MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Romantický příběh, který kromě začínající lásky přináší zajímavosti o povolání fotografů a o Japonsku. Z knihy dýchá úžasný klid a atmosféra. Japonská kultura je fascinující - jak se snoubí tradice a moderní technologie. Autorce se podařilo krásně přenést na papír ty kontrasty.

14.10.2024 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

(SPOILER) První část - z dětství Símky - byla velmi čtivá a celkem připomínala oblíbené české autorky Petru Soukupovou a Petru Dvořákovou. Druhá půlka byla také čtivá, i když těžká po citové stránce, ale jsem velmi frustrovaná z neodhaleného tajemství s panem Novotným, takže za to jen 3. Čtenář chce rozluštění a když nepřijde, působí to na mě jako velký trapas.

18.09.2024 3 z 5

Mrtvá z Nevady Mrtvá z Nevady Harlan Coben

Čtivý příběh z doby kdy byl telefon s foťákem žhavou novinkou na trhu. Konec byl napínavý a vše se rozpletlo a davalo smysl. I když mnoho postav předvedlo abnormálně nadupanou fyzičku v různých pranicích a o náhodičky nebyla nouze, nic mě nerušilo v potěšení ze čtení.

27.03.2024 4 z 5

Flekaté pohádky Flekaté pohádky Irena Ričlová Lachoutová

Knížka je vtipná, dobře se čte a je moc krásně ilustrovaná. Nejvíc milujeme pohádku Kočka v nose.

20.03.2024 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Milovaná kniha z dětství kterou si přečtu vždy po pár letech ráda znova i v dospělosti.

26.02.2024

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Tak tohle mi vyloženě nesedlo. Neustálé pobíhání a popojíždění postav ve dne i v noci a vyprávění těch samých událostí 3x za sebou mělo za důsledek to, že mi bylo všechno jedno a jen jsem chtěla, aby to skončilo. V celé knize mi nebyla jediná postava sympatická. Přitom na začátku slibný rozjezd, kdy mi nad bolestí první vypravěčky srdce plakalo...Ujeté je i to, že se všichni vypravěči postupně natolik vystresují, že mají výpadky paměti. Zajímavá příroda Falklandského ostrova, zajímavá nátura a historie tamních obyvatel, zajímavá fakta o kytovcích. Pomatený příběh bez hlavy a paty to však nezachránilo. Nejhorší byly Calumovo ufňukané pasáže a ódy na Catrin které pěl při - v této knize naprosto běžném - špiclování. Jediné oživení bylo že Rachel špiclovala alespoň na koni...změna.

08.01.2024 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

(SPOILER) Dle anotace jsem neměla velká očekávání. Několik let o tuto knihu můj pohled zavadil pokaždé když jsem šla do knihovny a vždy jsem dala přednost jiným knihám. No a když jsem se do ní konečně pustila, byla jsem příjemně překvapena. Pohlcujicí styl autorčina psaní ani zde nechyběl. Nad surovým popisem nešťastné mladé duše mi srdce plakalo. Marta je spíš taková antihrdinka, telátko a lůzr. Pořád se ale vkládá do mé hlavy a já nad ní přemýšlím. Lidé jsou různí, každý vnímá životní eskapády jinak. Jestli to umí někdo naservirovat tak, že se třeba ani vzdáleně neztotožníte s postavou (jejím chovaním,myšlením,reakcemi)ale přesto cítíte jakési porozumění a pochopení je to právě paní Soukupová.

30.12.2023 4 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

(SPOILER) Příběhy nešikovného medvídka Paddingtona se nám líbili. Dojemný byl moment kdy Fouskovi našli medvídka na nádraží a odvedli si jej domů. Nejlepší byla scéna s vpádem do výlohy.

29.09.2023 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Velmi se mi líbila prostřední povídka. Pořád jsem nad tím přemýšlela a bavila by mě samostatná kniha s Karolínou a otcem Ambrožem, protože mě obě tyto postavy přímo fascinovaly. První a třetí povídka za mě takový standard na který jsme u autorky zvyklí. Dávám 3* protože (přestože byly velmi dobré) u dvou ze tří povídek jsem měla pocit, že už jsem něco hodně podobného už někdy četla.

20.03.2023 3 z 5

Hádanky a luštěniny Hádanky a luštěniny Jiří Žáček

Knížka nás bavila a rozesmála. Měli jsme půjčené z Městské knihovny a některé hádanky jsme si opsali, abychom je nezapomněli.

02.03.2023 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

(SPOILER) Posloucháno jako audiokniha. Ocenila bych mladší hlas pro postavu Avy. Napětí, zápletka ani nečekané rozuzlení nechybělo. Bohužel ale některé věci dost přehnané a těžko uvěřitelné. Myslím, že v minulosti by bylo uvěřitelnější, kdyby byl u kamarádek z dětství věk trochu vyšší a na konci je taková část s odhalením identit, kdy jsem si vehementně klepala na čelo, to bylo fakt moc. Stejně tak nechápu, proč se Lisa v převleku rozhodla pro sexuální služby řidiči kamionu, aby jí svezl. Vždyť měla peníze a mohla jet autobusem. Docela iracionální chování ne?

30.01.2023 3 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Mám tuhle sérii moc ráda a kniha Dvojče splnila má očekávání. Jsem ráda, že jsme se dozvěděli něco více o Mauře a bavila mě nezdolná Jane ve vysokém stupni těhotenství. Některé skutečnosti vyšetřovaných případů byly trochu přitažené za vlasy, ale celkový zážitek z knihy, rozuzlení atp. brilantní jak jsme u Tess zvyklí.

10.01.2023 4 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Oddychová kniha s nesympatickou, nevyzrálou a emočně nestabilní hlavní hrdinkou, která jde ze vztahu do vztahu a přirovnává muže k různým druhům opic. Nápad s přirovnáním a vlastně ani děj mě moc neoslovil. Čekala jsem něco úplně jiného. Ani vybrané vtipy, které zahajují každou kapitolu, mi nepřišly vtipné. Přehmat...bohužel.

20.10.2022 2 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Virginia Cleo Andrews

(SPOILER) Velice zajímavá knížka. Přijde mi taková jiná, než jsme u autorky zvyklí. Čtenáři Andrews ví, že pátý díl je vždy ten nejlepší :) Za sebe musím říct, že v Sasankách se mi nejvíce líbil díl s Cat. A v Tajemné zahradě je vypravěčem také Cathy a právě její příběh je, za přítomnosti ostatních Sasanek, dále rozvíjen, což mě velmi potěšilo. Nevím proč, ale myslela jsem si, že bude poslední díl o doktorce Marlowové a její minulosti. To by se mi líbilo také. Škoda, že ho V.C.A. už nemůže pro nás napsat :( Prequel o Dr. Marlowové to by byla krása !

23.09.2022 4 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Zajímavé. Smutek, úsměvy, hluboké myšlenky a soucit s autorem,který znatelně čerpal z vlastní zkušenosti. Melancholie smíšená s vtipem. Jelikož nejsem moc čtenář povídkové tvorby dávám tři hvězdy.

18.06.2022 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Mám rozporuplné pocity. Námět a prostředí bylo velmi zajímavé. Ale jinak takové divně rozpatlané a kostrbaté - možná chyba překladu? Myslím, že dobře zpracovaný film s postupným odkrýváním minulosti, trolly apod. by mohl být atraktivní. Kniha průměr.

17.06.2022 3 z 5

Zlobilky Zlobilky Martina Drijverová

Jedna z mála knih ke které se s dcerou (8) vracíme po několikáté. A pokaždé nás baví. Doporučuji.

20.04.2022 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Velmi silné a zajímavé téma. O to více, že vychází ze skutečnosti. Nejlepší na knize je Doslov. Mám raději knihy psané v první osobě. Většinou, když nastala v ději situace, která mě zaujala, tak autor přeskočil k tématu a rozvíjel věci, které mě nudily. To je ale strašně subjektivní. Věřím, že většinu čtenářů kniha naprosto vtáhne a bude fascinovat. Za přečtení rozhodně stojí.

12.04.2022 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

To, kdo je největší padouch mi bylo naprosto jasné snad od první chvíle. Možná jen náhodná trefa, možná získaná čtenářská intuice po přečtení mnoha a mnoha podobných knih. Čtivé, ale zapomenutelné. Solidní relax na tři hvězdy. Žádný hlubší prožitek...Škoda.

25.03.2022 3 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Oceňuji krátké kapitoly. Polovina knihy je popisem únavné péče o malé děti a vykreslení tří rodin. Docela nuda. V druhé polovině se konečně něco dělo. Příjemné čtení ale tuším, že děj bude brzy zapomenut.

17.02.2022 3 z 5