Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Předtucha Předtucha Marie Pujmanová

Přečetla jsem v rámci povinné četby, ale zdálo se mi to rozvláčné a divné. Jarmila má zlou předtuchu, čeká, co zlého se stane, špatné myšlenky ji celou pohltí. Nakonec se nestane nic zlého. Špatný pocit z četby přetrvával a pamatuji se dodnes, ze knihu jsem neměla ráda.

03.08.2020 1 z 5

Siréna Siréna Marie Majerová

Knihu jsem četla před mnoha lety, ale útržky si pamatuji dodnes. Prostě to byla taková doba. Zpočátku jsem se neorientovala v množství postav, ale jejich osudy se vyvíjely a postavy dostávaly reálné rozměry. Kniha popisuje dlouhé období, touha po lepším životě v socialismu je patrná až ke konci.

03.08.2020 4 z 5

Bruno Bruno Marie Majerová

Pamatuji se, že kniha se mi líbila, neměla moc stran, tak jsem ji přečetla za jedno odpoledne. Nemohla jsem pochopit,proč se děti vyměňovaly a doufala jsem, že to v naší škole nikoho nenapadne, že by nás vyměnili.

03.08.2020 3 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Knihu jsem četla v letních vedrech, bylo to moc příjemné. Je to moje druhá kniha od této autorky a zatím jsem moc spokojená.

26.07.2020 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Nejlepší Havlíčkova báseň.

26.07.2020 5 z 5

Paleček Paleček František Hrubín

Spolu s mravenečkem patří k nejotrhanějším v naší dětské knihovnice.

22.07.2020 5 z 5

Broučci na pouti Broučci na pouti Hana Vrbová-Piskáčková

I já mám tuto knihu už spoustu let doma. Nejen verše a ilustrace jsou dokonalé. Stavba vět, rým a rytmus, kam se hrabou verše v čítankách.

22.07.2020 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Knihu jsem přečetla, ale moc mě neoslovila. Asi nebudu mít potřebu se k ní vracet. Na druhou stranu knize nelze upřít zajímavý námět, čtivost a absenci filozofických úvah nad životem a smrtí.

19.07.2020 3 z 5

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Kniha mého dětství, četla jsem ji sama a potom se svými dětmi několikrát. Dokonce jsme na zahradě s neteří vyráběly postavičky z jablek, hrušek, brambor, rajčat, cibule a všeho ostatního, co se dědečkovi podařilo vypěstovat. Hrály jsme si s nimi celé odpoledne a večer byli všichni hrdinové zralí do kompostu.

19.07.2020 5 z 5

Pohádky za oponou Pohádky za oponou Kamil Bednář

Tuto knihu i její druhý díl Pohádky za druhou oponou jsem měla v dětství velmi ráda. V knize se můžeme seznámit s převyprávěnými operami a balety. A kterou pohádku jsem měla nejraději? Asi tu o Bludném Holaďanovi.

18.07.2020 5 z 5

Kluk v sukních Kluk v sukních David Walliams

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne u vody a už několik dní nad ní přemýšlím. Nepřišla mi humorná, spíš smutná. Kluk vyrůstá bez maminky a tolik by potřeboval její lásku. Najde si kamarádku, která má pochopení pro jeho zálibu oblékat se jako dívka. Ale jak dlouho? Až si najde nějakého přítele, na Denise se vykašle a on zůstane zase sám. Protože tolerance k někomu,kdo je jiný, se v dnešní společnosti nenosí.

16.07.2020 3 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Kniha se mi líbila, oddechové čtení na dovolenou. Viděla jsem i film, obojí má něco do sebe. Tak trochu mi to připomínalo náš první zájezd k moři.

13.07.2020 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knihu jsem přečetla v době, kdy šílenství kolem ní dosahovalo vrcholu. Mým favoritem byl Jakob, Bella a Edward mě moc neoslovili, i když upíří historky mám ráda. Bella se mi zdála vždycky moc upjatá a moc tlačící na pilu. Na druhou stranu je kniha mnohem lepší než film. Rozhodně vím, že se ani k jednomu nevrátím. Ostaní díly jsem přečetla také, někdy je to lepší, někdy jen tak pro zasmání.

12.07.2020 3 z 5

Neuvěřitelné září - Tajný deník Tomáše S. Neuvěřitelné září - Tajný deník Tomáše S. Petra Braunová

Setkání Tomáše s mimozemšťany - dlouho trvalo než jsme se do knihy začetli. A na konci jsme z toho nebyli moc moudří.

12.07.2020 3 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

Moje nejoblíbenější kniha od VS. Láska stárnoucího profesora a jeho žákyně snad ani nemohla dopadnout jinak. Dva rozdílné světy, které nebylo možné spojit.

24.06.2020 5 z 5

Pohádky (54 pohádek) Pohádky (54 pohádek) Hans Christian Andersen

Krásná kniha pohádek pro dospělé. Vždycky, když jdu kolem rybníka,kde plavou labutě, vzpomenu si na pohádku o ošklivém kačátku. Nejraději mám tu o křesadle a o princezně na hrášku.

20.06.2020 5 z 5

Kouzelný dům Kouzelný dům Karel Josef Beneš

Knihu jsem objevila v bedně ve sklepě jednou o prázdninách. Bez obrázků, bez obalu,zaprášenou.Přečetla jsem ji na jeden zátah a od té doby několikrát. Příběh o ztrátě paměti a rodině Balbínových může oslovit i dnešního čtenáře. Ale jen toho, kdo si nemyslí,že všechno staré bylo špatné.

20.06.2020 5 z 5

Sever a Jih - 1. díl Sever a Jih - 1. díl John Jakes

Na celou trilogii jsem si vystála před lety několikahodinové fronty v knihkupectví. Když jsem měla knihy pěkně pohromadě, oddala jsem se mé zamilované četbě. Díl od dílu však můj zájem klesal, až se vytratil úplně.

19.06.2020 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Moje první setkání s autorkou,vybráno náhodně v knihovně a musím přiznat, že po čertech dobrá volba.

18.06.2020 5 z 5

Malované počasí Malované počasí Ondřej Sekora

Díky této knize jsem spoustu jevů pochopila v raném školním věku. Zvláštní, stačilo mi to do věku téměř důchodového.

07.06.2020 5 z 5