejném vlaku jménem PUPÍKY. Je to zážitek, který se rozhodně vyplatí zažít :)

Souboj krásek Souboj krásek Maryse Dubuc

ROK 2018 - měsíc květen. Tento rok a tento měsíc si budu pamatovat, protože jsem potkal PUPÍKY. Květen ve znamení Pupíků prostě stál za to, skvělý zážitek na který se jen tak nezapomíná.

Nad ošklivkami zataženo Nad ošklivkami zataženo Maryse Dubuc

Dávejte pozor, Pupíky jsou vysoce návykové!!! Super originálni dárek pro toho na kom nám záleží. I dvojka pekelně dobrá. Jen chudák Nudle :(

Pouta přátelství Pouta přátelství Maryse Dubuc

Víte o něčem co vám tak rychle dokáže zlepšit náladu jako Pupíky? Ohňostroj emocí pokračuje na plné obrátky a jedinou nevýhodou těchto komiksů je, že jich je tak málo.
Pouta přátelství dostojí svému názvu se vším všudy a na konci se budete ptát, jak je to jen možné, že mě to tak baví? Kouzelné.

25.05.2018 5 z 5

47 róninů 47 róninů Stan Sakai

Komiks nedosahuje kvality Usagiho příběhu ani v četbě ani v kresbě. Občas mi to přišlo takové mdlé, těžko jsem hrinům věřil. Ušákovi a ostatním zvířatkům prostě člověk neodolá. Všichni ti samurajové v tomto komiksu mi přišli stejně nakreslení jako přes kopírak. Ztotožnění s hrdinou zde neproběhlo.

Líbil se mi začátek, kdy dojde k urážce samotného Asana a následnému trestu ve formě sepuku, pak to jde tak nějak volně a mám pocit, že i když se pořád něco děje, tak se vlastně neděje vůbec NIC.

22.05.2018 3 z 5

Leonardo je génius Leonardo je génius Turk (p)

Ne, toto ne, čekal jsem kromě humoru i něco, co mě posune dále, bohužel. Do dalšího čtení určitě velké NE.

21.05.2018 2 z 5