MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Hlavní podezřelá Hlavní podezřelá Tess Gerritsen

Jsem velkou fanynkou Tess a i když tato kniha nesahá sérii s Rizzoli and Isles ani po kotníky, tak přečíst se dala. Něčím mi malinko připomínala Cobena. Mohla by být kratší. Téma okolo novin bylo zajímavé a nejvíc se mi líbili hippies účetní, co žijí dvojí život :)

10.10.2024 3 z 5

Encyklopedie pro zvídavé děti Encyklopedie pro zvídavé děti kolektiv autorů

Krásná encyklopedie, kde se děti dozví základní fakta z mnoha odvětví (Strojírenství, Lidské tělo, Fauna, Flora, Vesmír). Poutavé ilustrace a zajímavé nápady na tvoření.

25.09.2024 5 z 5

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

Oblíbila jsem si Antona a Mathildu. První polovina knihy mě bavila, hlavně, jak jsem se těšila, co se bude dít s postavami z 1. dílu. Pak přišla část, kdy se to neskutečně vleklo. Závěr už byl zase fajn. Škoda, že nemá o 100 stran méně. Přesně vím, které bych vynechala.

11.09.2024 3 z 5

Pohádky Pohádky Miloš Macourek

Pořád se mi krade na mysl slovo "ujeté". Ale v dobrém smyslu slova. 44 příběhů a naprostá většina skvělá. Nějak nás děj vždy vtáhnul a velmi často vyloudil úsměv na tváří tou originální absurditou. Jedinečný styl psaní. Bravo.

11.09.2024 4 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Neobvyklá a jedinečná kniha o zvláštní ženě posedlé svou prací. Hlavní postava - sekretářka Christine se zaměřuje ve svém životě primárně na pracovní výkon. Je se sebou velmi spokojena a zaměstnání osobní asistentky televizní kuchařské hvězdy Miny Appletonové jí přináší maximální uspokojení. Christine neváhá lhát kvůli své ikonické obdivované zaměstnavatelce u soudu. V průběhu procesu však přichází konečně střet s realitou a asistentka vidí, jak jí vnímají kolegové a i sama šéfová... Mrazivé prozření, které vede k závěru v režii Christiny, která se rozhodne převzít situaci pod kontrolu po svém...tak nějak psychopaticky...

12.08.2024 4 z 5

Angličtina s básničkou Angličtina s básničkou Zuzana Pospíšilová

Originální učení slovíček formou říkanek. Hezké obrázky a barvičky. Možnost karty nastříhat nebo nechat v kroužkové vazbě v celku.

20.06.2024 4 z 5

Mína a náhodní kolemjdoucí Mína a náhodní kolemjdoucí Kateřina Pantovič

Četli jsme s dcerou (10 let). Nooo...nějak nevím, kde je jádro pudla. Maminka hlavní hrdinky se tak divně plácala životem a neuměla ani rizoto....nevím....to by mělo být nějak inspirativní pro děvčátka/děti? Chování postav bylo pro naše myšlení nereálné. Třeba jen pocházíme z jiného prostředí než autorka. Naopak ilustrace nádherné a naprosto inspirující ! Ty nás okouzlily.

07.05.2024 3 z 5

Školní štěně Školní štěně Zuzana Pospíšilová

Hezká knížka. Oblíbená autorka nezklamala.

27.03.2024 4 z 5

Destrukční deník: Tentokrát barevně Destrukční deník: Tentokrát barevně Keri Smith

(SPOILER) Jakožto milovnici knih je pro mě hrozně těžké ničit knihu. Dcera si jí moc přála a i přes počáteční nedůvěru musím říci, že při jejím zkoumání jsem asi pochopila, oč tu běží :) Namátkou jsem listovala a jen při představě, jak plním zadaný úkol (zakopávám list u souseda na zahradě, točím knihou nad hlavou dokola) jsem se dokázala pobavit a zapomenout na chvíli na úzkosti a starosti. V dnešní uspěchané době plné antidepresiv a terapií jsou takové věci, jako nekonvenční bláznivý destrukční deník, čím dál více potřeba. Oceňuji nápad a snahu rozveselit.

12.02.2024 4 z 5

Žirafí pohádky Žirafí pohádky Irena Ričlová Lachoutová

Krásné moderní pohádky.

12.02.2024 5 z 5

Bertík a čmuchadlo Bertík a čmuchadlo Petra Soukupová

Perfektní čtení. Nemohla jsem se odtrhnout. Nic nechybí, ani nepřebývá. Kniha pro školní děti, ale i dospělé. Jediné, co se mi nelíbí, jsou ilustrace.

12.02.2024 5 z 5

Pejsek Puntík Pejsek Puntík Lily Small

Rozkošné.

24.01.2024 5 z 5

Kouzelní koníci Kouzelní koníci Peggy Walker

Kniha o úžasné čiperné dívence Emilce která žije na ranči. Pomocí kouzelné starobylé knihy cestuje Emilka časem a vždy v jiné době nalezne řešení současných problémů s koníky na ranči.

13.01.2024 5 z 5

Prázdninový sen Prázdninový sen Sue Bentley

Já už jsem celkem přemazlíčkovaná a překrálíčkovaná :), ale dcera si vybrala v knihovně a příběh byl fajn. Čte se snadno.

23.05.2023 5 z 5

V pasti V pasti Klára Janečková

Velmi silná kniha. Každý příběh měl něco do sebe. Nejvíce mě dostal 2. a 3. příběh a byla jsem překvapená, jak jsem v prostředí kyberprostoru a sociálních sítí vlastně neznalá. Některé příběhy by byly na celou knihu a ráda bych věděla, jak to bylo s hrdiny dál.

21.04.2023 5 z 5

Nejtajnější přání Nejtajnější přání Katja Frixe

Hezká knížka pro holčičky, ale i trochu smutná. Někdy nám bylo úzko. Je dobře, že vychází i takové knížky.

14.04.2023 4 z 5

Vzhůru do oblak Vzhůru do oblak Sue Bentley

Milá knížka pro děti s vlkem v rouše malého štěňátka Jack Russel teriéra. V knížce nechybí postava, která se chová nepříjemně, ale potom vlivem hodného děvčete a štěňátka se stane lepším člověkem. Létání balony, záliba Jessičiných rodičů, byla hodně zajímavá a zase něco nového pro děti.

13.02.2023 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Skvělá, napínavá knížka, kterou jsem si přečetla s chutí i podruhé. Dávám 3* protože předchozí 4 díly byly o hvězdičku lepší a protože mě nebaví prostředí vysoké politiky, vládních organizací, nadnárodních společností a jejich odnoží a tak podobně.

07.02.2023 3 z 5

Kouzelná třída - Čtvrtý rok Kouzelná třída - Čtvrtý rok Zuzana Pospíšilová

Celá série Kouzelná třída se nám moc líbí. Kapitoly jsou krátké, pro začínající čtenáře ideální. Většinou jsme četli po dvou kapitolách, protože nás zajímalo, co bude dál. Spojení pro děti známého školního prostředí a nadpřirozena skvěle funguje.

03.02.2023 5 z 5

Zákaz kouzlení Zákaz kouzlení Lou Kuenzler

Moc hezká knížka pro děti. Zábavný příběh s malou čarodějkou, která létá na plameňákovi. Super.

20.01.2023 4 z 5