Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Knihu jsem přečetla před mnoha lety jako povinnou četbu. Moc mě neoslovila a vrátila jsem se k ní díky čtenářské výzvě. Ale názor jsem nezměnila, kniha se mi zdá tak trochu o ničem. Nechci napsat, že ji nedoporučuji, určitě si čtenáře najde. Já jsem tím čtenářem ale nebyla. Bohužel. (Monika1717)

14.02.2021 2 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Oddechové čtení o soutěži v pečení, tak trochu mi to připomnělo soutěž Peče celé Česko. Přála jsem výhru Vicki. Vítězka mi moc sympatická nebyla, nemám ráda takové ty maminy běhající neustále kolem mužíčka a dětiček. Knihu doporučuji pekařkám / třeba se něco přiučí, i když recepty zde nehledejte / i nepekařkám / třeba je budou zajímat lidské osudy /.

26.01.2021 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Detektiv sympaťák, hlavní hrdinka trochu nevyhraněná - chce spolupracovat s policií, nechce spolupracovat, mluví pravdu, lže. Jinak námět promyšlený, kniha je napínavá, četla jsem do tří do rána, abych se dozvěděla, jak to dopadlo. No,ale za ten konec dávám hvězdičku pryč. Velmi nepravděpodobné.

06.01.2021 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

(SPOILER) Přečetla jsem už jedno dílo H. Fieldsové, moc mě neoslovilo. Zkusila jsem i tento 1. díl. Bylo to trochu lepší, ale severské detektivky se mi líbí víc. Tato kniha nebyla špatná, ale zdála se mi rozvláčná. Líbilo se mi, jak se prolínaly roviny - psychopatický vrah a jeho pohnutky k hrůzným činům, policisté, jejich postupy, uvažování a osobní život. Některé scény a dialogy se mi ale zdály zbytečně zdlouhavé. Něco jsem i přeskočila, což obyčejně nedělám. Zkrátila bych to o třetinu a pak by to mělo šmrnc. Konec je tak trochu předvídatelný a očekávatelný. Obecně nemám ráda, když je vrah známý dopředu.

26.10.2020 3 z 5

Hotel Herbich Hotel Herbich Petr Zikmund

(SPOILER) Nejvíc mi lezla na nervy stará paní svou urputností a snahou prosazovat svoji pravdu. Nejsympatičtější mi byla Helena, která se vyhrabala z osobních problémů a Tomáš, který ukázal, že i ryze nepraktický člověk dokáže racionálně uvažovat, je-li to potřeba. Karel byl jen taková figurka, zbytečná, nafoukaná, hloupá. Všichni jsou chvilku nahoře, chvilku dole, chvilku mají hotel a peníze, potom o něj skoro přijdou. Jen mi nebylo jasné, z čeho žili, kde brali peníze na topení, energie, benzín do auta a jídlo, když málem zbankrotovali. A konec? Idylka.

26.10.2020 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knihu jsem přečetla v rámci povinné četby před maturitou a moc mě neoslovila. Pak jsem viděla film, který byl dokonalý. Ke knize jsem se následně po letech vrátila. Bylo to trochu lepší.

05.10.2020 3 z 5

U všech čertů U všech čertů Jiří Kahoun

Báječné čertovské příběhy. Jsou sice pro děti, ale i dospěláci si počtou. Pokud budou chtít.

22.09.2020 5 z 5

Chumelení Chumelení Jiří Kahoun

Kniha pro předvánoční čas s krásnými obrázky. Koupila jsem ji vloni synovci pod stromeček. Ale před zabalením jsem si ji přečetla. Poněkolikáté.

22.09.2020 5 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

(SPOILER) Kniha se pěkně četla, pořád jsem čekala na happyend a on nikde. Někdo prostě nemá na chlapy štěstí. Ani Johana, ani Simona, ani Johanina matka, ani paní Havlíková, ani, ani ani...... Asi někde dělají chybu. Moc se mi líbilo, jak se v Johanině životě odrážely události a jak se snažila té smůly zbavit. Prostě moc se mi kniha líbila, moc.

14.09.2020 5 z 5

Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Lucie Seifertová

Naprosto úžasný nápad. Vtipný komiks mapující dějiny Čechů.

19.08.2020 5 z 5

Zlodějky vody Zlodějky vody Slávka Poberová

Knihu jsem četla před mnoha lety a toužila jsem bydlet taky na koleji nebo alespoň na intru.

18.08.2020 5 z 5

Básně Básně Jan Čarek

Slyším jméno spisovatele a už mi naskakuje - Jen si děti všimněte, co je krásy na světě,....... Nezapomenutelné verše dětství.

16.08.2020 5 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Krásná kniha, krásný příběh.Přinesla jsem ji z knihobudky, asi ji tam odložil nějaký blázen, copak takové skvosty se dávají pryč z domácí knihovny?

13.08.2020 5 z 5

Staré pověsti české a moravské Staré pověsti české a moravské Alena Ježková

Od knihy jsem nic moc neočekávala, nemám ráda přepracovaná díla nebo díla, která něco napodobují. Byla jsem ale příjemně překvapená. Pověsti jsou psané jednoduchým jazykem. Krásné ilustrace. Hodnotím 5 hvězdami a doporučuji.

Zánik samoty Berhof Zánik samoty Berhof Vladimír Körner

Skvělý román z poválečné doby, kdy se po osvobozeném území potulovaly bandy Němců, kteří se odmítali smířit s porážkou a odchodem.

Lékař umírajícího času Lékař umírajícího času Vladimír Körner

Skvěle napsaný životopis Jana Jessenia. Je to historický román a ne učebnice, nelze všemu věřit. Ale období vlády Rudolfa II., bitva na Bílé hoře a pobělohorské období je vykresleno poměrně věrohodně.

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

Nádherná kniha, čteme vždy v předvánočním čase.

09.08.2020 5 z 5

Krakonoš a lyžníci Krakonoš a lyžníci Jana Knitlová

Moje velká srdeční záležitost. Mám ráda knihy z podhůří Krkonoš, kde se tkalcovalo, paličkovalo a po večerech dralo peří a vyprávěly pohádky. A film - to je skvost.

06.08.2020 5 z 5

Kocour Mikeš představuje Josefa Ladu Kocour Mikeš představuje Josefa Ladu Jaroslav Seifert

Každý, kdo má nějaký vztah k české literatuře, tuto knihu ocení. Mikeš vypravuje o J.Ladovi, nejznámější čeští spisovatele přidávají medailonky. Moc pěkné počteníčko.

03.08.2020 5 z 5

Čarovný svět Čarovný svět Marie Majerová

Nádherná kniha pohádek, mám ji dodnes.

03.08.2020 5 z 5