micha-ella micha-ella komentáře u knih

Calaway Calaway Zora Castillo

Jak tohle komentovat? Pomůžu si tím, že namátkou vyberu tři věty z této knížky:
,,Duše se jí vznášela na obláčcích něhy."
,,Tichý pláč byl jejím jediným společníkem".
,,Lež jí ležela v srdci."
A jeden popis osoby: ,,Nádherně vlnité vlásky v barvě čokolády, oči pomněnkově modré, lemované krásnými hustými černými řasami a obočím, které bylo dokonalé. Už teď měla ta malá bytůstka rty smyslné, plné a krásné. Byla křehká jako andílek..." no, stačí, že jo?
A taky tam bylo pár hrubek. Zas se to od sté stránky dalo jen přeskákat.

11.10.2020 1 z 5

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Nesoudím knížku podle chování hlavní postavy, ale podle stylu, jakým je psaná a jak mě těší jí číst. Po předchozí náročnější četbě se mi tahle knížka docela líbila, vyhovoval mi příjemný lehký sloh.

10.10.2020 4 z 5

Temná komora Temná komora Susan Faludi

Nebylo to sice moje kafe, ale obdivuji autorku pro její inteligenci, důkladnost a vytrvalost při sbírání informací o její rozvětvené rodině, oceňuji znalosti o maďarské historii. Chvílemi se ta knížka čte jako dějepis, chvílemi připomíná diplomovou práci, zajímavé pasáže o rodině a autorčině otci jsou místy až šokující. Otcův dobrodružný život je plný zvratů - prohnaný, vychytralý despota proměněný ve stáří za dámu - proč? Přečtěte si.

06.10.2020 4 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Tuhle knížku jsem si vypůjčila kvůli názvu, osudy autistů mě zajímají, ale byl to omyl. Je to příběh pro náctileté, plný bezobsažných dialogů, nucených kontrastů postav, romantický děj mi vůbec nesedl. Nebavilomě to.

01.10.2020 2 z 5

Manželka Manželka Alafair Burke

Celé to bylo rozvláčné, pomalé, dlouhé úvahy, dlouhé dialogy (v životě to tak chodí, ale v knížce toho na mne bylo moc). Kdybych četla s přestávkami, asi bych se nevyznala v tom množství postav, v právnických fíglech a v intrikách podnikání, ale námět mě zaujal a postupně se motivy jednání vyjasňovaly a bylo to docela napínavé. Konec mě namíchnul, jako tak často, když náhle přijde velký zvrat - pro mne zbytečný.

07.09.2020 4 z 5

Teplo domova Teplo domova Kamila Shamsie

Dobře napsaný román, ale od strany 200 pro mne začal být hodně nepravděpodobný. Zejména ta jistota v podstatě hloupé holky, že jí naaranžovaná scéna v parku vyjde přesně tak, jak si ona naplánovala, no nevím, ani chování syna ministra nebylo pak věrohodné. Komu stranit? Jistěže ne teroristům. Ale já nestraním ani imigrantům ani jejich dětem, narozeným už v cizině, ti všichni by měli bezezbytku přijmout pravidla ciziny nebo se vrátit domů ke kořenům. Vypůjčím si myšlenku jedné z postav , tuto větu: ...nejde o nic jiného než o jednoho britského občana, který se k národu otočil zády a vyměnil ho za uskupení, jež si libuje v ukřižovávání, stínání hlav, bičování, napichování hlav na kůly, dětských vojácích, otroctví a znásilňování.
A bohužel, teplo domova a sourozenecká láska to nezachrání.

30.08.2020 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Až na ten přemrštěný konec to bylo docela čtivé. Když se člověk nevyzná v postavách příběhu, je to k zlosti - tady to bylo záměrem, ovšem ne ve všech detailech domyšleným. Někoho někam tlačit a pak ho zachraňovat? Důkaz s neobjednaným vínem byl úplně mimo - kdo by ho tak pochopil? A další zvláštní úvahy... Divné.

29.07.2020 3 z 5

Všichni jsme děti bohů Všichni jsme děti bohů Erich von Däniken

Četla jsem všechny autorovy knížky a v každé z nich je množství malých důkazů o vzniku naší civilizace. Veřejnost je nazývá spekulace, hypotézy, doměnky. Pro mne jsou to zajímavé záhady, ke kterým se opakovaně ráda vracím.

05.06.2020 3 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Tak to byl docela dobrý příběh s napětím, ale styl psaní v přítomném a budoucím čase mi hodně vadí a k tomu i pár nelogických nesrovnalostí - včetně konce. Přesto dávám čtyři hvězdičky - autorka chtěla mít hlavní postavu nesvéprávnou, nezodpovědnou, vulgární blbku a to se jí povedlo, popisy prostředí taky. Jen to vysvětlení celé té záhady mi vůbec nesedlo.

26.05.2020 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak já nevím. Připadala jsem si, jako když mě někdo nalákal na bezvadný seriál - tolik výborných komentářů - a pak mě nechal koukat na béčkovou americkou telenovelu!
I k druhé polovině knihy jsem měla pár výhrad, celkově mě to zklamalo.

26.02.2020 3 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Přemýšlím, proč tolik čtenářů dalo této knížce jen tři hvězdičky, tak jako já. Já bych vždy potřebovala deset hvězdiček, jinak je každé hodnocení nespravedlivě nepřesné. Z osobního hlediska tedy můžu dát jen tři za to, jak mě knížka bavila. Ale objektivně bych obsah určitě neoznačila za nudu, slabotu, nebo dokonce odpad. Je to chytrý, složitý a dobře rozvinutý příběh, který by jen tak někdo nedokázal sestavit a napsat. Mně vadily a zdržovaly odbočky do osudů natáčených postav, ač měly souvislost s hlavní osou a taky hlavní hrdinka a její hloupá řešení vzniklých situací. Ovšem to byl jistě záměr autorky, ona takovou postavu ztvárnila záměrně.

04.01.2020 3 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Omylem jsem tuto knížku považovala za přečtenou, ale pak jsem zjistila, že mě spletl název Rodina odvedle. Téměř stejný jako Manželé odvedle (Lapena). A ta se mi moc líbila. Proto jsem si Rodinu odvedle nesla s těšením domů. Ale byl to další omyl, začíst se do mí musíte bez přestávky, jinak zapomenete jména a kdo ke komu patří. Atmosféra Zoufalých manželek jak vyšitá, ovšem obsah ne. A na Manžele odvedle rozhodně nemá.

22.12.2019 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Věta autorky: Klíč je v tom čtenáře donutit, aby chtěl otočit na další stránku! Já stránky otáčela bez zastavení, nemohla jsem od této knížky odejít a přečetla jsem jí na jeden zátah. Doporučuju!

30.11.2019 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Začátek mě skoro odradil - tolik postav! Začala jsem si zapisovat jména, abych se líp orientovala, potřebuji se při čtení vyznat i ve vedlejších rolích. No, ztrácela jsem se. Prolínáni dvou časových linií bylo důvodné a logické, ale já nemám tento styl ráda, tajemství bylo taky zřejmé, škoda. Asi jsem čekala něco jiného, protože i příběhy těch dětí se mi zdály jako sesbírané z jiných knížek o sirotčincích, celkově mě to docela zklamalo.

19.11.2019 3 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Do třetice - dobrý námět, ale natahovaný jak guma, příběhy vedlejších postav jsem měla chuť přeskakovat, celkově dost nereálné. Takto by policie nejednala, ani co cítí člověk ve vegetativním stavu nevyznělo pravděpodobně. Pro mne průměr.

07.10.2019 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Myslela jsem, že to bude odpočinková knížka přesně pro mne, ale na straně 200 jsem četbu definitivně vzdala. Možná bych ke konci pochopila, proč se mi to zdá tak planý a bezduchý, ale už se mi to ani nechtělo prolistovat a přeskákat, škoda času.

08.08.2019 2 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Tahle knížka je složená ze tří příběhů, kdy každý by mohl být úplně samostatný, má hodně krátké kapitoly a hodně prázdných stránek, jakoby autorka nastavovala co se dá, aby docílila určitý počet stran. Hlavní příběh je naprosto absurdní a celé je to nepříjemně depresivní.
Nechápu, proč většina komentujících popisuje děj - k čemu? Kdo to četl, ten popis děje nepotřebuje, kdo to ještě nečetl, dozví se zápletky a pak už ho to nemůže bavit.

23.06.2019 3 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Nemám ráda, když příběh začíná z několika stran, počet postav narůstá a souvislosti se vyjeví až později. Málem jsem tu knížku odložila, Vadilo mi taky, že policie řeší věci, které už čtenář zná a ty jejich úvahy mi proto připadaly jako vata v textu, ačkoliv měly zvyšovat napětí. Ale nejspíš je moje vina, že už mě detektivky nebaví tolik jako dřív.

11.04.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Bezva odpočinkové čtení, jednoduchý styl jen s nutnými popisy, snadná orientace v ději. Dokonce si začínám zvykat na ten proklatý přítomný čas! Líbilo se mi to stejně jako Manželé odvedle.

08.01.2019 4 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Bezpochyby literárně kvalitní novela, ale příběhy jednotlivých postav jsou tak pochmurné a bezvýchodné, že jsem je chtěla mít rychle za sebou. Knížku jsem přečetla během jednoho večera, mám jí za sebou, ale leží mi v hlavě.

28.11.2018 4 z 5