Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Písničky bez muziky Písničky bez muziky Emanuel Frynta

Nádherná čeština a hra se slovy. Pro případ špatné nálady mám v knihovně několik knih a tato patří mezi ně.
Mluvil jsem tuhle s červotočem,
Jenže už nevím přesně o čem
a taky přesně nevím proč
a jestli to byl červotoč.

31.07.2023 5 z 5

V hlavní roli vražda V hlavní roli vražda Jana Semschová

Zajímavá zápletka, dočetla jsem ale silou vůle. Stačila by polovina stránek.Rozuzlení zajímavé, pěkný popis přírody, sympatické postavy, ale na mě strašně rozvláčné.

18.06.2023 3 z 5

Češtinářky Češtinářky Veronika Valíková

Školství dnešní doby, na základce tak přemýšlivé žáky nemáme, ale ředitel - takového jsem už taky zažila. Kniha se četla pěkně, hlavní postava sympatická, neměla to lehké, dvě děti, rozvedená, nepoužitelný exmanžel. JoJo.

14.11.2022 4 z 5

Volný pád Volný pád Jessica Barry

Dvě dějové linky, v nich prolínání minulosti a současnosti. Kniha se četla rychle, pořád se tam něco dělo, na konci to do sebe zapadlo jako skládačka.Svět peněz a praktiky farmaceutických firem, pokřivené charaktery.Dost uvěřitelné. Bohužel.

18.09.2022 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

(SPOILER) Život ve 12. století byl drsný. Kniha se pěkně a rychle čte, ale není to žádný zázrak. Marta, mladinká jasnovidka, léčitelka, objekt milostné touhy většiny mužů. Rytíř na bujném bílém koni, statečný a spravedlivý. Některé postavy jsou historické, některé vymyšlené. Je neuvěřitelné jaká zranění Marta dokázala bylinkami a silou svých dlaní vyléčit. Postavy jsou buď kladné nebo záporné. Přečetla jsem. Ale ne jedním dechem. Když jsem dočetla, byla jsem ráda, že je konec. A konec? Tak trochu středověká červená knihovna.

16.08.2022 3 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Bohužel nedočteno. Historický román z Florencie, byla jsem tam na dovolené, moc jsem se na knihu těšila. Kniha pro mě byla velkým zklamáním. Zpočátku to ještě šlo,ale pak se to táhlo a táhlo. Hvězdičky nedávám, nechci hodnotit něco, co jsem nedočetla. Prostě není to můj šálek čaje. Ale svoje čtenáře si určitě najde.

24.07.2022

Peče celá země Peče celá země Martin Poláček

Pěkné fotografie, srozumitelný postup, pro všechny, koho honí mlsná ideální četba.

20.03.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Romantický příběh, na mě trochu zdlouhavý a předvídatelný. Přečetla jsem díky čtenářské výzvě, kniha dlouho ležela v knihovně. Postavy mi moc sympatické nebyly. Trochu mi to připomíná červenou knihovnu. Můj první Sparks a nic moc.

05.12.2021 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

(SPOILER) Kdo chce kam, pomozme mu tam. Amber chce manžela Daphne a ta se ho ráda zbaví. Amber neví, že je to psychopat, to pozná až po svatbě. Ale zbavit se ho už nestačí, protože ho zavřou za daňové úniky. A veškerý pohádkový majetek je zabaven. Chudá byla a i přes všechny intriky chudá zůstala. Typicky americký román. Četla jsem na dovolené, nic jiného jsem neměla, ale určitě vím, že se k této knize nikdy nevrátím. Ale určitě ji daruji jedné své kamarádce.

31.08.2021 4 z 5

Vražedkyně Vražedkyně Pavel Kohout

(SPOILER) Mám ráda české detektivky pro jejich uvěřitelnost. Ale tahle se moc nepovedla. Matka zabije maličké dítě, aby se nepodobalo otci? To, že zabila toho chlapa, to bych pochopila, ale svoje dítě? Tak za to šla jedna hvězdička dolů. Druhá pryč za osobnost toho kriminalisty. I pro člověka, který si nedělá iluze o lidech, kteří nás mají chránit a pomáhat nám, tohle bylo moc. Důvěřovala mu, on toho sprostě zneužil. A třetí hvězdička za několik pravopisných chyb, které tam zůstaly. Věřím, že to byly jen překlepy. .....

06.04.2021 2 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

První knihu jsem nečetla, proto se mi asi tahle docela líbila. Četla jsem ji o Vánocích, pobavila mě. Vánoce mám ráda, proto mám na knihy o Vánocích asi i mírnější měřítko. Jinak lékař zlitý krví a plodovou vodou je někdy spíš k pláči než k smíchu. A do rukou bych se mu dostat asi nechtěla.

15.03.2021 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Uklízela jsem knihovnu a objevila jsem Kmotra. Kniha není moje, asi jsem ji někomu zapomněla vrátit, nikdo se o ni nepřihlásil. Vůbec mě to nemrzí, ráda si ji kdykoli přečtu znovu.

14.02.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Jako by se přede mnou odvíjel film. Postavy měly i tváře známých herců. Nejsympatičtější mi byla Anna, její příběh mě oslovil nejvíc. I ona měla tvář známé herečky. Možná film vznikne. Určitě bude mít úspěch. Jako kniha. Doporučuji přečíst a nespěchat. Zapojte fantazii, určitě ucítíte mořský vzduch a uslyšíte mořský příboj, protože jste přece na Krétě.

24.01.2021 4 z 5

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Kniha je mnohem lepší než televizní seriál. Je plná zvláštních myšlenek a snů. Každý si může podle své fantazie příběh domyslet.

01.09.2020 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Nejlepší Kunderův román. Přečetla jsem kdysi na gymplu, vůbec jsem to nepobrala / ach ta povinná četba /. Až mnohem později jsem pochopila, o co tam vlastně šlo.

23.08.2020 5 z 5

Velká obrázková knížka pro malé děti Velká obrázková knížka pro malé děti Milena Lukešová

Jedna z nejoblíbenějších knih mých dětí, když byly ještě malé. Doporučuji všem rodičům.

18.08.2020 5 z 5

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Krásná kniha o dětech, jejich radostech i starostech. Jen i ta dětská trápení jsou popsaná tak nějak optimisticky, na každou dětskou bolest se najde lék. A nejsou to trable malé, když se nad nimi zamyslím, tak je mi líto hlavně Klárky a Vládi.

18.08.2020 5 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Všechno už bylo řečeno. Za spisovatelku hovoří její dílo a ne to, ze byla v KSČ. A Vlčí jáma se opravdu povedla.

17.08.2020 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Joy Adamson

Skvělá knížka, četla jsem ji několikrát a rada si ji přečti znovu. Doporučují všem, kteří mají rádi přírodu.

14.08.2020 5 z 5

Lidé z maringotek Lidé z maringotek Eduard Bass (p)

Další moje srdeční záležitost, hned po Cirkusu H. Chvíli sice trvá než se člověk začte, je to něco jiného než román. Ve druhé půlce mě to začalo konečně bavit, proto jsem se vrátila zase na začátek a četlo se to skoro samo. Jen jsem si musela tak nějak zvyknout.

04.08.2020 5 z 5