micha-ella micha-ella komentáře u knih

Bez tváře Bez tváře Lucie Salová

Určitě je dobře, že se o této psychické poruše píše. Ale styl této knížky je podle mne hodně školácký, místy až trapně, pochvalné komentáře chápu jen kvůli námětu.

20.01.2022 1 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Začíst se bylo docela obtížné, ale chytila mě a moc mě bavila dějová linka Grega a Helen. Škoda, že hodně situací nebylo dovysvětleno, v tom se shoduji s komentářem ,,,duben", při čtyřech stovkách stránek pro to bylo místa dost, leccos jiného se dalo vynechat. Konec už mi taky neseděl.

06.01.2022 3 z 5

Přežívá nejsmutnější Přežívá nejsmutnější Margaret Atwood

Trochu jsem se spletla, tady mě autorka zas až tak nepobavila. Měla jsem to číst dřív a ne v dnešní době koronaviru, nových mutací a nových vakcín...

25.12.2021 3 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Nevím, proč mě pokračování nějaké báječné knížky tak často zklame. Svědectví oproti Příběhu služebnice se mi zdálo takové neucelené, tři linky vyprávění se mi pletly v čase, možná i kvůli změnám jmen. Seriál, který tady leckdo zmiňuje, jsem neviděla, ale tahle knížka mi pro množství intrik a konspirací připadala spíš jako četba pro muže.

20.12.2021 3 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Ne a ne se začíst, pro mne moc postav a děj od začátku tak podrcený a pomíchaný, že jsem to nakonec odložila. Raději ani nehodnotím hvězdičkami.

13.12.2021

Sny jako řeč nevědomí Sny jako řeč nevědomí Robert A. Johnson

Přečteno napůl. Mám ráda filozofické a psychologické knížky, ale tahle mi tedy neseděla. Autor sice moudře říká, že - sen je portrétem snícího člověka, že své sny můžete považovat za zrcadlo, které odráží váš vnitřní charakter, ty stránky vaší osobnosti, které si plně neuvědomujete - ale pak toto tvrzení rozvádí do takových absurdností, že jsem je chtě nechtě přeskakovala a místy si říkala něco o naprosté kravině.

06.12.2021 2 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Střídání kapitol - minulosti a současnosti, to já nesnáším, takže jsem četla nejdřív minulost a až v polovině napojila druhou časovou linii. Šlo to, ale nelíbilo se mi v tom příběhu skoro nic. Takhle se někteří lidé chovají a tak jednají? Brrr! Námět mě měl odradit hned od začátku, prostě špatná volba.

01.11.2021 3 z 5

Hranice už nejsou, tati Hranice už nejsou, tati Miroslav Pech

Já mám víc výtek. Zbytečné vulgarity, moc surovostí. A ten nákup vážil skoro deset kilo - zkuste nést desetikilovou igelitku plus velkou tašku s dekou a oblečením plus čtyřleté dítě tmavým lesem mimo cestu. Celý ten příběh je hodně přehnaný.

30.10.2021 3 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Pro mne trochu moc lapání po dechu, nepravděpodobných scén, přehnaných úleků atp. Buď špatný překlad nebo tak neobratná stylizace, že jsem místy pochybovala o smyslu některých vět. Nezaujalo mě to, nelíbilo se mi to.

28.10.2021 2 z 5

Nejvyšší čas vypadnout Nejvyšší čas vypadnout Claire Askew

Ke komentáři těžko hledám slova. Tohle se ve světě děje - a pomalu se takové případy sunou i k nám. Je to dobře napsaná knížka, ale při čtení mi dobře nebylo.

29.09.2021 3 z 5

Tajnosti a lži Tajnosti a lži Brenda Novak

Odložila jsem, tento způsob romantiky pro mě není.

21.09.2021

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Mám SF ráda, ale tohle mě nebavilo. Je to knížka spíš pro mládež, nakonec jsem to vzdala.

18.09.2021

Kruh Kruh Rona Halsall

Asi tak do poloviny mě to docela bavilo. Pak byl předem předpokládaný zvrat podaný dost divně, nepřirozeně, nereálně. Kdyby proběhl pozvolna, tak bych chování postav věřila, ale takhle? Je to moje druhá knížka od této autorky, po třetí už rozhodně nesáhnu.

12.08.2021 3 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Můžu doslova opakovat své hodnocení jiné autorčiny knížky - i tohle je složitý příběh s hustým dějem, s napětím, s překvapením i předem očekávaným vyústěním. Doporučuji pro fajn odpočinek. Některé její knížky mi nesedly, ale vždycky se divím, kam chodí pro inspiraci a jak umí zacházet se zvraty v ději. Tady ubírám hvězdičku za malou pravděpodobnost celé té historie, je v ní mnoho míst, která jsou nadsazená a sem tam pro složitost něco chybí.

01.08.2021 4 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Bezvadná oddychovka. První část jsem přečetla mojí metodou, pak už to nebylo nutný. Chvílemi trochu jako červená knihovna, ale chytře zkombinovaný příběh, bavilo mě to. Na konci kapitoly 34 už jistě každého napadne, že předposlední věta není pravdivá, ale nevadí, spíš naopak.

25.07.2021 5 z 5

Past lží Past lží Tarryn Fisher

Tak mě ta antihrdinka bavila, vtipná mrcha, ačkoliv jsem si zpočátku říkala - kam jsem to vlezla? Zkusími další knížky této autorky.

03.06.2021 4 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

To se nedalo...

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Příšerný přítomný čas! Ani mě nenapadne to číst, stačilo prvních pět stránek. Proč tohle autoři nebo překladatelé dělají?

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Divně psaná detektivka, nezaujala mě.

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Zdlouhavý, nezáživný, spíš pro náctiletý, nebavilo, vydržela jsem to docela dlouho, ale dost!

07.05.2021 1 z 5