metrolog metrolog komentáře u knih

Bestie z Tamberku Bestie z Tamberku Jaroslav Velinský

Asi bych se jen opakoval s ostatními hodnoceními. Takže zkrátka; velice solidně napsaná oddechová detektivka, která české detektivní literatuře rozhodně nedělá ostudu a většinu čtenářů svojí nadprůměrností nezklame. Líbila se mi.

17.11.2013 4 z 5

Maigretovo pařížské léto Maigretovo pařížské léto Jan Cimický

Další oddechová detektivka, která asi nikoho nepřekvapí, ale také neurazí. Popravdě řečeno, líbila se mi. A to je myslím dost dobrá pochvala. :-)

10.11.2013 4 z 5

Vzpoura mrtvých Vzpoura mrtvých Otomar Dvořák

Úvodní kratší povídka Příšerný jezdec mě popravdě řečeno moc neohromila a tak jsem už nic moc nečekal. Ale to jsem se mýlil! Další povídka Vzpoura mrtvých už bylo jiné kafe. To už byla prostě první liga. Ale to stále nebylo všechno, neboť následovala brilantní novela Mrtvý luh. Je to to nejlepší v této kategorii co jsem za poslední léta četl a to nejenom z tuzemské tvorby. A protože úvodní povídka byla vcelku krátká, ani za ní nestrhávám hvězdičku a knihu hodnotím plným počtem bodů.

13.07.2013 5 z 5

Super kniha. Přesně podle mého gusta. Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi vtipné a humorné čtení.

23.06.2013 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Opět velmi povedená kniha. Jen tak dále ...

23.06.2013 5 z 5

Lovec záhad Lovec záhad Arnošt Vašíček

Překrásná výpravná kniha o cestách pana Vašíčka do všech možných koutů světa. Pozor, tato kniha je spíše cestopisem (pan Vašíček je skvělý vypravěč), a tak nečekejte žádné velké luštění záhad, ty jsou tady maximálně jen naťuknuté. Graficky je kniha provedená skvěle a fotografie a mapy jsou opravdu výborné. No, a abych zase jen nechválil, bohužel se zde také vyskytují, i když v nijak velké míře, gramatické chyby a překlepy. To je takovým malinkým kazem na jinak skvělé knize. Za mě plný počet hvězdiček.

03.04.2024 5 z 5

Synchronicita Synchronicita Aleš Pitzmos

Kniha není špatná. Kloubí se v ní více žanrů, od hororu, válečného románu, thrilleru až po fantastiku. Když si to ale podle těchto kategorií budu hodnotit, tak jako sci-fi velmi slabé, jako válečné dost slabé, jako horor sotva průměrné a jako thriller asi vcelku obstojné. Je až s podivem, že nakonec tento spletenec nehodnotím vůbec špatně, ale daleko výš než by byl průměr ze včech jednotlivých žánrů. Nějak si to všechno sedlo do sebe a výsledek je alespoň u mne pozitivní - dávám 4 hvězdičky.

02.08.2022 4 z 5

Tajný projekt KGB Tajný projekt KGB Vladimír Liška

Po přečtení knihy tohoto autora s názvem "Kdo otevřel bránu pekel" jsem mu dal ještě jednu šanci po vzoru Cimrmana, zda bude i tato tak slabá jako ta první. A nebyl jsem zklamán (tedy vlastně zklamán jsem byl) - ano byla. O tajném projektu se samozřejmě nedovíte nic! Ono se v podstatě, pokud se touto literaturou alespoň trochu zajímáte, nedovíte nového také nic. Navíc to málo se neustále opakuje, zdroje povětšinou chybí, zdá se, že jsou získány z jiné záhadologické literatury a originální zdroje jistě autor neviděl ani z vlaku. Je jasné, že se autor tímto tématem vůbec nezajímá a napsal takové nepovedené slohové cvičení na téma Dänikenovy omyly, aneb jak to vidím já. Ono když se podíváte jen na názvy všech 112 knih autora, které jsou zde uvedené, musíte zákonitě nabýt dojmu, že je odborník prakticky na všechno (a na nic). No, více už toho od tohoto autora raději nebudu zkoušet, protože obecně velmi nerad dávám tak nízká ohodnocení.

19.07.2022 1 z 5

Bludy Erika N. Bludy Erika N. Josef Nesvadba

Chvílemi trochu chaotické a poplatné době vzniku. A korunu tomu nasadil doslov jakéhosi normalizačního vědce, který s nenávistí sobě vlastní, nenechal na Dänikenovi ani nitku suchou. Bez toho by to pravděpodbně ani nevydali. Od pana Nesvadby jsem tedy četl zatraceně lepší knihy.

26.03.2021 3 z 5

Výbuch pod Kotlíkem Výbuch pod Kotlíkem Vladimír Kovářík

Velice se mi tento napínavý příběh líbil.

06.02.2021 5 z 5

Jan Žižka z Trocnova Jan Žižka z Trocnova Otomar Dvořák

Výborná výpravná kniha mapující životní pouť Jana Žižky z Trocnova. Autoři putují po nejdůležitějších místech spjatých s tímto naším asi největším vojevůdcem. Rozhodně se nejedná o suchopárné shromáždění faktů, i když informací zde je dost a dost. A tak mix cestopisu, dějepisu a fiktivních dobových deníků vycházejících z historických reálií - do sebe výborně zapadá a dopňuje se, což velmi osvěžuje četbu. To vše je doplněno spoustou fotografií, většinou z natáčeného úspěšného seriálu. A jelikož pan Dvořák má blízko k různým záhadám a tajemstvím, a je výborný spisovatel, nelze než všem tuto knihu doporučit. Takže moje hodnocení je asi jasné... 5 hvězdiček

03.01.2021 5 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Pavlnka: Je to kniha Za ledovou bariéru https://www.databazeknih.cz/knihy/gideon-crew-za-ledovou-barieru-313075 proč je až 4 v sérii se dočteš třeba zde https://www.seqoy.cz/index.php?zobraz=detail&ref=moto&id=27236

30.12.2020 5 z 5

Návrat nejistý – Po stopách největších záhad Návrat nejistý – Po stopách největších záhad Ivan Mackerle

Skvělá kniha o záhadách a také o dobrodružství při jejich objevování a řešení.

20.12.2020 5 z 5

Chrámová věž Chrámová věž Jan Cimický

Lehká detektivka, ve které se i ledacos dozvíte. Kdo má rád autorův styl psaní, nebude zklamán. Ale připouštím, že ne všem se musí líbit. No, já osobně jsem spokojený byl.

03.08.2020 4 z 5

Samá voda Samá voda Ludvík Souček

Přečteno ze zvědavosti a také z "povinnosti" mít načteno celé Součkovo dílo :-) V knize se nachází vše, co se mi na Součkovi líbí, ale také vše, co mi na něm vadí. Nicméně na svoji dobu slušná "Magnetovka" na objednávku soudruhů.

03.06.2020 4 z 5

Anna, Max a Upíří dýka Anna, Max a Upíří dýka Jack Henseleit

Pěkná knížka, kterou si myslím i jako oddechovku mohou přečíst všichni. Námět i děj je vcelku jednoduchý, ale příběh má spád a pěkně se čte. Možná, že by tento námět dovolil i více propracovaný příběh, ale... Popravdě nedovedu to posoudit, vždyť knížka je určena pro děti a těm se myslím líbit bude. Ačkoliv dospělák, dávám 4 hvězdičky :-)

26.12.2019 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Určitě to není špatná kniha. Jen si musím postesknout nad tou délkou. Přiznávám se, že jsem si od ní odskočil ještě k dalším dvěma, nějak jsem to prostě najednou nedal. Také si nejsem jistý, jestli po závěrečném rozuzlení mám vůbec chuť na další ze série. Ale kniha i série si jistě své skalní čtenáře najde.

28.12.2018 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Kniha dobrá, možná ten střed se trochu moc natahoval. Četl jsem zakoupenou elektronickou knihu a ta byla opatřena trochu jinou obálkou. Pro mne byl zavádějící na ní uvedený velký nápis "Předloha pro kultovní seriál". Takže pozor, nejedná se o kultovní Městečko Twin Peaks, ale jiný seriál s názvem Městečko Pines.

16.12.2018 4 z 5

Jeden a dvacet detektivů Jeden a dvacet detektivů * antologie

Výborná sbírka detektivních povídek, včetně představení jednotlivých autorů. Nicméně zdá se mi, že Eva Outratová A. Christie ve velké oblibě zrovna neměla :-)

19.07.2018 5 z 5

Mokrá hrobka Mokrá hrobka Eduard Huth

Klasická komunistická detektivka edice Magnet. Vyšly v ní i lepší.

16.03.2018 2 z 5