misssicccka misssicccka komentáře u knih

Čuně, seber to! Čuně, seber to! Michaela Krýslová

Cetli jsme s nasí sestiletou Pepi a nadsena ona i my rodice. Vtipne, poucne, skvele napsane. Tesime se na dalsi.

27.09.2022 5 z 5

Město spí Město spí Zdeněk Svěrák

Take jsme objevili nahodou a deti miluji. Text i ilustrace, ktere znaji z Flasky a z Banánu.

23.09.2022 4 z 5

Netopýr Warren: Vzhůru nohama! Netopýr Warren: Vzhůru nohama! Jaromír Štejnar

Super knizka a jako bonus hledani jednorozcu ;)

12.01.2022 5 z 5

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

Klobouk dolu, ma muj obdiv.
Vic neni treba rikat.

31.12.2021 4 z 5

Dopis Alexandrovi Dopis Alexandrovi Renata Laxová

Velmi silny pribeh silne divky silnych rodicu.
Vic neni potreba.

26.11.2021 4 z 5

Asi nejsem vskutku cilova skupina. Uplne utrpeni, krome jedne povidky. Ale dobojovala jsem to.

31.10.2021 odpad!

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Ja myslim, ze toto je kniha, ktera se musi cist na jeden zatah, jinak se rozsype a uz je to narocne cteni.
Bohuzel jsem nemela moznost a kouskovala jsem a to se odrazi na mem hodnoceni.
Kazdopadne je to perfektne napsane jazykem prostoducheho mladika, ktery zustane uplne sam. Jeho nevyhodou je paradoxne jeho movitost. Kniha je plna zivotnich mouder a nadhernych myslenek.

25.09.2021 3 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Boze, to bylo utrpeni ;)
Prvni povidka ma mou jednu hvezdicku. Tam muzu rict, ze je to alespon misty napsane tak, ze to mohlo mit nejaky smysl na urovni, nicmene je to cervena knihovna.
Druha ma mozna dobry napad, ale uroven stredoskolaka a dost iritujici bylo zesmesnovani nekterych znamych osobnosti (autor pochybuje o sex appealu Adely Banasove, ja zase nepochybuji o jejim intelektu, coz pochybuji u autora, zvlaste kdyz se otira i o bozskeho Kaju ;)
Treti byla o sebeotravne nudne nane, se kterou bych na pivo ani nesla.
Jestli bylo cilem muzskeho zastoupeni otravit ctenare, tak pak bych mela dat 5, ale to si nemyslim.

03.09.2021 1 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Ve vsi ucte k autorce a jejimu osudu chci jen napsat, ze mi delalo problem toto dilo vubec docist a ze to dobre na tom je asi jen to, ze je to realne (bohuzel).

04.08.2021 1 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Jak se z valecne hrdinky stane pani agentka do vetru.
Ja mam tohoto autora fakt rada, ale je to jak s jednim ceskym autorem: cim je starsi, pise rychle jak zamlada a ja mam pocit, ze se zblaznil.
Uz ten konec u divky z nebes (?), kdyby ji nechal prejet motorkou, byl by to silny pribeh, ale ona se necha chytit ve spanku na nadrazi a kdyz prezije muka valky, stane se z ni agentka kam vitr, tam plast.
Tak to vidim ja.
Je to muj osobni problem.
Neznat autorovy fakt silne stranky, tak to snad nedoctu, ale uz to mam hotovo a nikdy vice (tato kniha).

11.07.2021 2 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Tuto knizku jsem v prubehu osmi let nekolikrat zacala cis a nekolikrat odlozila uz ve fazi Skotska.
Dnes dobojovano.
Muj treti Mawer a myslim, ze nejslabsi.
Nejlepsi pasaze byly ty s hovory o fyzice.
Marion Sutrova? Hrdinka? Urcite ano. Jen zit ve valce je za me hrdinstvi. Ale tohle mela byt romanova hrdinka. A je to hrdinka, ktera svetu dopreje vidinu atomove bomby a pak se necha chytit v mikrospanku. Jak proste, ale tak to bylo a je.

20.06.2021 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

za me nejslabsi kniha od autorky, zpocatku super, pak me to prestalo bavit, z moralne hodnotne obdivuhodne holky se stane totalne neschopna neakcni matka a nevim jak vy, ale ja jsem ten konec naprosto nepochopija, uprimne mi prijde, ze snad ani autorka nevedela, jak z toho vseho vybruslit

22.08.2020 2 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Mne tato kniha nijak neuchvatila, ani nezasahla, misty jsem upadala do mikrospanku. Byly tam krasne pasaze a krasne myslenky, skvely napad byly dopisy, ale co me silene rozcilovalo, byly poznamky pod carou, kterych bylo pomalu stejne jako textu a nevidim duvod, proc nebyly jeho soucasti. A cele to na mne pusobilo tak nejak zacatecnicky. Skoda.

23.06.2017 2 z 5

Lucka, Maceška a já Lucka, Maceška a já Martin Reiner

Chvilemi jsem proklinala autora za tento radoby lehky nic nerikajici styl, jakoby se s takovymi knihami riztrhl pytel, ale ten nadherny vztah chlaoa s malou holcickou mne bavil a pritom na pozadi toho a mezi vsemi radky slo o vic, takze doctete a muzete premyslet a to hodne. Nic to nemeni na tom, ze prvni tretina byla nudna s zmatena, druha super, treti dobra a sokujici.

05.05.2017 3 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Opet je to plne nadseni a vasne pro praci. Pravda, toto autorcino dilo oceni asi spise obyvatele Brna, ale i ja ocenuji pribeh "uvareny z vody", nebo spise utkany z kratkych nitek v obrovskem klubku a snahu z toho mala utkat luxus. Trosku jsem se obcas ztratila v postavach, ale to je moje chyba.

29.04.2017 3 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

To, ze jsem knihu cetla dele nez tyden a temer ctrnact dnu, mluvi za vse. Pribeh silny, lec odvypraveny tak nejak nezazivne, pro mne od poloviny do tri ctvrtin az neuveritelne nudne. Jedina opravdu zajimava postava dostala kosem a kdyz to melo byt vtipne, bylo to tak krecovite, ze se clovek jen utvrdil, ze to fakt mel byt vtip. Jo, jeste ty dve cacorky byly super ;). Kniha dobra tak na nemoc, kdy potrebujete neco nenarocneho.

17.04.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Musim rict, ze po dvou prvnich kapitolach jsem to chtela vzdat. Vytacela me jakasi lacinost,ktera z toho uplne tryskala. A nejvic me vytacelo slovo IKEA (nejsem si jista, jestli autorka nedostala sponzorsky dar). Pak jsem se kousla a ted toho nelituju. Ba naopak. Se zapletencem a propletenbem postav jsem problem nemela, naopak me bavilo si to pamatovat. Jen mi tam nejak hapruje tech 250 tisic a take ten konec me trosku zklamal, ale to nechci vice rozebirat, abych neco neprozrazovala ;). Takze bohuzel objev roku v kategorii cesky autor to pro me neni, ale autorce docela fandim a mozna ji dam jeste sanci. Je to vskutku takova dovolenkova cetba.

06.02.2017 3 z 5

Dávám tři hvězdičky a to proto, že jednak si čtyři a pět hvězdiček schovávám pro každého (autor doslovu) správně?
Na druhou stranu jsem ráda, že mi opět pan Murakami nasadil pár brouků do hlavy, opět autora jen na opravdu pro mne top (Murakami už si mých pět hvězdiček několikrát odnesl), a jednak proto, že tady už na mne bylo tolik nereálna a jak by řekl laik jako já "fantasmagorií", že to knize ubíralo na kráse a smyslu - tak to vidím já. Občas mám u Murakamiho pocit, že kdyby kniha neměla český doslov, tak vlastně není úplná. Jako by mi někdo musel podat vysvětlení jeho myšlenkových proudů, dějových linií. A pak si říkám: a vyložil si to ten a ten inspiroval k poslechu vážné hudby a dohledávání historických faktů a donutil mne otevřít mapy :). To od knih očekávám, ale sakra ten příběh mohl být opravdu kratší a slušelo by mu to také. Prostě jednoduše řečeno, na to, že jsem si tu knihu dva roky šetřila na vhodnou dobu, jsem docela zklamaná a přitom prvních pět set stránek jsem byla opravdu šťastný, zvědavý a dychtivý čtenář. Pak to s tou dychtivostí šlo s kopce. Škoda.

25.01.2017 3 z 5

Libůstka Libůstka Mariusz Szczygieł

tak pro me to bylo zklamani, nektere pribehy me doslova nudily, nicmene spolecne maji to, ze myslenka je skvela, bohuzel za me vysledne provedeni tak u poloviny nebylo dostacujici. Za vse mluvi to, ze jsem si parkrat zamikrospankovala.

09.01.2017 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Přemýšlím teď o tom, do jaké míry je možné takové lidi litovat. Lidi, kteří byli vychováni k tomu plnit rozkazy za každou cenu, protože jedině ten, kdo jim tyto rozkazy dal, je zodpovědný za jejich realizaci. I tak se dá vysvětlit to, proč jsou někteří lidé zrůdy nevážící si toho nejcennějšího, co každý z nás má - života.
Silný příběh o slabém člověku. Pro mě ale velké zklamání. Merle je můj oblíbenec, ale tato kniha moje oblíbená nebude. Nemůžu si pomoci, ale pro mě bylo čtení do určité míry utrpení.

28.04.2016 3 z 5