michaela2338 michaela2338 komentáře u knih

Projekt dieťa Projekt dieťa Graeme Simsion

Projekt manželka mě nadchl. Je to příběh, který má vtip a všeho je tam tak akorát. Z dvojky o dítěti mám jen pocit nastavované kaše v duchu potrhlé americké komedie. Knížku jsem nedočetla.

17.05.2018 2 z 5

Dáma s veverkou Dáma s veverkou Elizabeth McKenzie

Po první kapitole jsem si říkala, odkud se vzalo tolik pochvalných recenzí, ale hned druhá kapitola to napravila. Knížku jsem přelouskala stejně rychle jako veverka oříšek. A taky jsem ráda, že už vím, kdo je Thorstein Veblen. Možná další tip na čtení.

06.05.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Číst další knížku Dana Browna je jako číst jeden a ten samý příběh. Velmi podobná struktura vyprávění se stejným profesorem a další krásnou dívkou po boku. Navíc se poměrně brzy začala rýsovat podstata celé zápletky a bylo zřejmé, kdo tahá za nitky. Nicméně ani chvíli jsem se nenudila, Brown prostě umí udržet napětí a příběh má spád. Knížka se mi nechtěla odložit. Taky jsem měla po ruce mobil a googlila. Hezký výlet do historie, umění a architektury.

12.03.2018 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Emily St. John Mandel

Skvěle napsáno, autorka si zaslouží všechny literární ceny, které prozatím posbírala. Má jediná výtka putuje směrem k českému vydavateli, který si nepohlidal korektury.

17.06.2024 5 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

Je to svižné, napínavé, a pak vám na konci dojde, že celá zápletka postrádá logiku.

14.06.2024 2 z 5

Mary Mary Anne Eekhout

Po literární stránce není co vyčíst. Je napsána v duchu romantismu, plná niterných popisů a snových obrazů, svou roli hraje i příroda. A pod tím vším se táhne něco temného, stejně jako v knihách, na které odkazuje. Co mi však nesedí je, že se bisexualita Shelleyové stala zásadní linkou tohoto vyprávění, jakoby na tom nějak záleželo.

05.06.2024 4 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Meditativni text v paralelách luku, šípu a terče. Hezké ilustrace.

13.03.2024 3 z 5

Město dívek Město dívek Elizabeth Gilbert

Neuvěřitelné zprasený překlad. To snad dělal Google překladač.

08.03.2024

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Milé čtení, ale nic výjimečného.

10.05.2022 3 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Mělo to potenciál do chvíle, než se to pustilo po cestě melodramatu.

23.03.2022 3 z 5

Záhada mrtvých mužů Záhada mrtvých mužů Robert Ryan

Je to má třetí kniha z dané série a myslím, že stačilo. Jako by pejsek s kočičkou vařil dort. A hlavní hrdina je sice starý muž, často na pokraji svých sil, přesto se vrhá do každého dobrodružství s vervou akčního hrdiny. A i když má pokaždé namále, stačí teplá postel, trochu spánku a šálek anglického čaje. Když uvážím, čím vším si už od prvního dílu prošel, jeho regenerační schopnosti jsou obdivuhodné. A pak je tu romantická linka mezi ohnivou třicátnicí a mužem, který je dávno, dávno za zenitem. A nemluvím o šílené německé špiónce, která z toho dělá jatka a bezesporu se jí nezbavíme ani v dalším díle.

01.03.2021 2 z 5

Barva vraždy Bee Larkhamové Barva vraždy Bee Larkhamové Sarah J. Harris

Kéž by byla první půlka stejně svižná jako ta druhá. Pak by nebylo co vytknout.

06.07.2020 3 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Podstatná část příběhu je odvyprávěna úsporným a přímočarým stylem, který rezonuje s atmosférou ostrova, kde je život tvrdý a jeho obyvatelé stejně tak. A pak příjde závěr, který je prostě moc. Škoda.

22.06.2020 3 z 5

Chodím a medituji Chodím a medituji Thich Nhat Hanh

Útlá knížka o tom, jak dělat věci vědomě a být šťastnější.

26.03.2020 5 z 5

Jeřábí žena Jeřábí žena Patrick Ness

Byla to báseň "o lásce. O odpuštění. O srdcích, zlomených a tlukoucích."

30.09.2019 5 z 5

Stále spolu Stále spolu Sophie Hénaff

Byť se děj odehrává v prosinci, je to odpočinkové čtení na léto.

27.06.2019 3 z 5

Po mně potopa Po mně potopa Sarah Perry

Chytila mě a nepustila.

22.06.2019 5 z 5

Píseň pro Issy Bradleyovou Píseň pro Issy Bradleyovou Carys Bray

I když je příběh zasazen do uzavřené mormonské komunity, autorka zde nepoukazuje na to, co je dobré nebo špatné, ale na to, co je univerzálně a veskrze lidské.

27.03.2019 5 z 5

Ať žijou mikrouti Ať žijou mikrouti Radkin Honzák

Výzkum mikrobiomu je záležitost posledních deseti let. Častěji se do něj zapojují psychologové a psychiatři. Početné studie zaměřené na náš vnitřní "ekosystém" ukazují, že vhodná strava obohacená o určité prvky může ovlivnit úzkosti, deprese nebo ADHD u dětí. U nás se o tom prozatím moc neví. Je moc dobře, že se najdou první vlaštovky, jako je Radkin Honzák.

27.03.2019 3 z 5

Příšery templetonské Příšery templetonské Lauren Groff